LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
21.Slezáková 10580
22.Svoboda 10534
23.Novák 10531
Bouldry:
21.Indrák 9650
22.Pařík 9650
23.Šípek 9600
Hory:
3.Skopec 7324
4.Sejbal 6951
5.Y 6736

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1136947 cest
Nové přelezy:
Lukáš Krpá 7C
Satan 7C+
The Burden 8A
La Directe 7C
Blitzkrieg 7b+
Altamira 8A
KKT 7C
Ambra 8B
Pyšná Prin 9+/10-
Game Over Xb

Stěny
ZŠ Choceň - Choceň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
HO Jeseník - Jeseník

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
HUDYsport - Liberec
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Seb Bouin oznámil přelez nové cesty, které navrhuje klasu 9c

Francouz Seb Bouin oznámil přelez své nové cesty, které navrhl obtížnost 9c. Cestu ve Verdonu ve Francii pojmenoval DNA. Mohlo by to být druhé 9c na světě po cestě Silence, kterou vylezl před pěti lety Adam Ondra v norském Flatangeru.

Seb začal cestu zkoušet v roce 2019, pak se jí věnoval šest měsíců v roce 2020 a šest měsíců v roce 2021. Strávil v ní více než 150 dní a dal v ní více než 250 pokusů. "Je to nejtěžší cesta, kterou jsem ve své lezecké kariéře zkoušel a vylezl. Tato cesta znamená milník v mém lezeckém životě,“ uvedl Seb na Instagramu

"Je jasné, že říct 9c je riskantní. Vždy existuje riziko, že někdo později klasu shodí. Zvlášť při představě, že na světě je jen jedna další cesta se stejným stupněm... Nikdy jsem nelezl cestu, která je tak obtížná jako DNA, a proto můj návrh na stupeň je 9c, ale ostatní lezci musí dát souhlas. To je přesně to, co dělá náš sport tak úžasným, nepotřebujeme rozhodčí, jsme sami soudci. ... Proto bych byl rád, kdyby sem přišli další špičkoví lezci a DNA zkusili“, napsal Seb.

Viz:



Poprvé stupeň 9c použil tedy Adam Ondra své cestě Silence v norském Flatangeru v roce 2017.

Posléze v roce 2020 oznámil Němec Alex Megos přelez nové cesty Bibliographie ve francouzském Céüse, které nejprve navrhl obtížnost 9c a posléze, když ji zopakoval Ital Stefano Ghisolfi, klasu snížil na 9b+.

Zdroj:

8a.nu: DNA 9c FA by Seb Bouin

Standa Holec   [úpravy] 08:48 06.05.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Ledolezení, cesta
Earl Gray
 Databáze cest:
Všechny cesty (181636)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oktoberfest 7b San Vito Lo Capo
Karl May 8a Kalymnos
Chvilková Arytmie 8A+/8B Tisá - Modřín
Citový Průjem 7C Tisá - Modřín
For Shepherds And Climbers 6b Krraba
Nově komentované:
Kraessi 6b Leonidio
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon
Troppo Duci 7a Castelluzzo
Varianta Mochomůrkova 6 Svatý Jan
Varianta Mochomůrkova 6 Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura | Re: Dotazník | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Dotazník | Dotazník |

 Nové komentáře:
Re: Podnět k zamyšlení | Re: Holeček na hrad | Re: Holeček na hrad | Re: Bloudek chce zase přidat | Holeček na hrad | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: jiný job? | Re: Podnět k zamyšlení |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (64)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Jazda Olympanov (18)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna | Prodám zánovní lezečky Triop | Statická a dynamická lana | Prodám posilovací desku | La Sportiva za odvoz a něco... | Průvodce El Chorro | Evolv Kira Lady 37,5EU | Dámske luxusní menšestrove zvoňáky | Lezečky Scarpa Booster 42,5 EU |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1141 
 Ne 
 1109 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.