LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12556
2.Šindel 12525
3.Trojan 12222
Bouldry:
1.Volf 11353
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5707 lezců
1141614 cest
Nové přelezy:
Mr. Nice 8a
10 Hispano 7c+
Veganza De 8a
Solarium 8a
Moustache 8a
Die Sonne 7c/7c+
Povero Ill 7c
La Guayota 8c
Thor's Ham 7C
Projektil 7B

Stěny
Dap Sport - Hradec Králové
ZŠ Dukelská - Příbor
HoSPORT - Staré Hodějovice

Prodejny
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
LANEX eshop - Bolatice
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nový kousek Markuse Bocka

Frankenjura

Podle Markusových slov byla přelezena jedna z nejhezčích ( a asi i nejdelších linií ve Frankenjuře).

Povedlo se mu to 8. dubna když asi po 4 dnech strávených pilováním cesty, přelezl starý projekt jeho lezeckého kamaráda Arno Dimmlera.


Cesta se nachází v pravé části Bärenschlucht Wände  a ten kdo ji bude chtít přelézt se bude muset dostat přes asi 40 kroků za male chyty v poměrně táhle převislé stěně.
Cesta , která ještě nemá zatím žádné jméno začíná jako Drive by shooting, 8b+/8c a dále pak uhýbá po klíčovém místě tvrdými křížovými kroky doprava, zde lezce čekají ještě dalších šest těžkých tahů a závěr je cestou Im Auge des Zyklopen, 8a obtížnost celé cestyje někde kolem 11-/11 nebo 8c+.


Ryby na Bärenech nevěřícně koukají na Markusovo krokové variace

foto by © Jana Lukášová


Zdroj:  climbing.de

Lezec.cz   [úpravy] 08:00 19.04.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Projekt stropem?09:12:48 19.04.2007
A co ten projekt stropem vpravo od Herkula? Nechce ho taky Bůček zkusit? Nebo už to má přelez, nevíte o tom někdo něco? Na FJ.com o tom nic nepíšou, přitom je v tom občas nekdo k vidění (minimálně 3 různý Němčíci, z nich ani 1 neni Bock) a kroky se taky zdají, že půjdou všechny.
Lukyodpovědět 

 ryby17:42:04 19.04.2007
takovejch lidi kolem, dokonce i naky horolezci a jeste je za ty roky nikdo nesezral. Divny.
lacoodpovědět 

 Adam11:13:18 20.04.2007
Tak co, kdo si myslí, že to Adam práskne na OS? :-)
Ondraodpovědět 

 Foto dne:

Keep smiling
 Databáze cest:
Všechny cesty (182194)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Wiara Czyni Cuda IV Sokoliki
Petelice IXb Skály V Údolí Roklice
Noční Živočich 7 Domoradice
Připitomělá 6+ Domoradice
SuperNová 6 Domoradice
Nově komentované:
Sluneční Pouť IXb/IXc Prachov
Sluneční Pouť IXb/IXc Prachov
Sluneční Pouť IXb/IXc Prachov
So Long VIIIb Schmilka
Blick Zum Rosenberg VIIIa Schmilka

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru |

 Nové komentáře:
Re: H | Re: zvláštní závod | Re: zvláštní závod | Re: Hradišťská | Re: zvláštní závod | Hradišťská | Re: zvláštní závod | Re: zvláštní závod | Re: zvláštní závod | Re: Bloudek chce zase přidat |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Jazda Olympanov (26)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (21)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (20)
Uganda 2025 (17)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (13)
EP v boulderingu Řím, Itálie (11)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (5)

 Nově v inzerci:
Skialp lyžáky La Sportiva Vega MP 26, Flex 125 | Nepromokavá bunda Mountain Equipment Makalu Gore-Tex | Lezení Vertikon Zlin | Minimálně použité lezečky RP EUR46 | Mallorka | Parťák na lano. A možná i na život | duplexy skelety Scarpa | pohorky La Sportiva na mačky vel. 44 | Scarpa furia vel.37 | Scarpa furia vel.37 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1447 
 Ne 
 1388 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.