LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
5. 11681
6.Stráník 11496
7.Stribrny 11487
Bouldry:
5.Stráník 10650
6.Pochman 10528
7.Kopecký 10475
Hory:
27.HKvdf 2832
28.Malý 2820
29.Petr 2799

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5694 lezců
1156251 cest
Nové přelezy:
En Bloc Xa
Paquirrín 7c+
No Chain, 8a
Kralupskej 7C
Levobočka 7C
Sikasurt 7c+
Three Bill 8b
La Chevre 8a
La Coccine 8A
Welcome To 7C

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nejtěžši “slab”na světě

Cryptography, 9b

Na světě existuje řada cest, které mají nějaké to nej. Nejtěžší, nejnebezpečnější, nejpřevislejší. Jedno z dalších nej je spojeno s cestou Cryptography, 9b. Cesta je vedena jako asi nejtěžší slab, neboli česky plotna, na světě.

Zhruba před rokem se objevila zpráva o přelezou cesty Cryptography italským lezcem Alessandro Zenim.


Přesněji se přelez italskému lezci zadařil již v lednu 2020, kdy Alessandro dal cestu Cryptography, 9b v Saint Loup ve Švýcarsku. 

Cesta spojuje původní cesty Bain de sang, 9aBimbaluna, 9a/a+, bez nějakého místa k odpočinku kombinuje to nejtěžší z obou zmíněných cest.

Zeni klasifikoval cestu jako 9b, a pokud klasa bude potvrzena, cesta by se stala jednou z nejtěžších plotnových cest na světě.

Pro nás i zajímavé i to, že cestu Bimbaluna, kterou proslavila Joshune Bereziatu a udělal ji Fracois Nicole - bratr Freda Nicole, vylezl v roce 2006 Rosťa Štefánek.



Rosťa v cestě Bimbaluna

foto by © Petr Resch


Bain de Sang byla první cesta, kterou vylezl Fred Nicole již v roce 1993, a Bimbaluna byla přelezena jeho bratrem Françoisem Nicolem 2004.

Vy se zde můžete podívat na video, ve kterém Zeni komentuje svůj výstup a je v něm vidět, jak vypadá lezení po krvavě malých chytech.



JirkaS   [úpravy] 09:21 03.05.2021Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Respekt10:02:58 03.05.2021
Dobře borec. Z toho zalamování těch hnid, co drží, mě bolí prsty, jenom se na to dívám :-)
 Nemesis_NaR

 Hudba strach a hrôza11:00:10 03.05.2021
Paradny vykon, ale trochu by mohli popracovať na audio stránke toho videa, lebo sa to ani moc pozerat neda :)
 Jonatan

 Foto dne:
Demi Lune
Lapinerie, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (181485)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Paquirrín 7c+ Margalef
Talweg VIIb Bielatal
Opérette Verticale 7a Kronthal
Krátká Hrana IV Rájec - Ptačí Stěny
38 Speciál V Rájec - Ptačí Stěny
Nově komentované:
Moje Křížová Cesta VIIa Rájec - Ptačí Stěny
Freney 8- Zvírotice Město
Hijos De La Pedri 7c Siurana
Ganesha 8+/9- Beycik
Bleau 6A Hlavatice

 Nově v diskusi:
Re: AO už nehraje hru na lezci ? | AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Lavínová nehoda v Ťažkej doline | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Finale | Pro Buližení chtivý | Re: Hezký | Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT | tyjo |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Scarpa Booster 42,5 EUR | Půjčky bez skrytých poplatků – transparentnost zaručena. | Různé lezecké vybavení | Dodávka k cestování pro dva | Zítra lezení Kokořínsko | Prodám levně Hanwag, Direct Alpine | Spolulezec | Spolulezec/lezkyně | dětské lezky EUR 30 a EUR 35 | Scarpa Booster |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 109 
 Ne 
 79 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.