LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
29.Kolomazník 10350
30.Novotná 10306
31.Lank 10290
Bouldry:
29.Šolc 9181
30.Bulička 9150
31.Majdloch 9125
Hory:
20.Novotný 3598
21.Hess 3293
22.Chomová 3179

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5699 lezců
1157168 cest
Nové přelezy:
Super Sant 7c
Bongo, Bon 7c
Herejía 8B
Sick And D 8A
Ready To F 8A+
Sogun 1L 7c
Puff 7c+/8a
Branka 8A
Via Del Os 8a
The Kessel 7c

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m):

Pavel Bém musel kvůli výškové nemoci dolů

Pokus o vrcholový výstup české expedice na Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu, která potřetí zkouší vylézt na tuto doposud nezdolanou horu, vzdal kvůli výškové nemoci Pavel Bém a sestoupil dolů. Doprovodil ho Pavel Kořínek, ale hned se otočil nahoru do C3, aby se připojil k Tomášovi Petrečkovi a Radku Grohovi v C4 a spolu mohli pokračovat k vrcholu, jak informovali na Facebooku:

"Včera k večeru se bohužel u Pavla Béma zhoršovaly příznaky výškové nemoci, a tak proběhla základní medikace a ráno bylo rozhodnuto o neprodleném sestupu za doprovodu Kořena. Společně tedy oba sestoupili do C2, následující ráno pak Kořen ještě Pavla odjistil na bezpečné místo na ledovec mezi C1 a C2. Z basecampu mezitím vyrazil na pomoc s odjištěním ještě Beny, který si Pavla Béma v těchto místech přebral, takže už by měli být v pořádku společně v BC. Pavel Bém tedy na expedici končí, ale připsal si alespoň spolu s Radarem krásný prvosjezd na skialpech z vrcholu Spantiku (viz foto).
Kořen nelenil a otočil to sólo nahoru zpět za klukama. V 7 ráno byl už v C2 a za 4,5 hodiny stavěl stan v C3. Takže dobrý čásek na kilásek. Před dvěma dny jsme to šli s klukama cca 7hodin. Brzy ráno vyrážím a jako správný supervizor expedice, pokračuji za klukama do C4 a na hřeben.
Kluci, Tom s Radarem, mezitím taky nelenili a prokopávali cestu k hřebenu, takže by dnes už měli spát někde pod hřebenem. U Radara se také začaly projevovat lehké příznaky výškové nemoci, tak snad to zvládne a vydrží.
Držme palce, ať se společně ve zdraví sejdou a dosáhnou vytoužený vrchol."




Předchozí zprávy o letošní expedici na Lezci:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je v C3 a chce jít do C4

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je v základním táboře

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) má za sebou aklimatizaci

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) vyrazila na 3. pokus



Standa Holec   [úpravy] 08:56 16.07.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
UGANDA  - únor 2025
RWOT  - 600m vysoký monolit 
cesta:Great Gully obtížnost (14JAR)
žulovej monolit
Třetí doložený výstup: Jirka Horský a Lukáš Adámek
Great Gully, Rwot, 14JAR
 Databáze cest:
Všechny cesty (181567)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Švar VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Gartenzwerg 7a San Vito Lo Capo
Bongo, Bongo, Bongo 7c Gelida
Krajný Zárez 8- Harmanec - Bystrická Dolina
Herejía 8B Crevillente
Nově komentované:
Semiramis 7B+ Pod Hradem
Bílý Tesák 4+ Jablonné Nad Orlicí
Koronavirus 6B Panský Les
Karanténa 5C Panský Les
Marinované žebro 7A Panský Les

 Nově v diskusi:
Re: Tekuté mágo pro Gym | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Tekuté mágo pro Gym | Tekuté mágo pro Gym | volná místa na kurzu CWI březen | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? |

 Nové komentáře:
Re: Full | Full | Re: live long and prosper | kde jsou skály | Re: Pěkná realizace | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Pěkná realizace | Bizár | Vítr v zádech | Re: Bloudek chce zase přidat |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)

 Nově v inzerci:
Boty Dynafit TLT 3 vel. 38 | Mačky BD | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil | EVEREST |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 945 
 Ne 
 932 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.