LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12825
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Y 8226
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168766 cest
Nové přelezy:
One Piece 11-
Friends Li 10/10+
Linea Goti 7b+
Aplaus 9
Das Spiel 9/9+
Fénix 9+
Menší Post 9
Opravdový 9
Professeur 7b+
Fénix 9+

Stěny
HARLEM - Ústí nad Labem
Masacre Room - České Budějovice
Gekon Boulder bar - Pardubice

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

31. MHFF

čtvrtek

smallTak nám začal Fesťák, klasika. První ze čtvrté desítky MHFF. Na náměstí je mraky lidí už teď, předpověď počasí vypadá výjimečně slibně, někdo byl lézt, většina lidí provozuje šoping, hledá kamarády a popíjí pivko. Začínáme vernisáží fotografií od Rákosky a po zahájení v kině představí Dina Štěrbová svou novou kihu.

I tento festival bude patřit mezi ty výjimečné, možná trhne rekord v návštěvnosti, ale i když je velká zima nebude pršet ani v pátek a dá se lézt. Joska Rakoncaj vystavil krásné velkoformátové fotografie z Himalájí a Dina Štěrbová měla poutavou přednášku o ženském lezení i o další práci a radosti při budování a udržování nemocnice v Himalájích.

Povedl se i výběr filmů pro první zahajovací večerní filmový blok. Diváky sice nejprve ohlušoval příliš hluboký zvuk, ale technici to po upozornní napravili. Vynikající francouzský snímek Petzl Rock trip Argentina přinesl reportáž z lezení v neskutečném údolí skal Buitrera Canyon a na monolitu Pietra Parada ze stepí Patagonie a režisér Vladimir Cellier símky opět bravurně propojil hudbou na všechny možné nástroje i humornými záběry na lezce a místní domorodce, mýtického kovboje si ve filmu zahrál Phillip Ribiere. V himalájské atmosféře nás kromě všudypřítomné zimy na chvíli příjemně naladil i krátký snímek Everest Base Camp Trek. Následoval film Sand land, který měl mimo bouldering zajímavý evoluční příběh a svižnější hudbu, bohužel zrovna opět duněla sálem až moc naplno, nebo není ve filmu úplně vyladěná když i komentáře k boulderům nebyly skoro slyšet, ale rozhodně se bylo na co dívat. Opět zajímavou podívanou nabídl snímek High Tension, který nám přiblížil události okolo střetu se šerpy na Everestu, během výstupu rychlolezců Ueli Stecka a Simone Moro.





Marťan   [úpravy] 17:26 28.08.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Occitanista, 6a
 Databáze cest:
Všechny cesty (185221)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Červencová Cesta VI Bělá U Děčína
El Hombre Dorado VIIc Bělá U Děčína
S-Weg IV Bielatal
Ďáblovo Dílo VIIIa Bělá U Děčína
Erlaubt? 8+ Puchberg Und Grűnbach
Nově komentované:
Einfach Los VIIIb Bělá U Děčína
Azken Hatsa 6c Villanueva De Valdegovia
Montana 7+ Srbsko
Nebe Plné Hvězd 7+ Srbsko
Fénix 9+ Rudice

 Nově v diskusi:
Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? | Re: rytířská zbroj | D | Re: rytířská zbroj | rytířská zbroj | Re: Je to pánko |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1738 
 Ne 
 1981 
 Nevím 
 1247 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.