LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Mladí horolezci - potrava hor.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
4.Štípek 11719
5. 11681
6.Stribrny 11487
Bouldry:
4.Stráník 10800
5.Stráník 10681
6.Jungling 10553
Hory:
9.Procházková 5670
10.Zaoral 5306
11.Sukačová 5270

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1136941 cest
Nové přelezy:
La Directe 7C
Blitzkrieg 7b+
Altamira 8A
KKT 7C
Ambra 8B
Pyšná Prin 9+/10-
Game Over Xb
Knucklehea 8a+
Pu Pai O P 8b+
Return Of 9

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mezinárodní setkání alpinistů v Praze

22. – 24. 11. 2024 Hotel International, Praha 6

19. ročník mezinárodního setkání špičkových lezců a legend alpinismu se letos uskuteční 22. – 24. listopadu v hotelu International v Praze 6. Tematicky bude letošní Mezinárodní festival alpinismu Praha 2024 sestávat ze tří částí. V Praze se sejde opět několik světových vysokohorských lezců – jejich přednášky budou tvořit jednu část festivalového programu.

Druhou část tvoří Sympozium Bezpečně na horách - o široké problematice bezpečného pohybu na horách budou diskutovat a přednášet specialisté z Rakouska a Slovinska. Součástí letošního festivalu bude i Banff Mountain Film Festival a projekce nejlepších outdoorových filmů světa.

V lezecké části se představí několik špičkových lezců současného světového vysokohorského lezení. Do Prahy zavítají držitelé prestižního ocenění Piolet d’Or/Zlatý cepín. Tim Miller (Skotsko) získal Zlatý cepín za výstup v roce 2022 a Luka Stražar (Slovinsko) je jeho dvojnásobným držitelem (cepín získal za výstupy v letech 2011 a 2018).

Nebude chybět ani jubilant Mára Holeček, který má dva cepíny za výstupy v letech 2017 a 2019. Z Polska zavítá do Prahy „Speed Lady“ Dorota Rasińska-Samoćko – ta v roce 2022 během jednoho měsíce zvládla bez podpory sponzorů a obrovského komerčního týmu výstup na čtyři osmitisícovky. Po letošním výstupu na Šiša Pangmu je první Polkou, která dosáhla na Korunu Himálaje.

Účast potvrdili i nejlepší lezci ze Slovenska – jubilant Peter Hámor a vycházející lezecká star Míša Izakovičová. Z domácích lezců se dále představí Lenka Erlebachová se svým letošním výstupem na Gašerbrum I a každoroční host Radek Jaroš s premiérou svého nového filmu.

Více info na:

festivalalpinismu.cz

Plakáty k akci a doprovodnému programu:








Ladislav Jirásko   [úpravy] 10:40 30.10.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Maara15:30:19 11.11.2024
Bude mít Holeček přednášku o záchraně z ledovcových trhlin?
odpovědět 
 Re: Maara19:28:28 11.11.2024
Seš úchyl nebo tak blbej?
Admine podobný kokoty rovnou maž a dávej ban..
odpovědět 

 Foto dne:
Ledolezení, cesta
Earl Gray
 Databáze cest:
Všechny cesty (181636)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oktoberfest 7b San Vito Lo Capo
Karl May 8a Kalymnos
Chvilková Arytmie 8A+/8B Tisá - Modřín
Citový Průjem 7C Tisá - Modřín
For Shepherds And Climbers 6b Krraba
Nově komentované:
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon
Troppo Duci 7a Castelluzzo
Varianta Mochomůrkova 6 Svatý Jan
Varianta Mochomůrkova 6 Svatý Jan
Ganesha 8+/9- Beycik

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura | Re: Dotazník | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Dotazník | Dotazník |

 Nové komentáře:
Re: Podnět k zamyšlení | Re: Holeček na hrad | Re: Holeček na hrad | Re: Bloudek chce zase přidat | Holeček na hrad | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: jiný job? | Re: Podnět k zamyšlení |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (64)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Jazda Olympanov (18)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna | Prodám zánovní lezečky Triop | Statická a dynamická lana | Prodám posilovací desku | La Sportiva za odvoz a něco... | Průvodce El Chorro | Evolv Kira Lady 37,5EU | Dámske luxusní menšestrove zvoňáky | Lezečky Scarpa Booster 42,5 EU |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1141 
 Ne 
 1109 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.