LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12356
3.Trojan 12228
4.Štípek 11719
Bouldry:
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
4.Stráník 10800
Hory:
19.Louda 3676
20.Novotný 3598
21.Hess 3293

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1136940 cest
Nové přelezy:
La Directe 7C
Blitzkrieg 7b+
Altamira 8A
KKT 7C
Ambra 8B
Pyšná Prin 9+/10-
Game Over Xb
Knucklehea 8a+
Pu Pai O P 8b+
Return Of 9

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Le Ceou

Oblast pro lezce romantiky

Letosni prelom podzimu a zimy jsme se rozhodli, ze lezeni ve Francii bude ta prava tecka za koncici lezeckou sezonou. Oblast jsme si vybrali, na radu naseho naseho kamarada Sandera.


Tato "promise land" se nachazi nedaleko Bergeracu a Sarlatu, jen co bys kamenem dohodil (175 km)od Bordeaux. Melo byt hezky, alespon v to jsme doufali, vyslechnuvsi predpoved. Do skal jsme dorazili v pozdnich vecernich hodinach, ale byla to celkem prijemna cesta, protoze kdyz lezci vyrazeji na jih a to je vzdy krasna cesta plna prislibu.


Privital nas prekrasny kraj poklidneho francouzkeho venkova se svoji neopakovatelnou atmosferou. Na kopcich vykukujici vapencove skalky spolu s nekolika romantickymi ruinamy hradu, v udoli se vinouci reka a modre nebe, to vse nabizela tato krajina zaslibena nejen nasemu sportu, ale i ostatnim (vodaci a bikeri).
Dny utikaly jako splaseny a tak i tento tyden vyplneny celodennim lezenim a chladivymi vecery stravenymi v prijemnem kempu primo pod skalami, uplynul, nez jsme se nadali. Odjizdeli jsme nadseni z pekneho lezeni a nestastni z navratu do jiste destiveho podzimniho Holandska.


Info:
Le Ceou se nachazi 15 km jihozapadne od Sarlatu, 60 km vychodne od Bergeracu, 2 km jiho vychodne od poklidne vesnicky Castelnaud-la-Chapelle v malem udoli Céou.
Skala trochu pripomina vapenec v Buoux, ale je tvrdsi a vselijak zbarvena od sede az po nadherne oranzove odstiny. Previslejsi cesty ( zlute previsy, casto maji dobre hluboke chyty ) jsou hodne vytrvalostni. Oblast poskytuje 180 cest vysokych od 20 do 50 m a klasifikace 3c-8b.  Je zde lezeni vsech obtiznosti, zejmena pak v jednom previslem sektoru je dokonce nekolik 8 cek. Nejtezsi cestou je 8b. Nase vykony se sice nepohybovaly v teto hladine, ale oblast poskytuje lezeni i pro mene zdatne v dostatecne mire a tak si zde kazdy vybere. Vetsina cest je velmi dobre zajistena, na lehcich cestach uzijete s uspechem vklinence.
Jak tam:
Na ceste D703 mezi Beynacem a La Roque-Gageacem, jed na jih smerem na Castelnaud, nejezdi az nahoru do teto vesnice ale pokracuj dale na jih po D57 asi  po 300m pak zatoc doleva na mensi zpevnenou cestu pres reku Ceou (0.3 km). Pak jiz pesky po dobre stoupajici ceste vedouci k pate skal. (10min)


Ubytovani:
Doporucuji camp Maisonneuve, je super a neni drahy.
Rocni doba:
Prestoze jsme lezli kazdy den , chytli jsme i nejaky ten dest, nebot k navsteve teto oblasti se nejlepe hodi jaro a zacatek podzimu. Jako ve vetsine francouzskych oblasti je leto na lezeni horke.Tuto oblast bych take nezaradil mezi ciste zimni.

Jos&Jirka   [úpravy] 01:25 18.12.2000Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 dRfQefHxKO
Blessings dear earth mother gedsods. Although I was blessed to have to amazing human beans birth through me and into water I am amazed by the millions of ways we as women birth. I am currently birthing my inner painter/paintress and am surprised by the challenges, obstacles and freeing nature of this process. Through the incubating and sprouting of seeds, words, art, relationships, communities motherhood, movements, etc we are all inherently birthers. I love that people are dreaming of you birthing. So powerful. I also hope that my family will soon be scheduling a very long awaited move. Currently birthing a migration. One love, eternal blessings.:)
Zapsal: gDz24h7rm4Jh, 09:45:39 24.11.2013
 dNIWikVuhE
UDOegK Wow, great post.Much thanks again. Really Great.
Zapsal: dbdaXORaeO, 21:16:53 19.12.2013
 kifLWRUhrKI
nXf9xK Muchos Gracias for your blog.Really thank you! Cool.
Zapsal: WscbgMPvhNVoShtol, 18:52:15 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Ledolezení, cesta
Earl Gray
 Databáze cest:
Všechny cesty (181636)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oktoberfest 7b San Vito Lo Capo
Karl May 8a Kalymnos
Chvilková Arytmie 8A+/8B Tisá - Modřín
Citový Průjem 7C Tisá - Modřín
For Shepherds And Climbers 6b Krraba
Nově komentované:
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon
Troppo Duci 7a Castelluzzo
Varianta Mochomůrkova 6 Svatý Jan
Varianta Mochomůrkova 6 Svatý Jan
Ganesha 8+/9- Beycik

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura | Re: Dotazník | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Dotazník | Dotazník |

 Nové komentáře:
Re: Holeček na hrad | Re: Holeček na hrad | Re: Bloudek chce zase přidat | Holeček na hrad | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: jiný job? | Re: Podnět k zamyšlení | ČHS |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Jazda Olympanov (17)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna | Prodám zánovní lezečky Triop | Statická a dynamická lana | Prodám posilovací desku | La Sportiva za odvoz a něco... | Průvodce El Chorro | Evolv Kira Lady 37,5EU | Dámske luxusní menšestrove zvoňáky | Lezečky Scarpa Booster 42,5 EU |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1141 
 Ne 
 1109 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.