LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
11.Klapal 11126
12.Churavý 11112
13.Bulička 11056
Bouldry:
11.Trojan 10253
12.Indrák 10200
13.Danda 10159
Hory:
30.Malý 2670
31.Špás 2586
32.* 2430

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1157299 cest
Nové přelezy:
Mensch, Pa 8+/9-
Perníková 9+
Mit Allen 9-
Ievoli Sun 9-/9
Hot News 7C+
Krize Stře 7C+
AC-DC Xa
Moosgärtli 7c
Kraftfeld 9/9+
Loch Recht 9-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Everest: další 4 mrtví

objeveni ve stanu, když se šlo pro tělo Vlada Štrby

Další 4 mrtvé našli ve stanu na Jižním sedle Everestu záchranáři, když šli pro tělo Slováka Vlada Štrby, který tam zemřel v neděli. Informovaly o tom nepálské noviny The Himalayan Times.

Podle listu má být mezi mrtvými žena a dva z nich jsou cizici a dva Nepálci. Zatím se neví, o koho jde.

Šerpové z agentury Seven Summit Treks, kteří přišli vyzvednout tělo Vlada Štrby, našli uvnitř stanu další čtyři mrtvá těla, uvedly noviny s odvoláním na záchranáře, kteří telefonovali dolů z místa. Příčina smrti není známa, ale podle záchranářů se mohli udusit uvnitř stanu.

Pro tělo Vlada Štrby šlo šest Šerpů, aby ho přenesli do C2, píšou The Himalayan Times.

Kromě Vlada Štrby zahynuli o víkendu na Everestu také Američan, Australan a Ind. Tedy se čtyřmi nově objevenými to bude celkem 8 obětí.



Na Everest se pokoušel vylézt také další Slovák Peter Abaffy. Šel normálkou a bez kyslíku, ale o víkendu v cca 8000 metrech se rozhodl otočit, protože mu hrozily omrzliny. Už sešel živý dolů. V poslední relaci pro slovenskou televizi RTV také uvedl, že se nyní pod Everestem dává dohromady tým, který by snesl tělo Vlada Štrby do základního tábora.

Zmíněná televizní reportáž RTV, v které se kromě Petra Abaffyho vyjadřuje mj. i předseda Jamesu Igor Koller:



Facebook Petra Abaffyho:



Na Everestu jsou na normálce z jihu také dva čeští horolezci David Fojtík a Miloš Palacký. Jak naposledy informovali 19.5., v pondělí 22.5. večer chtěli z C4 začít stoupat na vrchol a zpět v základním táboře by měli být ve čtvrtek 25.5., na kdy slíbili další zprávu.

Viz:

David Fojtík a Miloš Palacký: vrcholový pokus na Everest

sth   [úpravy] 09:29 24.05.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Zlobivé dítě dolní
 Databáze cest:
Všechny cesty (184050)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
KitKatClub Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Nordostwand VIIb Bielatal
Direkter Teufelstanz IXb Schmilka
Perníková Chalúpka 9+ Súľov
Miškov Bunker 7 Súľov
Nově komentované:
Orlí Hrana VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Carpe Diem 8+ Srbsko
Ján Aladin Xa Teplické Skály
Zatracený Vedro 7+ Velká
Přímý Dolez C Rakváčů 8-/8 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: životnosť lán od Tendonu | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: Marťan | Re: Marťan | Marťan | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou | Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou |

 Nové komentáře:
Inu | venga! | Re: ČHSS | Re: cena | Re: ??? | ??? | pockej pockej | Re: Názor na logo | Re: ČHSS | Re: H |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (77)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (25)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Křest nového průvodce na Bělou u Děčína (4)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Jazda Olympanov (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)

 Nově v inzerci:
Práce | Expresky | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Statická a dynamická lana | Černé conversky | Hledám parťáka na lezení po horách (alpinismus) | Prstýnek | posilovací deska | La Sportiva AEQUILIBRIUM ST GTX | Wild Country Revo |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 562 
 Ne 
 506 
 Nevím 
 159 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.