LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12228
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1157796 cest
Nové přelezy:
Ajo En Vag 7C
Ambra 8B
Maloskalsk 7C
Appendix 10-
Poslední R Xb
Wolkom 7C
Boulderkol 7C
Sámova Ces 10-
Ribstole 8A
Vojtěch 9/9+

Stěny
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
LSJ - Javorník
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ostravský horolezec zemřel při výstupu ve Vysokých Tatrách

Český horolezec včera zemřel při výstupu na vrchol Strelecká veža ve Vysokých Tatrách. Sedmadvacetiletý muž z horozecekého oddílu VŠB Ostrava vypadl při slaňování a nepřežil pád z výšky sedmdesát metrů. Horolezcovo tělo dopravili vrtulníkem na Hrebienok a odtud pohřebním vozem do Popradu.
Horská služba musela vyprošťovat i mužovu přítelkyni, která zůstala ve stěně. Ženu, která utrpěla šok, přepravili vrtulníkem do nemocnice.
"Už je na tom lépe," ujistil včera vpodvečer Jan Hanáček z Horské záchranné služby Vysoké Tatry.
(Zdroj ČTK, Moravskoslezský deník 23.8.2003)

Když jsem včera tuto zpravu četl v novinách zamrazilo mě. Bohužel opravněně. Poprve se mi stalo to o čem tady většinou jen čtu. Odešel totiž někdo koho jsem znal. Kačera jsem poznal během mých studií ani nevím jak. Patřil v té době k těm, nejsvědomitějším nováčkům, které jsem potkal a vždy se snažil dodržovat veškeré bezpečnostní zásady, které si rychle osvojil. V posledních letech sám pomáhal při výcviku dalších nováčků jak v hodinách tělocviku, tak i v přídodě. Byla radost s ním být, protože patřil k těm několika málo lidem, které jsem vždy rád potkával na chodbě ve škole. Kačere budeš nám tady chybět, budou mi chybět ty rozhovory před mým civilkářským kanclíkem ve škole. Nejen já ale i další budeme na tebe vzpomínat vždy jen  v dobrém. Sbohem a měj se tam v tom horolezeckém nebi krásně.

P.S. I když jsem tam nebyl, tak už vím technické podrobnosti. Nikdo z nás nechápe proč došlo k té nešťastné nehodě. Doufám, že se na mě nebudou zlobit ti co u toho byli, když přepíši jejich popis toho co se stalo. Nechť je to aspoň varování ostatním.
Dolezli ke druhému štandu, kde zjistili, že skála nad nima je hodně rozlámaná. Rozhodli se proto sestup a slanit zpátky dolů. Kačer udělal ve skobě slaňák, zajistil se do lana i s prusíkem. Bohužel ale po zatížení tato skoba nevydržela a vypadla i s ním. Proč nedal lano přes dvě skoby, přestože tak předtím  jistil, a použil již zatlučenou skobu se bohužel už nikdy nedozvíme.

Lumi   [úpravy] 04:34 24.08.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Vytrhl se slanovaci bod?08:20:12 25.08.2003
Ahoj,

byli jsme na te vezi tri tydny pred tim nestestim a vim jak tam vypadaji slanovaci stanoviste. Proto jsem slanovali pres Tatarkovi borhaky. Ale vede tam jeste prima cesta dolu na smyckach a skobach, to se stalo tam?
Co se vlastne stalo?
TomEeKodpovědět 
 Re: Vytrhl se slanovaci bod?09:46:40 25.08.2003
Kecam kecam!
Sorrac, neni veza jako veza.
Strelecka je krapet jinde a tam samozrejme zadne borhaky nejsou. Mimochodem proc slanovali, kdyz se dalo sejit po normalni znaceny ceste?
TomEeKodpovědět 
  Re: Vytrhl se slanovaci bod?11:52:30 25.08.2003
čítaj: zlaňovali z druhého štandu, z piliera, nie z vrcholu.
twingaodpovědět 
   Re: Vytrhl se slanovaci bod?12:37:31 25.08.2003
Nojo, ale ten dodatek v PS tam v dobe, kdy jsem to rano cetl jeste nebyl!
:-(
TomEeKodpovědět 
    Re: Vytrhl se slanovaci bod?14:57:02 25.08.2003
Spatne jsi cetl, to PS tam bylo odzacatku, tj. od Nedele 4.35 :)
Lumiodpovědět 
     Re: Vytrhl se slanovaci bod?15:40:27 25.08.2003
I když jsem jen turista a ne horolezec, mohu potvrdit, že se skutečně nacházeli v asi v polovině kopce - bohužel jsem měl to "štěstí" být ve Velké Studené Dolině právě v době, kdy ta holka volala o pomoc a HS volali lidi, kteří došli na místo, ze kterého je věž vidět asi o 10 min. před námi.
Járaodpovědět 

 Foto dne:
Mevlana
Ten Ten Konglomera´da L2, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (181616)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fontana Di Vita 6c+ Siracusa
GmBh / Geh Mal Bier Hol‘n 5b Siracusa
Serpentine VIIa Schmilka
Appendix 10- -
NW-riss V Steine Am Lampertsbach
Nově komentované:
Domino Xb Ostaš
Kursk Přímo 8+ Velká
Slizová 8- Jablonné Nad Orlicí
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon
Protiproud 7C+ Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Názor | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Názor |

 Nové komentáře:
Re: Pěkné | Super | zvíře | Pěkné | Pěkné | Mama Africa | speed of light ? | Zase Vy dva?! | had | Africa |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (18)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (14)
Realizace 10? (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
Jazda Olympanov (11)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Prodám posilovací desku | La Sportiva za odvoz a něco... | Průvodce El Chorro | Evolv Kira Lady 37,5EU | Dámske luxusní menšestrove zvoňáky | Lezečky Scarpa Booster 42,5 EU | Fajn chlap | Scarpa Phantom Tech 43.5 | Boty Dynafit TLT 3 vel. 38 | Mačky BD |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1075 
 Ne 
 1044 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.