LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12269
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5685 lezců
1153449 cest
Nové přelezy:
Žába SD 7C/7C+
James Bond 8B
Save Your 7C
Přeberman 7C+/8A
Přeberman 8A
Dnes Neumí 7C+
La Casica 8a
La Chevre 8a
La Chevre 8a
Capricorn 8c+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Beez

Málo známé skály

Libozvučný název oblasti zdaleka nevystihuje krásu, kterou toto místo nabízí.

Tato oblast se stala klasickým a vyhledávaným (zejména o slunných víkendech) místem pro belgické a nizozemské lezce.

V krásných chytovatých a kolmých stěnách si užijou zejména lezci nižší a střední výkonnosti, oblast jejíž stěny jsou orientovány téměř výhradně na jih, je vhodná pro lezení od jara do podzimu a dokonce i pro slunné letní dni, neboť spodní část stěny je zpravidla vždy krytá milosrdným stínem mohutných stromů.



Nachází se nedaleko (3 km) od romantického historického města Namur, jímž si prorazila cestu řeka Meuse (Maas ), aby pak vyformovala na březích téměř nekonečnou řadu vápencových ostrohů a masivů.



Pravda, ne na všech spočine lezcovo oko se zalíbením, některé jsou zarostlé, jako amazonský prales, jiné zase proměněné vynalézavým člověkem na veliké lomy. A další stěny?  Ty jsou sice krásné pro lezení se zdají ideální, ale nachází se na soukromém pozemku, či na území vojenského objektu a nebo dokonce se na nich v minulosti zabil belgický král a tak je z piety, zde zakázáno lézt. A tak tedy to málo, co zbylo, je skutečně dobře využito.



Přespat lze v kempu ve Faux-les-Tombes nebo v řadě kempinků mezi Namurem a Dinantem.
Průvodce můžete zakoupit v Namuru v sportu OTAK nebo ve Freyr v lezecké hospodě Chamonix. Stojí 6,5 Euro.

JirkaS   [úpravy] 15:22 01.07.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Vida, vida
No vida a pak, že je to placka...
Zapsal: Dan, 07:38:07 02.07.2002
 Placka to není
No Belgie narozdíl od Holandska placka není, ale tahle oblast asi nebude zas az takovy terno. Ten vápenec mi připadá trochu horší kvality, nebo se pletu?
Zapsal: Hop, 08:12:26 02.07.2002
 Je to dobry vapno
Kvalita je dost dobra, sam jsem byl prekvapenej. Je to kupodivu pevnej vapenec a krasne chytovatej, jen ta barva je takova zvlastni.A nejsou tam previsy.
Zapsal: JirkaS, 11:01:34 02.07.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Betkin
Antonija, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (181257)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Retardovaný Muž 6B+ Brána
Le Pilier Des Roumis 8 Geyikbayiri
Resakon 7b+ Pinell De Brai
Jardova Myš Lenka 7A+ Dubské Skály - Údolí Peklo
Black Sheep 5a Geyikbayiri
Nově komentované:
Evina 5 Srbsko
Druhá Krátká 6B+ Dehetnická Skála
Rakovnický Pilíř 8- Srbsko
Beso Peloponeso 7b Leonidio
Veterán Z Chocně 8B/8B+ Sklapsko

 Nově v diskusi:
Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Co z toho shybmajstr ma? |

 Nové komentáře:
Re: Neznámý lezec | Re: fašismus | Re: EkoThurnBertík - jak se dostal zpět do Evropy? Letadlem ? | Re: EkoThurnBertík - jak se dostal zpět do Evropy? Letadlem ? | Re: EkoThurnBertík - jak se dostal zpět do Evropy? Letadlem ? | Re: Je to tak | Re: Je to tak | Re: Pěkná realizace | Re: Neznámý lezec | Neznámý lezec |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (32)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (17)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Realizace 10? (9)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)

 Nově v inzerci:
Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro | Prodám mix věcí na Skialp, horo | Cobra 39,5 | Lezecké vybavení | Scarpa Triolet GTX | Chullila 8.3. | Gore-Tex Mammut | Statická a dynamická lana | PRAHA,PRODÁM | Krosna na dítě - Corazon Panda |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1217 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1120 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 964 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 1002 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 865 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.