TOPlist


 LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
18.Pail 10806
19.Šofránko 10698
20. 10635
Bouldry:
18.Nespoutaný 9803
19.Urubčík 9750
20.Kučera 9703
Hory:
17.Najman 4632
18.Magič 4483
19.Cibulka 4073

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5692 lezců
1155330 cest
Nové přelezy:
L´Escamarl 7c+
Puceta De 7c+
Maligna 7c
Ricacera L 8a
Siouxie 7c+
Petitona 7b
Panoptes 8a+
Savra Ext. 7b+
Dr Oktagon 8a
Boys 8a

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra jde do finále!

První olympijský závod zahájila napínavá kvalifikace! Adam Ondra postupuje z 5. mista, Alex Megos jede domu.

V dnešním kvalifikačním kole se ukázalo, že je úplně jedno, kdo je favorit a kdo ne. Ranní lezení na rychlost bylo jediným kvalifikačním kolem, kde nedošlo k žádnému zásadnímu překvapení, na rozdíl od následného boulderingu a obtížnosti.



V boulderingovém kole jsme měli možnost pozorovat poněkud nejistý a divácky neatraktivní začátek. To se zlepšilo s nástupem boulderingové špičky, ovšem režie, která mnohdy upřednostnila nic říkající záběry vůči zásadním momentům, celkovému dojmu příliš nepřidala. Největším překvapením byl francouz Michael Mawem, kterého ze závodů Světového poháru známe především na pozicích v druhé desítce. Mawem jako jediný urval tři TOPy ze čtyř kvalifikačních boulderů, ve čtvrtém získal zónu. na druhém místě skončil jeden z favoritů Tomoa Narasaki a na třetím Adam Ondra, kterému se povedly dva TOPy a jedna zóna. Sám komentoval, že ve druhém boulderu, kde si nepřipsal ani zónu, by si věřil na TOP v případě, že by měl více času. Naopak třetí boulder, kde se dostal do topového a zároveň nejnáročnějšího kroku, zhodnotil jako opravdu náročný a vzhledem k tomu, že na způsob, jak chytnout topový chyt, nepřišel napoprvé, už by neměl dostatek síly. Další favorité Alex Megos a Jakob Schubert se překvapivě umístili až na 6. a 7. místě.

Adam Ondra ve finále boulderingu






V následném lezení na obtížnost se zprvu zdálo, že stavěči olympijské lezce podcenili a připravili příliš lehkou cestu. Tomu napovídalo především to, že hned třetí lezec Colin Duffy byl nadosah TOPu, ovšem v průběhu závodu se ukázalo, že cesta je postavena dobře a závodníky dobře rozřadila. Každým krokem gradovala a nakonec zůstala bez TOPu, tomu se nejvíce přiblížil Jakob Schubert, čímž vybojoval v obtížnosti první pozici. Adam Ondra, v této disciplíně nejvíce favorizovaný, se nechal ovlivnit okolnostmi - soupeři, vlhkostí,.. a zvolil pro sebe neobvyklou taktiku, kdy nelezl jako obvykle na riziko, ale více vypjatě a soustředěně, což ho stálo hodně sil a nateklo mu dříve než obvykle. Adam si tak dolezl pro 4. místo a postupuje do finále z 5. pozice.

Adam Ondra na SP v Innsbrucku



Celková sestava pro čtvrteční finále se skládá z Michael Mawem (1.), Tomoa Narasaki (2.), Colin Duffy (3.), Jakob Schubert (4.), Adam Ondra (5.), Alberto Ginés Lopéz (6), Bassa Mawem (7.) a Nathaniel Coleman (8.)

Celkové výsledky naleznete v článku LOH Tokio - kvalifikace muži.



Finále sledujte spolu s námi ve čtvrtek od 10:30 (SEČ) na ČT sport a Eurosport.




Michaela Košatková, ČHS   [úpravy] 19:15 03.08.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Puttlacher Wand
Treibjagd, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (181413)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pedikúra 7+ Poříčí Nad Sázavou
Bernie Musculus 7c Leonidio
Dr Oktagon 8a Leonidio
Generace Z IXb Labské Údolí - Pravý Břeh
Taxametr 7A Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Pedikúra 7+ Poříčí Nad Sázavou
Les Frontiéres Du Néon 7a Chateauvert
Žaludový Princ VIIIa Ostaš
Tušimice 7A Pod Hradem
Tempesta Nel Deserto 8a San Siro

 Nově v diskusi:
Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Lavínová nehoda v Ťažkej doline | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Pro Buližení chtivý | Re: Hezký | Re: Hezký | Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT | tyjo |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Prodám levně Hanwag, Direct Alpine | Spolulezec | Spolulezec/lezkyně | dětské lezky EUR 30 a EUR 35 | Scarpa Booster | sháním parťáka/čku nebo partu na lezení | Lezečky La Sportiva Maverink vel. 35 | dětské lezečky | duplexy skelety Scarpa | La Sportiva Mandala 39 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 102 
 Ne 
 71 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.