LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12356
3.Trojan 12228
4.Štípek 11719
Bouldry:
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
4.Stráník 10800
Hory:
19.Louda 3676
20.Novotný 3598
21.Hess 3293

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1136940 cest
Nové přelezy:
La Directe 7C
Blitzkrieg 7b+
Altamira 8A
KKT 7C
Ambra 8B
Pyšná Prin 9+/10-
Game Over Xb
Knucklehea 8a+
Pu Pai O P 8b+
Return Of 9

Stěny
Boulder v síti - Praha 3
Provide Wall - není v provozu - Dolní Chřibská
Studénka - Studénka

Prodejny
HUDYsport - Strakonice
HORALSPORT - KLADNO
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

POHODA NA PETRÁČI

Sobota 7.2. 2004, suchý a nádherný den, boulderistická špička zápolí pod taktovkou RT na ABA cupu v Třinci, avšak pravý romantik, ten musí do přírody.



Domlouváme se večer V Bebesu a druhý den, Andrey s Janinou a bráchou Jurkem, dále největší Z romantiků:)-Jirous a já s rodinkou valíme směrem na Petrohrad. Jaká byla pohoda posuďte už sami:


Bill Gates, Janina, Filip a Ivucha kus od hradu Petrohradu.


No, první kroky na šutru jsou trochu nejistý, ale to bude určitě tím, že se jedná o první letošní zájezdík. Vliv včerejší společneské hry pořádané nejmenovaným pivním gigantem si nikdo nepřipouští. Tři, čtyři lehký bouldry na rozlez a je to v cajku. Pěkných směrů je tu spousta, např.

Andrejko v plotně - Plachta 6C+



a Jirous tamtéž


Rozhejbaní mažeme na bouldry 'Pod hradem', já si tu sundavám loňskej  pytel Big uns 7B+ co vede na vajce zvané Puberťák. Docela hezký, prímově oblej vršek mě před tím než pustí párkrát shazuje do listí, Filípek se bavil, já v podstatě taky. Tady je sekvence z tohohle kvačíku, foto by Iva Š.:





Ze stejnýho sitstartu vede ještě zajímavý 7A+ko, doporučuji dlouhé rukávy, jinak se večer ve vaně budete neustále vzdávat. Jirous neustále zkouší 7C+ Vaška a bombarduje chytající Janinu svojí tělesnou schránkou. Vzhledem k tomu, že žuchne obvykle až z hrany tak má Janina o zábavu postaráno. Opakování je matka moudrosti a tak Andrej zkouší jak lepí Kanagom 8A (obě linie netřeba představovat, stačí trochu zahledat tady na Lezci).

Andrey v Kanagomu 8A


Kanagom dneska nelepí jak loni z jara, tak jde 'hecovat' Jirouse. Bere si lezky a- SMACH, je nahoře. Pár obrázků jak Andrey utíká vzhůru přikládám:



Andrej se kroutí vzhůru na Vaška aneb 'opakování matka modrousti II' (první přelez právě Andrej, někdy loni)



a Jirous pokusuje tamtéž


Jdem lozit kousek vedle a Jirouse nechaváme trpět na Vaškovi. Andrej mi ukazuje nejaký 7C, snažím se ho poslouchat a fotit zároveň- jenže chyťte Andreje- nahoře je za 5 vteřin, takže krom toho že vim kulový, mi navíc uteče ze záběru.

Aby byl den 'jo pohodovej' tak Jirous nakonec dává Vaška, takže na to padla-li flaška za danýho Vaška, jak tu kdesi a kdysi sliboval se musíte zeptat jeho.

Abychom nebyli tak jednostraně zaměření a nezakrňovali, přikládám  obrázek velevzácného místního endemitu Smrže Petrohradského (Morchella boulderensis), kterému se daří v poslední době na dubech v přilehlém parku.

Morchella boulderensis


Přeji dobrý tření
(všichni přejou dobrou lezbu-nechápu)

laco (Vladimír Šauli)   [úpravy] 11:02 09.02.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nový strojek11:44:33 09.02.2004
Vidim, že novej digitál s diskem se hodil (brudr Sup referoval ve výhni sauny).
Papoušodpovědět 

 Flaška padla16:34:11 09.02.2004
a jak tak čtu Oliváčovo komentář pod cestou Vašek, tak flaška skutečně padla. Takže bravo Jirousi.
 hopodpovědět 

 Morchella boulderensis15:01:26 10.02.2004
Tak ta potvora co baští duby se správněji jmenuje sírovec žlutooranžový,Laetiporus sulphureus.Za mlada (tedy než začne značně smrdět po síře)z ní lze vyrobit docela chutnej gulášek.A bacha!Je velmi agresivní, tak si koukejte řádně větrat lezečky, abyste nebyli zaskočeni... :)
Dědeček Hříbečekodpovědět 
 Re: Morchella boulderensis15:12:05 10.02.2004
A ta na obrazku - je stara nebo mlada?
lacoodpovědět 

 PADání18:10:49 16.02.2004
POZOR, POZOR !!!
15.05. viz také rubrika závody proběhne opět megasuperpřírodašou na Petráči pod vlajkou firem PAD a Letovská stavební se opět budou o kapitánský můstek dělit Karel Hegr a já.
Podrobnosti a lákavé fotky samozřejmě budou.
Petr Reschodpovědět 

 Foto dne:
Ledolezení, cesta
Earl Gray
 Databáze cest:
Všechny cesty (181636)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oktoberfest 7b San Vito Lo Capo
Karl May 8a Kalymnos
Chvilková Arytmie 8A+/8B Tisá - Modřín
Citový Průjem 7C Tisá - Modřín
For Shepherds And Climbers 6b Krraba
Nově komentované:
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon
Troppo Duci 7a Castelluzzo
Varianta Mochomůrkova 6 Svatý Jan
Varianta Mochomůrkova 6 Svatý Jan
Ganesha 8+/9- Beycik

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura | Re: Dotazník | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Dotazník | Dotazník |

 Nové komentáře:
Re: Holeček na hrad | Re: Holeček na hrad | Re: Bloudek chce zase přidat | Holeček na hrad | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: jiný job? | Re: Podnět k zamyšlení | ČHS |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Jazda Olympanov (17)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna | Prodám zánovní lezečky Triop | Statická a dynamická lana | Prodám posilovací desku | La Sportiva za odvoz a něco... | Průvodce El Chorro | Evolv Kira Lady 37,5EU | Dámske luxusní menšestrove zvoňáky | Lezečky Scarpa Booster 42,5 EU |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1139 
 Ne 
 1108 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.