LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
30.Novotná 10365
31.Kohout 10365
32.Duchoň 10334
Bouldry:
30.Chytil 9600
31.Svoboda 9581
32.Moravec 9550
Hory:
28.Kulajta 2726
29.Nehasil 2710
30.Malý 2695

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168965 cest
Nové přelezy:
Ortofrutta 7c
Trilly 7b
Psychiatri 9-
Šumění Vod 9+
Hučení V K 9+
Krkavčí Ma 9+/10-
Doldy Bast 9
Nuda V Jab 9+/10-
Menší Post 9
Cesta Pro 9-

Stěny
Fit Studio Jitka - Slaný
321 Boulder Club - Brno
Nový Jičín - Nový Jičín

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Manaslu měl zahynout jeden Čech

Tráva a Miri jsou v pořádku

Na Manaslu měl zahynout jeden Čech. Honza Tráva Trávníček a jeho přítelkyně Miri jsou v pořádku, jak se informuje na jejich Facebooku. Tráva a Miri pomáhali při záchranné akci nespecifikovaného českého horolezce, a ta bohužel nebyla úspěšná.

"Pomáhali organizovat další záchrannou akci na Manáslu. Tentokrát českého horolezce... Bohužel z posledních zpráv vyplývá, že akce na záchranu neuspěla :'("


O nehodě informuje také polský web goryonline.com, podle jehož informací se dva Češi při pokusu o vrchol Manaslu ztratili a jeden z nich zahynul v důsledku pádu. A že se organizuje záchranná akce.

Tamní web thehimalayantimes.com uvedl, že se při sestupu z vrcholu Manaslu v sobotu večer ztratil horolezec .... (43 let) z České republiky. Šel s dalšími třemi horolezci a byl zde v rámci 14členné expedice.
Web píše o záchranné akci, ale vrtulníky kvůli špatnému počasí letět nemohly.

Zatím nejsou známy podrobnější informace.

...

sth   [úpravy] 16:41 01.10.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Smazat prosim18:15:43 01.10.2018
Zatim neni oficialni zprava, a vsichni stale doufame v zazrak, tak to prosim smazte ,uz kvuli jeho rodine a kamaradum. S diky josef
Josefodpovědět 
 Re: Smazat prosim19:06:13 01.10.2018
Uvádím jen to, co píše Tráva, Poláci a nepálské noviny. Článek mazat nebudu, ale dám tam iniciály nebo jméno vymažu. Díky za pochopení.
 Standaodpovědět 
  Re: Smazat prosim21:52:35 01.10.2018
Ano, jako správná novinářská hyena. Co neudělat pro zvýšení návštěvnosti.
strejdaodpovědět 
   Re: Smazat prosim08:39:16 02.10.2018
Strejda trošku uletěl. Zrovna na Lezci jsou zprávy střízlivé, žádné senzace. Je dobře když se píše o úspěších našich lezců, ale zrovna tak nemůžou chybět nehody. Takový je život. A hlavně v poslední době skoro každý lepší turista má pocit, že si musí vylézt osmitisícovku, že na to má, že to nic není, že to není nebezpečné. Nehodnotím tento případ - nic o tom nevím, ale zastávám se vyvážených zpráv - dobrých i zlých. Měly by být poučením pro nás všechny.
Libor H.odpovědět 
    Re: Smazat prosim09:31:56 02.10.2018
Já jsem teda spíš skeptickej. Téměř jakákoli zpráva tady může vést ke smršti trolení, případně rejpavejch, výsměšnejch a agresivních komentářů. (Z poslední doby stačí třeba diskuse pod články o Trávovi a Miri a o slovenském přelezu na Capu.) Nakonec často dominuje efekt otrávenosti, znechucení, rozhořčení a agrese, který zdejší diskuse vyvolávají (soudím podle sebe, ale i podle toho, jak se zdejší diskuse průběžně dál rozvíjejí). Jenom s mírnou nadsázkou: Pokud se ti cokoli povede, hlavně to neprezentuj na Lezci. Pokud se ti cokoli stane, doufej, že se tu o tom neobjeví žádná informace.
Takže tu žádost o smazání, vzhledem ke zdejší kultuře, úplně chápu.
P.odpovědět 
     Re: Smazat prosim21:00:33 02.10.2018
Podobně jako P. to vidím. Pro to ta moje poněkud nervozní reakce....
strejdaodpovědět 

 Hory i moře19:47:09 01.10.2018
A v Indonesii vlna smetla přes tisíc obyvatel, dětí i žen i mužů, pokojně žili, měli své životní plány, své sny a přání
Daniodpovědět 

 ???13:03:53 03.10.2018
V ten samý moment co se článek objevil zde na Lezci, inzerovali článek Novinky.cz
Ale s celým jménem pohřešovaného...
Filip T.odpovědět 

 Bleskyhromy21:51:41 03.10.2018
se chytly šance a už to frčí se vším i na IDnes. Neměl jsem sílu tam lézt a zjišťovat, v které přesně rubrice to zajímalo čtenáře nejvíc...
odpovědět 

 Foto dne:

Occitanista, 6a
 Databáze cest:
Všechny cesty (185350)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Včelí Medvídci VIIIa Bělá U Děčína
Špionáž VII Bělá U Děčína
Přeražené Ráhno VII Bělá U Děčína
Vratiplachta VII Bělá U Děčína
Mirabelky VIIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Fotbalové Klání VIIb Tisá - Malé Stěny
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Šepot Borovic VIIb Bělá U Děčína
Bez Názvu Č.1 6b Villanueva De Valdegovia
Bez Názvu Č.2 6c Villanueva De Valdegovia

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: Grand Jorasses | Re: Grand Jorasses | Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? | Re: rytířská zbroj | D | Re: rytířská zbroj | rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1739 
 Ne 
 1984 
 Nevím 
 1249 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.