LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
42.Zedek 10044
43.Pelikán 10018
44.Bardas 9991
Bouldry:
42.Paděrová 8903
43.Plaček 8903
44.Zímová 8853
Hory:
18.Punčochář 3751
19.Louda 3676
20.Novotný 3598

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5708 lezců
1142144 cest
Nové přelezy:
Maloskalsk 7C
Don Corleo 7C
Satan 7C+
Punk Monke 7C/7C+
Warcraft I 7C/7C+
Palmala 7C+
Tragikomix 8A
Olymp 10
Černá Spár 9+/10-
Umělá Žena 10-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dominik Sádlo pokořil Pierra Mentu 2012

Sádlo, RousekPierra Menta – mezi skialpinisty nejznámější závod na světě. Závod dvojic ve vysokých horách, kde se kromě sebe a svých schopností musíte spolehnout i na svého týmového partnera. Čtyři dny dřiny, kdy Vás každý den čeká zdolat dva a půl tisíce výškových metrů, nekonečné výstupy a neopakovatelné sjezdy. Juniorské kategorie mají pouze dvoudenní klání a zlatým písmem se do historie Pierra Menty zapsal i první Čech v historii – šestnáctiletý kadet z Janských Lázní Dominik Sádlo, který startoval ve dvojici s letošním Mistrem Evropy Thomasem Corthayem.

Do francouzského střediska Arechech, centra závodu Pierra Menta pojmenovaného podle stejnojmenného vrcholu, odcestovala trojice Miloslav Rousek, Michal Veselý a Dominik Sádlo kvůli důležité aklimatizaci už v pondělí 12. března. Úterý a středu strávili vysoko v horách, aby si zvykli na nadmořskou výšku, ve které se závodí. Ve čtvrtek už čekala dvojici Rousek-Veselý stejně jako dalších 250 týmů první etapa. V neděli po čtyřech etapách se vítězným týmem Pierra Menty 2012 v hlavní kategorii mužů stali Italové Lorenzo Hozknecht a Manfred Rechegger, česká dvojice Miloslav Rousek a Michal Veselý obsadila 84. příčku. Kategorii žen ovládla italská dvojice Roberta Pedrandzini – Francesca Martinelli.


Sobotní a nedělní etapy byly určeny i pro juniorské a kadetské kategorie a v nich se představila česko-švýcarská dvojice Dominik Sádlo a Thomas Corthay. Dvojice, která se dala dohromady na letošním Mistrovství Evropy ve francouzském Pelvoux. V sobotu tak nastoupili na start závodu a hned od startu se drželi na čele. Na trati je nepotkaly žádné problémy a v cíli sobotní etapy měli na druhou domácí dvojici v pořadí Bellabouvier-Chavanes neuvěřitelný náskok více jak pěti minut. Do nedělní etapy tak mohli nastoupit v klidu. V neděli se přetahovali o pořadí na čele se španělskou dvojicí Picon Bravo-Domenech, ale v posledním výstupu si Dominik s Thomasem vytvořili rozhodující náskok. Kousek pod vrškem ale Dominik zlomil hůl a rázem se tak ocitli v ohrožení. Naštěstí jeden z diváků poskytl českému závodníkovi svoji hůl a férově tak zachránil vedoucí dvojici.


V posledním sjezdu si ale Dominik s Thomasem věřili a ještě svůj náskok dokázali navýšit na celkových šest a tři čtvrtě minuty. Dominik Sádlo a Thomas Corthay se tak stali vítězi Pierra Menty 2012 v kategorii kadetů. Výsledek je to výborný i s ohledem na poslední kolo Světového poháru Marmotta Trophy, které bylo na programu o týden později v Itálii.

Veselý, Rousek


Sádlo, Rousek


Dominik Sádlo, Thomas Corthay


Pierra Menta


Pierra Menty


Stupně vítězů


Dominik Sádlo, Thomas Corthay - stupně vítězů

Štěpán Pleskač   [úpravy] 15:07 03.04.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 gratulace11:00:20 03.04.2012
je to kanec ten chlapec!
číčaodpovědět 
 Re: gratulace09:30:01 12.04.2012
užasný výkon !!!!!
Kajaodpovědět 

 Pokořil16:00:44 03.04.2012
Pokořil sám sebe!
Pavelodpovědět 
 Re: Pokořil22:19:38 03.04.2012
Nemumlej , je to správně
odpovědět 
  Re: Pokořil19:30:38 13.04.2012
Matku Přírodu nemůžeš pokořit!
Hipízákodpovědět 
   Re: Pokořil08:37:39 16.04.2012
to nemůžeš to máš pravdu. ale Pierra Menta je kopec (jak píšeš příroda), Pierra Menta 2012 je závod. howhg
stplskcodpovědět 

 Sádlo10:47:11 04.04.2012
Ten ma ale blby jmeno
Honzaodpovědět 
 Re: Sádlo17:54:42 04.04.2012
ty si kreten
Radarodpovědět 
 Re: Sádlo08:26:15 07.04.2012
no a ty jsi blbý...
K.odpovědět 

 šampióni :o)13:55:10 04.04.2012
But it's been no bed of roses, no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race,
and I ain't gonna lose!
stipodpovědět 

 Honza20:17:26 06.04.2012
Velka gratulace! Je to borec!
odpovědět 

 Gratulace16:49:13 07.04.2012
Gratulace at se dari
Petrodpovědět 

 Supr17:30:04 07.04.2012
Borci! Nádhera...
Štěpánodpovědět 

 Foto dne:
Giardino Di Nato
Manicuz E Prepuzio, 6b
 Databáze cest:
Všechny cesty (182246)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Komínová Cesta II Jetřichovice
Břit 5- Ohrada A Trhoň
Dužníková 4 Ohrada A Trhoň
Lomová 4 Ohrada A Trhoň
Pravý Ypsilon 4 Ohrada A Trhoň
Nově komentované:
Ležák 8+ Skály Pod Barborkou
Lůďova Anča 6A+ Rusava
Rajbásek 6+ Skály Pod Barborkou
Pocos Mocos 7b Bellús
Ležák 8+ Skály Pod Barborkou

 Nově v diskusi:
Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák |

 Nové komentáře:
Re: Indoor Bouldering | Re: :-) | Re: Uroven | Re: :-) | Re: Indoor Bouldering | Re: Indoor Bouldering | Re: :-) | Re: H | Re: Uroven | Re: Plošný zákaz |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (76)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (15)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (15)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)
Jazda Olympanov (6)

 Nově v inzerci:
Balkna A | Statická a dynamická lana | LaSportiva Cobra 40,5 | Scarpa Maestrale RS 3.0 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Petzl Sirocco | Ortovox Zoom, lopata a sonda G3 | Mammut Altitude Winter 195 | Gregory Targhee FT 45 | Evolv Shaman EU44 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1536 
 Ne 
 1474 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.