LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
7.Mokroluský 11596
8.Nespoutaný 11506
9.Stráník 11427
Bouldry:
7.Trojan 10600
8.Danda 10506
9.Kopecký 10500
Hory:
13.Louda 5242
14. 5018
15.Sukačová 4926

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1166838 cest
Nové přelezy:
Corps Étra 7b+
Long Peach 7C
To Není Fu 7C+
Jazda Dědo XIc
Vecchio Sa 7c
Pumpa 7B+
La Valse D 7c
Principál 9
Elle Ve Ou 7c+
Minisex Ro 7C+

Stěny
Boulder bar Točna - Jihlava
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10
ZŠ Komenského - Trutnov

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MFA Praha Smíchov 2015 - páteční report

Festival se rozjel do plných obrátek

Festival začal rovnou pěkně zostra – a to doslova! Skvělé záběry ostrých hrotů maček a cepínů zatínajících se do ostrých ledových rampouchů visících z převislých stěn. Albert Leichtfried nenechal nikoho na pochybách, že právě on určuje vývoj tak krásné disciplíny, jako je lezení na ledu.

Po slavnostním zahájení a přednášce Mgr. Christiana Wöristera o krásách NP Vysoké Taury se dav přelil do protějšího Arbesovy sálu, kde byla za doprovodu pěveckého sboru slavnostně otevřena výstava Češka koča a Česko-slovinská vzájemnost.

V přízemí na outdoorstage se následně vytvořila dlouhá fronta, protože proběhl křest knihy J. Nováka „Himálaj a Karakoram“, J. Essla „Alpské okruhy“, Radka Jaroše „K2“ a V. Grošelje „Velikáni Himálaje“.

Zpestřením programu byla premiéra filmu „98 hodin brouka“ pojednávajícím o projektu Praha-Sněžka ...okolo Česka, za účasti herců přímo na pódiu.

Páteční program vyvrcholil možná tou nejočekávanější přednáškou předního světového alpinisty Hansjörga Auera, který se čtrnáct dní před MFA vrátil z expedice, na níž zahynul jeho dobrý kamarád a dlouholetý spolulezec. Přednáška plná emocí, adrenalinu, extrémních výkonů... Bez debat zlatý hřeb večera, možná celého festivalu!




















Foto: Jakub Müller Milisphoto.eu., Jan Ticháček Jantichacek.com.

Více a případné změny programu viz: www.festivalalpinismu.cz.

Dan Polman   [úpravy] 08:44 21.11.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Taticek Klaus11:53:13 21.11.2015
Fakt je na ty treti fotce Klaus? No ne ze by to na tyhle akci prekvapio, po dlouholete podpore od Bema. A koukam ze Venca dostal taky nejakou cenu jako Pavel :)
odpovědět 

 Foto dne:

SP Chamonix
 Databáze cest:
Všechny cesty (185004)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Flow VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Bangalang 7A Padang
Paleo 6a Ostaš
Borůfky 5A Ostaš
Srpodráp 6b Ostaš
Nově komentované:
Ája The Dog Direkt 7A Ludvíkov (Nad Hřbitovem)
Výletník Maxík 7B Bechyně
Výletník Maxík 7B Bechyně
Výletník Maxík 7B Bechyně
Tyrannosaurus Rex 8a Oréac

 Nově v diskusi:
Pomoc s lezením na pískovci | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Dobrá sekačka | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet |

 Nové komentáře:
Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: Gratolace | Re: gratulace klukům | Gratolace | VPN | Odborníci | Re: osma | Síla rozvodů |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (36)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Pinch od Edelridu (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (10)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1662 
 Ne 
 1909 
 Nevím 
 1182 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.