LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
33.Lank 10290
34.Kohout 10290
35.Reich 10254
Bouldry:
33.Bulička 9150
34.Majdloch 9125
35.Kožich 9100
Hory:
12.Procházková 5670
13.Šuraba 5533
14. 5400

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5694 lezců
1156035 cest
Nové přelezy:
La Coccine 8A
Welcome To 7C
Mouchy Sně 7C
Mandragora 8A+
Šílený Tan XIa
Ganesha 8+/9-
Shanti 7C+
Bagheera 7C
Rafan 7C/7C+
Ňaf Ňaf Ňa 8A+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nejtěžši “slab”na světě

Cryptography, 9b

Na světě existuje řada cest, které mají nějaké to nej. Nejtěžší, nejnebezpečnější, nejpřevislejší. Jedno z dalších nej je spojeno s cestou Cryptography, 9b. Cesta je vedena jako asi nejtěžší slab, neboli česky plotna, na světě.

Zhruba před rokem se objevila zpráva o přelezou cesty Cryptography italským lezcem Alessandro Zenim.


Přesněji se přelez italskému lezci zadařil již v lednu 2020, kdy Alessandro dal cestu Cryptography, 9b v Saint Loup ve Švýcarsku. 

Cesta spojuje původní cesty Bain de sang, 9aBimbaluna, 9a/a+, bez nějakého místa k odpočinku kombinuje to nejtěžší z obou zmíněných cest.

Zeni klasifikoval cestu jako 9b, a pokud klasa bude potvrzena, cesta by se stala jednou z nejtěžších plotnových cest na světě.

Pro nás i zajímavé i to, že cestu Bimbaluna, kterou proslavila Joshune Bereziatu a udělal ji Fracois Nicole - bratr Freda Nicole, vylezl v roce 2006 Rosťa Štefánek.



Rosťa v cestě Bimbaluna

foto by © Petr Resch


Bain de Sang byla první cesta, kterou vylezl Fred Nicole již v roce 1993, a Bimbaluna byla přelezena jeho bratrem Françoisem Nicolem 2004.

Vy se zde můžete podívat na video, ve kterém Zeni komentuje svůj výstup a je v něm vidět, jak vypadá lezení po krvavě malých chytech.



JirkaS   [úpravy] 09:21 03.05.2021Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Respekt10:02:58 03.05.2021
Dobře borec. Z toho zalamování těch hnid, co drží, mě bolí prsty, jenom se na to dívám :-)
 Nemesis_NaR

 Hudba strach a hrôza11:00:10 03.05.2021
Paradny vykon, ale trochu by mohli popracovať na audio stránke toho videa, lebo sa to ani moc pozerat neda :)
 Jonatan

 Foto dne:
Demi Lune
Lapinerie, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (181463)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Shanti 7C+ Fontainebleau
Valala Veľryby 6 Súľov
Anjel 5+ Súľov
Leto V Noci Nespí 5 Súľov
Rafan 7C/7C+ Tisá - Modřín
Nově komentované:
Ganesha 8+/9- Beycik
Bleau 6A Hlavatice
S-Klasse 9-/9 Geyikbayiri
Západní Cesta - Varianta VIIIc Tisá - Hřebenové Věže
Modřínková 4+ Jevišovice

 Nově v diskusi:
AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Lavínová nehoda v Ťažkej doline | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Finale | Pro Buližení chtivý | Re: Hezký | Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT | tyjo |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Půjčky bez skrytých poplatků – transparentnost zaručena. | Různé lezecké vybavení | Dodávka k cestování pro dva | Zítra lezení Kokořínsko | Prodám levně Hanwag, Direct Alpine | Spolulezec | Spolulezec/lezkyně | dětské lezky EUR 30 a EUR 35 | Scarpa Booster | sháním parťáka/čku nebo partu na lezení |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 107 
 Ne 
 78 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.