LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
4.Štípek 11719
5. 11681
6.Stribrny 11575
Bouldry:
4.Stráník 10850
5.Stráník 10681
6.Jungling 10578
Hory:
18.Punčochář 3751
19.Louda 3676
20.Novotný 3598

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5704 lezců
1140091 cest
Nové přelezy:
Pravý Náme 8c+
Drago D´Ar 7c
Pšeničný N 8c+
Scherbius 11-
Fred Flins 8a+
Die Sonne 7c/7c+
Moustache 8a
Vía Del Fu 7b+
Špička Led 8B
Waliserne 7b+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ruzyňská liga 2012 – výsledky

V sobotu a neděli 10. a 11. 11. 2012 proběhl na stěně na Ruzyni další ročník tradičního regionálního závodu Ruzyňská liga. V sobotu závodili dospěláci, v neděli děti.

Samotným závodům předcházela promyšlená příprava cest. Týden před závodem se začaly mýt chyty ze sundaných cest, aby chyty dobře braly. Vybíralo se také z nových chytů, které jsou použity převážně na naší venkovní stěně, aby se postavily pěkné nové a zajímavé cesty. Chystané cesty byly po dobu příprav pro lezení zakázány, ale teď už jsou pro vás přístupné, takže na nich můžete pilovat svou techniku nebo zkoušet, jak bych dopadnul, kdybych byl býval přišel na ty závody. Připravily se tak pro dospěláky cesty v obtížnosti od 3 do 9+/10- a pro děcka od 3 do 8-. Ve střední obtížnosti bylo pro začátečníky postaveno hodně cest, takže mohli být bez obav, že by si nezalezli.

Dospěláků se zúčastnilo přes 30. Hodně lezců využilo krásného sobotního počasí a odjelo na skály, jinak by byla na závodech účast jistě hojnější. V lezení na obtížnost z žen zazářila Sarah Kinkorová a mezi začátečnicemi Pavla Katrušinová. Mezi muži dominoval, podle očekávání, Jakub Hlaváček, a mezi začátečníky Tomáš Kadlec.

Na bouldrovce v cestách topovala nejvíce slečna Fojtíková a o prvenství mezi muži se poprali Jakub Hlaváček a Lukáš Drbohlav, který nakonec zvítězil, protože měl o jeden pokus méně než Jakub.

Pochvalu za nejpilnější přelezení cest patří Sarah KinkorovéMichalovi Motlovi, kteří začali pěkně od obtížnosti 3 a přelezli každou obtížnost až ke svému maximálnímu výkonu.


Dětí se zúčastnilo přes 80, za což trpěliví rodiče nebo jiní příbuzní či koučové dětí zasluhují velkou pochvalu a obdiv. Vzhledem k domácí půdě nejvíce dětí startovalo za CC Ruzyně. Z ostatních oddílů nejvíce dětí přijelo až ze vzdáleného Liberce z horolezeckého oddílu Pavoučci.

Děti závodily v 5 kategoriích a ve 3 disciplínách: hlavní disciplína lezení na obtížnost a lezení na rychlost a boulder. Vítězům patří velké gratulace a díky za účast!
Vítězové v lezení na obtížnost od nejmladších pod nejstarší:
Mariana Janošová (HO Baník Karviná + HK Orlová) a Samuel Pechmann (Břasy)
Bára ZítkováJáchym Zítek
Anna Marie Staňková (Radotín) a Matěj Lípa
Simča Hejsková (HO Pavoučci LB) a David Stehlík (Ultra Ant)
Anna Vavříková (CC Ruzyně) a Matěj Hlaváček (CC Ruzyně)

V bouldrování byly nejúspěšnější děti z HO Baník Karviná + HK Orlová, CC Ruzyně, Horoguru, HO Slaný a Ultra Ant. V lezení na rychlost bodovaly děti z HO Baník Karviná + HK Orlová, HO Pavoučci LB, CC Ruzyně, Alpin IV a Maglajz Kladruby.


Kompletní výsledky najdete na webu stěny Ruzyně Ruzyňská liga 2012.

Velké díky patří všem, kdo se na přípravách a průběhu závodu podíleli. Děkujeme také sponzorům: Edelrid a Vaude, bez nichž bychom závody uspořádat nemohli.
Věříme, že akci si všichni řádně užili, a těšíme se na další setkání v hojnějším počtu.


Maťa   [úpravy] 09:33 20.11.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 HK11:05:54 20.11.2012
HUSTEJ KNEEEEDLIIIIK!
l.odpovědět 

 Foto dne:

Padání
 Databáze cest:
Všechny cesty (182084)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pravý Námel 8c+ Demänovská Dolina-jasna
Pšeničný Námel 8c+ Demänovská Dolina-jasna
Scherbius 11- Frankenjura
Fred Flinstone 8a+ Nago
Navždy Xa Tisá - Věže Pod Silnicí
Nově komentované:
Scherbius 11- Frankenjura
Moustache Corner Direct 8a Nago
Šolích 7- Kozelka
Žiletky V Těle 8 Mařenka
Action Directe 11 Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru |

 Nové komentáře:
Re: Zaver z diskuse | Re: Zaver z diskuse | Re: Kriticke ohrozeni | Re: Kriticke ohrozeni | Díky | Re: Stojí to za prd | Re: Zaver z diskuse | Re: Stojí to za prd | Stojí to za prd | Best of Rosta |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (59)
Jazda Olympanov (34)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (34)
Uganda 2025 (17)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (12)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (4)
1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA (4)

 Nově v inzerci:
Moon 2017 | Pozemek na Labsky Stráni | Prace + lezení Arco | Mammut Kento Mountain High GTX | Lezečky Scarpa Arpia 42 | Boty Salewa crow gtx | Horolezecké boty La Sportiva Trango Cube GTX | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Tarantulance vel.45 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1324 
 Ne 
 1282 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.