Ano, souhlasím že tato oblast byla samozřejmě objevena dávno (jak píše Standa E. v 80tých letech). A pochopitelně do této doby spadají první prvovístupy (bouldri). Bohužel lezci z této oblasti byli dosti uzavření a navíc,podle mne zde byly spory,asi i generační, které bránily větší informovanosti mezi lezci.Takže né vždy bylo jasné jestli tuto linii již někdo v minulosti přelezl. Navíc u všech bouldrů v oblasti chyběly názvy a přibližná obtížnost. Místní si tu lezli tak říkajíc na divoko. Takže
Mám zamluvenou dovolenou a parťák s autem to odřekl, jedná se o termín od 26. 10. do 4. 11 - sháním někoho kdo jede v tomto termínu někam lézt a má místo (Arco, Finále, Blo, Čeredo - pojedu kamkoliv).
Kontakt:
Břetislav Brodský
tel 0608 165517
mejl breta.b@volny.cz
Pomalu ale jistě se žene vlak soutěží série Světových pohárů v lezení na obtížnost do svého letošního cíle. Jednou z nejrozjetějších lokomotiv je, zda se, náš Tomáš MRÁZEK!!!
Půlstránkový článek o Tomášovi Mrázkovi je v dnešní MF DNES v sekci sport na straně C/7. Můžete se kouknout na jeho kopii na iDNES:
http://sport.idnes.cz/sporty.asp?r=sporty&c=A011019_084101_sporty_rou
Do kolébky alpinismu pod masivem Mont Blancu, nevyčerpatelným hřištěm pro budování charakteru, přijíždíme letos brzy v březnu. Naše první cesta vede jako obvykle na Place de lEglise, do domu horských vůdcu. Zjištujeme počasí, mrkneme se do knihy výstupů. Poslední týden se evidentně nelezlo, počasí prý ještě tři dny nebude stát za nic, pak možná. No dobře. Trpělivost přináší růže, ačkoliv to není zrovna to, po čem bychom právě prahli.
Fantastické cliffy v jižní Francii nedaleko měst Avignonu a Nyonsu. Oblast je tvořena bizarními vápencovými stěnami. Nalézá se zde 5 sektorů. (výška stěn je kolem 30-40m). Vápenec je oranžově žlutý a šedivý. Stěny jsou místy hodně převislé díky obloukovitým klenbám převisů, kompaktní a směřují vesměs na jih. Jištění je výborné. Oblast je vhodná pro lezce, kteří již trochu zdomácněli v lezení převislých prásku a pro než
Ano, souhlasím že tato oblast byla samozřejmě objevena dávno (jak píše Standa E. v 80tých letech). A pochopitelně do této doby spadají první prvovístupy (bouldri). Bohužel lezci z této oblasti byli dosti uzavření a navíc,podle mne zde byly spory,asi i generační, které bránily větší informovanosti mezi lezci.Takže né vždy bylo jasné jestli tuto linii již někdo v minulosti přelezl. Navíc u všech bouldrů v oblasti chyběly názvy a přibližná obtížnost. Místní si tu lezli tak říkajíc na divoko. Takže pro cizí zde byla dosti špatná orientace.
Všechny nejtěžší bouldri v oblasti jsou dílem Vítka Štítkovce,který se na nich dosti nadřel. A spolu jsme chtěli tuto oblast "pozvednout" a představit širší lezecké obci.
Omlouvám se těm kteří některý bouldr přelezli dříve, a jen tak pro sebe.
Jsem rád že se vám líbí mé fotky, na kterých oblast opravdu vypadá dobře. Realita je trošku jiná. Přijeďte a uvidíte.Kdo má prsty v pohodě tak si zde určitě něco najde.
naše zem je malá a oblastí neni příliš. Proto jsem uvítal Vítkovo nadšení a domluvil se s ním o zveřejnění miniprůvodčíka oblasti, kde jsem sám nikdy nebyl. Omlouvám se všem těm, kdo tam jeli s očekáváním českého Fontaneblau, ale nic v tomhle smyslu v článku nebylo. Omlouvám se taky Vítkovi, že jsem mu ještě nevrátil fotky ( moje lenost a zapomětlivost ). Provedu tak co nejdřív.