Přečetl jsem si komentář k mému v nedávné době napsanému článku a velice mě rozčílilo, že si někdo myslí, že kromě Hopa nemám s lezením nic společnýho. Rozhořčilo mě to totiž natolik, že jsem tento víkend s mým kamarádem Oslíkem vyrazil na nedaleký kopec Chlum (pod ním jsou skály, aby mě někdo nechytal zase za slovo), který je kousek za Plzní. Vzhledem k tomu, že při vyndavání sedáku ze skříně (ležel tam tak tři roky) vypadlo i klubko vzniklých pavučin a v lezečkách jsem našel něco jako silonky,
Ahoj hledam par lidicek kteri by si chteli udelat vejlet do Francie.Jde o pomoc opravit jeden malej hrad spis zamek.Po dokonceni tam budou jezdit deti z detskych domovu jak z Cech tak i z Francie.
Po tréninku nebo po namáhavém lezeckém dni dochází nejdříve k poklesu sportovní výkonnosti pak následuje nárůst, nazýváme ho superkompenzace. Když nasadíme nové zatížení před tím než se bude nárůstová křivka vyrovnávat, tzn. před tím , než si zcela odpočneme bude naše výkonnost stále stoupat.
Jednoho pochmurného červencového dne, kdy nebylo co dělat, jsme konečně zrealizovali s Petrem dlouho plánovanou akci. Domluvili jsme se, že si slaníme z mostu pro pěší, který vede nad Labem v Toušeni, dole si zakouříme a pak vyprusíkujem zpátky nahoru.
Na místo činu jsme se dopravili na kolech. Obhlídli jsme most z vrchu. Výška mostovky v nejvyšším bodě činní něco přes 10 metrů, takže to není zrovna Ždákovskej most.
Okolo lávky vedly tři silná ocelová táhla. Za ně jsme hodili plo
18.6.1988 jsme se s tátou rozhodli užít si pravé pískařské dobrodružství. Já na prvním a on na druhém konci lana. Za svítání jsme jedním z prvních přívozů přepluli přes Labe do Rathenu a pustými uličkami se hnali do stráně pod Grosser Wehlturm. Věděli jsme, že lézt smíme jen asi do devíti dopoledne.
Hodně mých kamarádů, které jsem při svých návratech z Holandska potkal, se velmi zajímalo, zdali jsou v Holandsku nějaké skály a jestli se tam dá lézt. Na první otázku jsem musel vždy odpovědět ne. Avšak lézt se v Holandsku dá a to docela dobře. Jak to tedy s tímto paradoxem je?
Chtěla bych poprosit takový ty nabouchaný svalovce na stěnách, aby se pokud možno nevysmívali těm kteří ještě nelezou tak dobře a snaží se to naučit.Možná,že za nějakou dobu je v mnohém předčí.Díky moc :)
Přečetl jsem si komentář k mému v nedávné době napsanému článku a velice mě rozčílilo, že si někdo myslí, že kromě Hopa nemám s lezením nic společnýho. Rozhořčilo mě to totiž natolik, že jsem tento víkend s mým kamarádem Oslíkem vyrazil na nedaleký kopec Chlum (pod ním jsou skály, aby mě někdo nechytal zase za slovo), který je kousek za Plzní. Vzhledem k tomu, že při vyndavání sedáku ze skříně (ležel tam tak tři roky) vypadlo i klubko vzniklých pavučin a v lezečkách jsem našel něco jako silonky, byla obtížnost našich slezených cest maximálně 6-. Při příchodu ke skalám jsme pak byli naprosto unešeni, že sem taky někdo chodí. V tu dobu tam tedy zrovna nikdo nebyl, ale musel odejít asi chvíli před námi, jelikož bylo skoro všude čerstě namagováno a skála byla poseta nějakými žlutými tečkami. Když už jsem na ně narazil, zajímalo by mě, jestli mi někdo může vůbec odpovědět, co to jako má znamenat. Prostě hromada žlutých teček a křížků na chytech, které nikdo nepoužívá. Nebo mi snad chcete tvrdit, že lišta, která je v převisu a má tak maximálně tři milimetry je k něčemu dobrá ? Nebo výstupek na kterej lze složit maximálně malíček se taky jako používá, nebo co ? Asi ne co, no já jsem si to hned myslel, že si z nás někdo dělal jenom legraci a nebo se toho skutečně za ty tři roky tolik změnilo ?
Oblékání do sedáku trvalo tak deset minut (nemohl jsem to přetáhnout přes ty mý tlustý packy, přece jenom vážím 94 kg). A pro č jsem se vrátil k lezení ? Oslík mi zavolal, jestli se nepojedem projet na kole a při té příležitosti...