LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
32.Lachman 10260
33.Čech 10253
34.Jeřábek 10250
Bouldry:
32.Mikulec 9625
33.Urubčík 9600
34.Obal 9553
Hory:
27.Uhlík 2276
28.Čermák 2232
29.Kupec 2216

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1226971 cest
Nové přelezy:
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C
Skleroza 7b+
Victoria 10-
Mnich 9-
Vyschlý Po 7C

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) v Karakoram výstup vzdala

Česká expedice na dosud nezlezenou horu Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu nevylezla. Trojice českých horolezců Pavel Kořínek, Pavel Bém a Jiří Janák pokus o výstup ukončila kvůli počasí, náročnému terénu a nebezpečí.

"Nepřízeň počasí, náročnost neznámého terénu a objektivní nebezpečí bylo příliš velké. Kluci už jsou na cestě do civilizace. Živí, zdraví. Nedá se nic dělat. Vyjádření od kluků bude brzy," informuje se na expedičním Facebooku:



Pohled na výstupovou cestu:



Podle zpráv na expedičním Facebooku se 31. srpna dostali do C3 ve výšce 6313 metrů, kde ve stanu na převěji v "marastu" strávili den a pak "zběsilým úprkem zpestřeným prachovými lavinami" sestupovali dolů do BC.

Viz:

"Včera za tmy založili C3 ve výšce 6313m. Kořen píše: “ Strašně psycho spaní na převěji, půl metru od stanu díra kilometr dolů. Už 3 dny nulový odpočinek. Během lezení ani jedno místo na sednutí. Dnešek trávíme ve stanu bo je strašný marast. Zítra sestup a příprava na další pokus za par dní…"




„..dvoudenní zběsilý úprk zpestřený prachovými lavinami nad C1, k tomu masivní přívaly sněhu. Vše bylo nakonec mnohem náročnější než výstup. Ale jsme v BC. V bezpečí.“







Expedice začala v 2. půlce srpna. Psali jsme zde:
Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) v Karakoram

Standa Holec   [úpravy] 06:35 10.09.2020Tisk 


Související články:
Zobrazit další (23)

Komentáře

Nový komentář 
 Pavel Bem14:29:04 10.09.2020
Pan Bem by mel chodit kanalem a ne se prezentovat na verejnosti.
odpovědět 
 Re: Pavel Bem15:06:11 10.09.2020
Proč? Je to fajn chlap...
K.odpovědět 
  Re: Pavel Bem18:59:18 10.09.2020
V porovnani s jinymi mafiany mozna. Z pohledu bezne moralky je to absolutni odpad. Takze ja souhlasim s tim kanalem.
Modpovědět 
   Re: Pavel Bem04:21:24 11.09.2020
Pavel Bem je ferovy chlap, bohuzel se zapletl do politiky, ktera se neda delat s poctivym myslenim.
Vazim si ho.
Donodpovědět 
    Re: Pavel Bem11:55:45 11.09.2020
Politika by byla v pohodě, prachy min od Janouška už moc ne. A zrovna u něj jsem si myslel, že by to mohlo dopadnout jinak. Respektovat lze jednotlivé věci, které v životě udělal. Celek, jako osobnost ... to fakt ne, na to do těch sraček zajel trochu moc hluboko.


Na druhou stranu, aby někde zařval mu nepřeji, takže fajn že se dostali zdraví dolů.
odpovědět 
    Re: Pavel Bem12:17:52 11.09.2020
A jak se da zaplest do politiky, nerozumim, pisete to jakoze za to nemuze. Prominte, ale pokud je vetsina lidi naivnich jako Vy, tak se nemuzeme divit tomu jak to tady vypada. Pavel Bem, je etalon necestneho cloveka a nechapu, ze se jeste takhle verejne propaguje. Byt nim, tak se odstehuji do chaloupky v Nepalu a snazim se, aby o mne nikdo uz nikdy neslysel. Pripadne, pokud by se rozhdl vratit vse co ma za usima a omluvil se, prijmul spravedlivy trest, pak se muzeme bavit. Tvl fakt cumim.
Michalodpovědět 
 Re: Pavel Bem09:03:58 11.09.2020
Tam byla nějaká veřejnost? Podle popisu to tam naopak vypadalo na tebou doporučovaný kanál. Tak co meleš.
P. odpovědět 

 Ferovy chlap07:55:33 11.09.2020
Ferovy chlap ktery potlacil poctive mysleni....uz jsem se dlouho tak nezasmal.....
odpovědět 
 Re: Ferovy chlap11:57:30 11.09.2020
Je fakt, že mi to trochu připomnělo legendární Ivánku, kamaráde :-).
odpovědět 
 Re: Ferovy chlap18:25:36 11.09.2020
Férový chlap s jedovatým Che,che,che,che..Až s toho mrazí!
odpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191941)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Normální cesta III Příhrazy
Normální cesta I Příhrazy
Normální cesta II Janské Lázně
Normální cesta II Janské Lázně
Západní II Adršpach
Nově komentované:
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín
Clash of the Titans 9b Nassereith

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: PALEC HORE! | Megaaaaaa | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: neřešte kraviny - nejsme politici |

 Kde to vře:
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (72)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (49)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (39)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (11)
Polák Bartosz Kacper Ziemski sjel na lyžích z Lhotse (8516 m) (8)

 Nově v inzerci:
Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák | Singing Rock RAMA |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1076 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1162 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1378 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1351 
 Neřeším to – lezu vše 
 1038 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi