Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13034
2.Votoček 12550
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11325
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Groš 7322
3.Skopec 7183

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1226949 cest
Nové přelezy:
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C
Skleroza 7b+
Victoria 10-
Mnich 9-
Vyschlý Po 7C

Stěny
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř
DDM Domino - Hronov
Žlutá Kobra - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Plzeň
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Sóliko 8b+

Tak se nám Alex Huberovic zase předved. Podle zpráv od Zakouše vysólikoval v Schleierwasserfall wegu Kommunist, což je za nějakých 8b+! (8a, Klettern)

Doplnění:
Communist: 22m, převislé silové lezení. Klíčové místo je 10m nad podlahou (spíš přímo nad boulder šutry, dopad tedy nic moc asi...). Nepoužil žádné boldermatky 'v Schleierwasserfall (..ani taťky).
¨
(Alex): Schleierwasserfall je moje zamilovaná oblast, znám každou cestu a každý chyt. Lezení zde mi vyhovuje a to je taky důvod proč to zde mmá tak rád :-) Při lezení zde se cítim jako doma což mi dodává sebedůvěru potřebnou pro objevování mých hranic a limitů
Proč sóliko?:
(Alex):  Po sóliku Opportunist (8b tamtéž) jsem cítil, že mám ještě ve své výkonosti rezervy. Na druhou stranu mě tlačil čas, protože s každým rokem je pro mě udržení vysoké úrovně sportovního lezení čím dál tím těžší (hold stárnem, že).
Pravdou je, že v současné době mé maximum není o mnoho výše než je obtížnost "Komouše", rezervy jsou malé. Navíc ani po intenzívním tréninku v cestě jsem ji nedal každým pokusem! Ale věděl jsem, že pokud budou dobré podmínky a budu odpočatý tak mám na to.
Po mnoha sólových výstupech jsem moc dobře věděl jak mé tělo a má mysl při tomto druhu aktivity pracuje - toto mi umožnilo dosáhnout svých hranic!

...
volně podle 8a.nu bender

na 8a sajtu pak je ještě krátký popis samotného "VÝSTUPU".

UPOZORNĚNÍ: Sólikování může způsobit nevratné změny vašeho aparátu!!!

bender   [úpravy] 10:09 06.05.2004Tisk 


Související články:
Zobrazit další (37)

Komentáře

Nový komentář 
 Hluboce smekám..10:21:18 11.05.2004
Každý, kdo slyšel přednášku Alexe Hubera o jeho sólu v diretce na Cimu Grande ví, že to má v hlavě srovnaný. Tam ovšem lezl obtížnost, kterou dost „přesahuje“ i když ve stěně 500 m vysoké. Tady už lezl hodně na hranici a s možností pádu, kdy už nějaký ten metr navíc nehraje roli. Hluboký úklon a smekám před tak FANTASTICKÝM výkonem.

ALE..

Jestli s tím ale Saša nepřestane, dlouho tu asi nebude..

 
Houbaodpovědět 
 Re: Hluboce smekám..10:29:04 11.05.2004
Kdo umí...
Které z jeho sól je obdivuhodnější? Asi obě!!:)) Vzhledem k tomu, že problém sóla je hlavně v náporu na psýchu, možná je ještě neskutečnější ta Cima.
Ale to lano by si už snad doma nemusel zapomínat! :) Docela by chyběl!!!
Honza Pušodpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191935)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Normální cesta II Adršpach
Normální cesta II Adršpach
Ředěná vodou V Adršpach
Druhý komín III Křížový Vrch
Vento solare 6c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín
Clash of the Titans 9b Nassereith

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: PALEC HORE! | Megaaaaaa | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: Peace |

 Kde to vře:
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (73)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (49)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (38)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (11)
Polák Bartosz Kacper Ziemski sjel na lyžích z Lhotse (8516 m) (8)

 Nově v inzerci:
Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák | Singing Rock RAMA |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1076 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1161 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1378 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1350 
 Neřeším to – lezu vše 
 1038 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi