LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
7.Stráník 11455
8.Nespoutaný 11453
9.H2 11169
Bouldry:
7.Popovský 10528
8.Pochman 10503
9.Novák 10500
Hory:
15. 4162
16.Cibulka 4073
17.Magič 3939

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5706 lezců
1141398 cest
Nové přelezy:
Platnič 9+
Indiánský 7C
Tom A Jeho XIa
Vlk Z Wall XIb
Pekelná Ko 7B+
Džezbalet 9
Prstový šl 7B+
Angry Bird 8A
Velitel Na 8A
Ion 8B

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Sportcentrum Koloseum - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Štandu 16: Sylva Talla

Šestnáctý díl diskusního pořadu, půlhodinky se zajímavou osobností ze světa vertikál. Hostem historika a dobrodruha Libora Duška a kameramana a režiséra Tomáše Galáska je himálajista a dlouholetý propagátor alpského stylu lezení ve velehorách Sylva Talla.

Sylva patří ke generaci horolezců, kteří začínali v 60. letech na tuzemských skalkách a pískovcových věžích, ale především v Tatrách, aby v 70. a 80. letech absolvoval průkopnické expedice ve světových velehorách. "Od Messnera jsem pochopil, že rychlost rovná se bezpečnost. Tedy moc dlouho se ve stěně nezdržovat."  Řeč je i o dobových peripetiích, se kterými byly výpravy za socialismu spojeny, a též o kultovním samizdatovém časopise HOTEJL, který se v r. 1990 transformoval v oblíbenou MONTANU.



Borek   [úpravy] 09:22 16.06.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 „Blesky bijí do vrcholků hor.“ — Quintus Horatius Flaccus14:48:18 03.07.2022
V době, kdy pracoval Sylva u firmy Zetor ve Štrasburku, jezdil za horolezeckou partou do Švýcarska kvůli lezeni ve švýcarských Alpách. Pro tyto výlety neměl vízum a tak jsme ho „pašovali“ přes francouzsko – švýcarské hranice. Později po jeho nepovolených výletech se o něm začalo říkat, že je StBák, nevím, kdo s tím přišel, ale najednou nám bylo jasné, proč nemohl použít svůj pas – ten byl totiž asi úřední. Kdo ale nakouknul po roce 1989 do Archivu bezpečnostních složek tak tam nějakého Sylvu Tallu najde s krycím jménem Pamir nebo Radim.
Když jsem se se Sylvou po mnoha letech setkal na jakési akci ve francouzské obci Neuves maison, kde jeho synek ukazoval jak se za středověku zhotovovalo dřevěné uhlí, dal jsem mu otázku: Tak jak to bylo? Připustil, že ten záznam odpovídá pravdě a zároveň tvrdil, že v tomto smyslu pracoval i pro Francouze. Pokládám ho za jednoho z velice zdatných a velkých
horolezců.
Michal Beránek

 Foto dne:
Bärenschluchtwände
Göttner Ged. Weg Direct, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (182180)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Platnič 9+ Dinoland- Ladce
Wiosenne Osłabienie 7- Szczytnik
Wszystko Gra 7+ Szczytnik
Kolory Dla Koni 7- Sokoliki
Helikopter W Ogniu 6+ Sokoliki
Nově komentované:
Rajbásek 6+ Skály Pod Barborkou
Akcelerátor 7B Panteon
Akcelerátor 7B Panteon
Akcelerátor 7B Panteon
Mega Spárka 7A Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru |

 Nové komentáře:
Re: Velka nadeje | Velka nadeje | soft? | ha ha | Re: H | Re: H | Re: H | Re: H | Re: H | Re: Mega |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Jazda Olympanov (30)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (19)
Uganda 2025 (17)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (9)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (8)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (5)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)

 Nově v inzerci:
Mallorka | Parťák na lano. A možná i na život | duplexy skelety Scarpa | pohorky La Sportiva na mačky vel. 44 | Scarpa furia vel.37 | Scarpa furia vel.37 | Helma Žvahovské plotny | Klobouk Fjallraven | Statická a dynamická lana | Prodám stoupací pásy Colltex |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1428 
 Ne 
 1375 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.