LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8076
2.Groš 7968
3.Y 7876

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5752 lezců
1165231 cest
Nové přelezy:
Bonatti - 7b
Empire Sta 7c
Bonatti - 7b
Empire Sta 7c
Trotzphase 10-
Commander 9-
Action Dir 11
Force Étal 7b
Tête 7c+
Violant Co 7c

Stěny
gymnázium Orlová - Orlová-Lutyně
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
Rock Point Liberec - Liberec 1
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Ondrej Húserka jsou ve stěně Langtangu

Mára Holeček a Ondrej Húserka mají za sebou dva dny lezení a jsou zřejmě někde uprostřed cca dvoukilometrové stěny při svém 2. pokusu o prvovýstup východní stěnou sedmitisícovky Langtang Lirung, jak vyplývá ze informace ze včerejšího večera na Márově Facebooku.

"Dnes nás čekala tvrdá dřina a přinesla další vyřešený rébus. O ten se postaral Ondra, který byl prostě skvělej. Já jsem tam byl jen do počtu jako závaží. Takže díky němu jsme o další stovky metrů výš. Teď sedíme na šikmé sněhové polici, kterou jsme si udupali. Má rozměry akorát na naše česnečky a pokrčené nohy. Takže žádná sláva. Zítra nás čeká poslední technický úsek. Když ho zvládneme, tak ještě jeden bivak, pak jen strmé ledové varhany a jsme na vršku. Však to věštím moc dopředu. A přitom vím úplný prd. Nehledě že jsem utahaný jak zvíře už teď."

Viz:



A též zpráva z předchozího dne:

"Po dnech úmorného čekání je tu možnost vystartovat. Laviny snad dostatečně předchozí den  vyčistily stěnu, takže strachy stranou a jdeme na věc. Ve tři ráno naše čelovky poskakují po ledovci. Pak musíme co nejrychleji prolézt soustavou strmých ledopádů, sevřených mezi skalní masu.  Blbé místo, jelikož vše, co tudy padá, tak musíme zákonitě potkat. Taky že jo. Naštěstí se jednalo jen o lavinové miminko, které mi natlouklo a zvalchovalo. Ondra byl lépe schovaný, takže chytil jen butr do helmy a  též malý kamínek nad oko ho pozdravil. Však žádné větší škody. Takže po pěti  hodinách opouštíme tohle exponované zúžení a prolézáme mixovým terénem  dál. Nyní už ležíme v bivaku, na takovém vystrčeném skalním ostrohu připomínajícím orlí hnízdo. Ale to  hlavní, teď už konečně lezeme a může bojovat o vrchol."



Předchozí zprávy z výpravy na Lezci:

Mára Holeček a Ondrej Húserka vyrazili na 2. pokus na Langtang

Mára Holeček a spol. čekají ve stěně Langtangu na lepší počasí

Mára Holeček aspol. už lezou na Langtang, ale zkazilo se počasí

Expedice Máry Holečka na Langtang Lirung se chystá do stěny

Mára Holeček je na expedici v Nepálu pod panenskou 2000m stěnou



Standa Holec   [úpravy] 09:47 27.10.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
V oblasti u Brandenburg Hutte
Ötztalské Alpy
 Databáze cest:
Všechny cesty (184871)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
ALF 5a Val Di Landro
Erna 6b Val Di Landro
Cestář 5B Zelená Hora
Kocham Anię 6 Batorowek
Window Of Opportunity 6B+ Zelená Hora
Nově komentované:
Action Directe 11 Frankenjura
Power Of Now 8B+ Magic Wood
Kinglajno 9-/9 Blázon
Power Of Now 8B+ Magic Wood
Bienvenue Au Georges V 6a+ Envers Des Aiguilles

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Adam Ondra vaří v KFC | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
Gratulace | Re: Počet cest - autor | Chamonix | Lidi | Lidi | Re: Parohy | Parohy | Choceňskej námrdelník | Detailní mapka | Kvalita skály |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (20)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (9)

 Nově v inzerci:
Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1590 
 Ne 
 1843 
 Nevím 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.