LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
32.Lank 10290
33.Reich 10254
34.Chejn 10225
Bouldry:
32.Majdloch 9475
33.Chytil 9453
34.Ďurech 9356
Hory:
22.Chomová 3276
23.Verner 3138
24.Petr 3083

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1157132 cest
Nové přelezy:
Moosgärtli 7c
Kraftfeld 9/9+
Loch Recht 9-
Ino 7c
Route 69 7b
Pandora XIc
Anfang Ein 8A+
Uloupený K 9/9+
Palmala 7C+
Freedom Is 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lavinová nehoda českých horolezců

VZZS TatryPodle zprávy Horské záchranné služby (HZS) strhla včera odpoledne dvojici českých horolezců lavina ve Vysokých Tatrách.








Oba postižení čeští horolezci jsou naštěstí naživu, neboť zůstali na povrchu laviniště, jeden z nich však utrpěl vážný úraz zad. K nehodě došlo před druhou hodinou; mokrá lavina, která se spontánně uvolnila pravděpodobně vlivem oteplení, sjela Satanovým žlabem do Mlynické doliny.

Horolezci, kteří sestupovali ze Satana právě uvedeným žlabem, naštěstí zůstali na povrchu laviny a byli schopni přivolat pomoc. Zranění jednoho se ukázala jako méně závažná, a byl mobilní. Druhý stržený, kterým byl devětatřicetiletý muž, však nebyl schopen pohybu.

Satan z Mynické doliny

Pohled na Satana a Přední a Malou Baštu z Mlynické doliny

foto: Kristian Slimak; Wikipedia – licence Creative Commons



Vzhledem k špatným letovým podmínkám se na místo nehody bezprostředně po oznámení vydala desetičlenná skupina záchranářů HZS OS Vysoké Tatry, další příslušník HZS, který se v uvedeném čase nacházel v terénu, byl odvolán k postiženým, ke kterým dorazil jako první.
Dříve než místo nehody dosáhla pozemní skupina, se však zlepšily letové podmínky natolik, že mohl vzlétnout vrtulník VZZS, který nedaleko místa nehody vysadil záchranáře HZS a lékaře. Ti postiženému poskytli základní ošetření, a po zabalení do transportního vakuového vaku byl přenesen na místo vhodné k přistání i za zhoršených podmínek, odkud jej již vrtulník transportoval přímo do popradské nemocnice. Druhý stržený byl schopen sestupu vlastními silami, a proto v doprovodu záchranáře HZS sešel na Štrbské pleso.     

Odkaz:
Zpráva na stránkách HZS

Tomáš FRANK   [úpravy] 14:42 25.02.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Kam vlastně spadli ?17:53:34 26.02.2014
... ne že bych byl super - místopisec Vysokých Tater, ale dlouhé roky žiju v domění, že Satanův žlab vede do Mongusovské doliny. Tady a na stránkách slovenské HZS se píše, že o pádu laviny Satanovým žlabem do Mlynické doliny ... hlavně, že kluci žijou.
Leoš Chwistekodpovědět 
 Re: Kam vlastně spadli ?09:34:39 27.02.2014
možná všichni ve skutečnosti myslí Červený žlab,těžko říct
josefodpovědět 
  Re: Kam vlastně spadli ?11:32:08 27.02.2014
Školy nemám, ale Červeňák, stejně jako Sataňák, vede taky do Mengusovské, ne?
fodpovědět 
   Re: Kam vlastně spadli ?11:55:12 28.02.2014
jo,je to tak,oba jdou do Mengusovske,jsem to blbě pochopil
josefodpovědět 
 Re: Kam vlastně spadli ?09:36:54 01.03.2014
Lavinári z SLP uverejnili podrobnú správu o nehode, viď:www.laviny.sk a Blok - sneh a lavíny.
JPodpovědět 
 Re: Kam vlastně spadli ?20:21:11 01.03.2014
Označuje se: Satanův žlab do Mengusovské nebo Mlýnické doliny. Červený žlab je přímo označení žlabu. Od něj je pojmenované sedlo nad Červeným žlabom. Jsou to odlišná označení žlabu.
odpovědět 
 Re: Kam vlastně spadli ?21:25:20 01.03.2014
Oouuu.. hosi... kvizova otazka... ;-) Kdyz vylezete z Mengusovske Satanovym zlabem, jakympak zlabem budete schazet na druhou stranu do Mlynice??? ;-)
Kulaodpovědět 

 upresnenie od lavinarov11:29:28 04.03.2014
lavinu spustil  treti
http://hzsslp.blogspot.sk/    2014/02/lavinova-nehoda-v-mlynickej-doline-vo.html
odpovědět 

 Foto dne:
Roter Turm
Letzter Meter, VIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (184039)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kam Tě Ruce Vytáhnou III Bezděčín
Náhorní Stěnka II Bezděčín
Jihozápadní Hrana II Bezděčín
Moosgärtli 2. SL 7c Wilderswil
Moosgärtli 2. SL 7c Wilderswil
Nově komentované:
Přímý Dolez C Rakváčů 8-/8 Srbsko
Přímý Dolez C Rakváčů 8-/8 Srbsko
Přímý Dolez C Rakváčů 8-/8 Srbsko
Z Pekla Štěstí Varianta 7A Černolické Skály
Z Pekla Štěstí Varianta 7A Černolické Skály

 Nově v diskusi:
Re: životnosť lán od Tendonu | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: Marťan | Re: Marťan | Marťan | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou | Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou |

 Nové komentáře:
Inu | venga! | Re: ČHSS | Re: cena | Re: ??? | ??? | pockej pockej | Re: Názor na logo | Re: ČHSS | Re: H |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (77)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (25)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Křest nového průvodce na Bělou u Děčína (4)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Jazda Olympanov (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)

 Nově v inzerci:
Expresky | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Statická a dynamická lana | Černé conversky | Hledám parťáka na lezení po horách (alpinismus) | Prstýnek | posilovací deska | La Sportiva AEQUILIBRIUM ST GTX | Wild Country Revo | Lezečky Ocún Diamond S - 42,5EU |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 557 
 Ne 
 463 
 Nevím 
 153 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.