Petrohradské PADání 2003

Jak už jistě všichni víte, chystáme (tj. Karel Hegr a Petr Resch) na Vás ve spolupráci s petrohradskými kameny a firmami PAD a Letovská stavební ojedinělý závod v boulderingu na přírodních kamenech.

Slovo „chystáme“ znamenalo pro nás poslední měsíc a půl nejezdit prakticky nikam jinam, než do nově zprovozňované lokality, kde závody proběhnout. Během této doby bylo očištěno několik desítek kamenů, vykáceno mnoho stromů, vytvořeno několik cest dálničního typu a přesunuto pár kubíků zeminy. Samozřejmě všechno není ideální, ale doufáme, že přijedete naší práci zkontrolovat a poprat se s připravenými směry. Je jich skoro sto, tak to by bylo, abyste si z nich nevybrali. Každý, dle svého uvážení obtížnosti, na které se cítí, přičemž systém bodování je nastaven tak, aby se vyplatilo lézt méně těžších věcí než se honit po lese a sbírat šestky.



Zopakuji důležitá data:
TERMÍN 28.06. v 10 hodin na návsi v Petrohradu (to je vlastně všechno)

Pravidla a systém závodu Petrohradské PADání


1) Prezentace závodníků na petrohradské návsi nejpozději do 10 hodin. Startovné 100,-- kč, prvních padesát účastníků obdrží tričko a láhev vody, neomezený počet prezentovaných bude mít možnost využít erárního repelentu a večer se zbořit desítkou za dvanáct kaček.
2) Kvalifikace se leze systémem „vylez co umíš v limitu 2 hodiny“.
3) Do finále postoupí automaticky všichni muži, kteří docílí v kvalifikaci 500 bodů (možná slevíme), nejméně však pět účastníků s nejvíce body, postupový klíč žen bude určen na místě (zhruba 100 bodů a tři).
4) Finále se leze systémem velmi podobným klasických boulderovým závodům, přesná pravidla budou upřesněna na místě.
5) Dětská kategorie závodí pouze v jednom kole v limitu 1 hodiny. Do této kategorie se mohou přihlásit děvčata maximálního věku 15 let a chlapci maximálního věku 14 let. Účast osob mladších 15 let je podmíněna přítomností zákonného zástupce dítěte.
6) Mužům se započítávají body počínaje 10 (tedy bouldery od 6A nahoru), ženám již od 2 bodů (5A). Kvalifikačním maximem je stupeň 7C za 200 bodů. Děti mají zvláštní hodnocení.
7) Během kvalifikačního kola je zakázáno zkoušet jiné než závodní bouldery, tyto jsou označeny šipkou na nástupu a zakresleny v mapce u každého kamene.
8) Nástup ze sedu (v popisu SD) znamená vždy nástup zadkem na zemi, použít se mohou všechny chyty pod vodorovnou čárkou, která je součástí šipky, v případě nejasných nástupů jsou ještě navíc označeny chyty tečkou.
9) Nástup z chytu (CH) znamená nástup z povinného chytu, který je označen, při něm se může stát, klečet, mít nohy někde zaklíněné, tedy v libovolné poloze.
10) Některé bouldery mají několik variant nástupu (ze stoje, z chytu, ze sedu apod.). V případu přelezu takovéhoto boulderu více variantami jedním lezcem se započítává do hodnocení pouze jedno (nejvyšší) bodování.
11) Každý závodník je povinen si zajistit chytače z řad ostatních závodníků nebo požádat pořadatele o chycení, je-li nablízku (toto pravidlo nemusí být absolutně striktně dodržováno, ale je pro závodníky - chceme zajistit maximální bezpečnost!!!).
12) Všichni závodníci obdrží seznam boulderů a mapku, do nějž si budou zapisovat bouldery, které vylezli. Psací potřeby budou k dispozici u každého kamene.
13) K drobnému dočištění skály je možné využít zubních či drátěných kartáčků. V žádném případě nástroje na odlupování lišt! Jeli těsně vedle boulderu absolutně znečištěná skála (porostlá mechem), znamená to, že tam se již neleze a je tedy zakázáno tuto část čistit.
14) Odlomí-li se v kvalifikaci chyt, pokračuje se v lezení dále, jako by se nic nestalo. To platí v případu zlehčení i zvýšení obtížnosti směru. Ve finále je samozřejmě nutné zajistit objektivní podmínky a v případě výrazné změny chytů či stupů adekvátně zareagujeme.




Dále doporučujeme:
  dlouhé kalhoty 
  bouldermatku (není podmínkou, bude poměrně dost pořadatelských), nejlépe od firmy PAD 
  noční výbavu – spacák, půllitr, eventuálně hudební nástroj
  hodně vody, zejména pro přespávající
  nelézt „na krev“ neboť bříška přece máte jenom jedna

Navíc zvažujeme:
Soutěž o nejvíce nelezecky zdevastovaného účastníka. O pořadí rozhoduje:
  počet a míra nacucání klíšťat
  počet a velikost štípanců od hmyzu
  devastace těla ostatní faunou (lišky, jezevci apod.)
  devastace těla flórou
Zakázáno jest umělé nasazování klíšťat, zejména do choulostivých míst, neboť ohledání učiní rozhodčí opačného pohlaví.

No a informační článeček doplňujeme několika fotografiemi z příprav, abychom Vás dostatečně navnadili.








Ještě něco nevíte? Zeptejte se: 604245568 nebo ap.reschici@quick.cz

Moc se na Vás těší Petr Resch a Karel Hegr

R & H   [úpravy] 15:15 20.06.2003

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nešť se daří21:03:52 20.06.2003
Teda kluci, vypadá to na pekelně propracovanou akci. Až je mi líto, že zrovna jedu na rodinnou dovolenou. Aspoň přeji hojnou účast.
odpovědět 

 Zalezt si do mrtva21:43:52 22.06.2003
Tenhle boulderovej kopec to je dokonalej kousek zeme. Ja to dnes videl a je to fakt velka bomba. Zaleze si fakt kazdej a do mrtva.
JirkaSodpovědět 
 Re: Zalezt si do mrtva20:25:04 23.06.2003
A to jsi ještě neviděl, jaké jsme do noci dělali luxusní terasy. Kempingové židličky rozhodně doporučuji.
A ještě jedna důležitá věc. Aby to bylo fakt "do mrtva", prodloužili jsme časový limit na 3 hodiny.
Petr Resch
Petr Reschodpovědět 
  Re: Zalezt si do mrtva09:37:14 24.06.2003
A jsi si jistej, že pak bude ještě někdo mít kůži na finále? Nevím, jakej plánujete pro finále systém, ale nebylo by třeba lepší přidat tu hodinu tam? Já jenom kdybych do toho finále náhodou postoupil...
Rosťa Š.odpovědět 
   Re: Zalezt si do mrtva13:18:33 24.06.2003
Systém finále je 4 bouldery klasicky na TOPY, POKUSY, ZÓNY, POKUSY, jenom body nezařazujeme. Myslím, že jsme pro ten systéme našli správné trasy. Navíc!!! Pořád se držíme pravidla pro kvalifikaci, že kdo nysbírá 500 bodů, ten nemusí lézt dál a automaticky postupuje. Myslím, že ti nejlepší půjdou právě na tyhle body. Mimochodem 7C, který jsou dvě, je za 200 bodů, 7B+ za 150 bodů (4 ks), 7B za 100 bodů (3 ks), 7A+ za 70 bodů (4 ks), 7A za 50 (asi 10 ks)atd., takže to není až tak o počtu nalezených věcí, jako o jejich obtížnosti!!! Doufám, že postoupíš, pojmenovali jsme tam po tobě jeden valounek.
Petr Reschodpovědět