LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7968
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1163251 cest
Nové přelezy:
Speedy Gon 9
Am Arsch V 9-
Fat Burner 9-/9
Engram 7b+
Troppo Lei 7b+
Lady Domin 7B+/7C
Shaved Bea 7c
Nique La P 7c
Překvapení 9
Hlasy Ze Z Xc

Stěny
Boulder club - Zákupy
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka
Na Střelnici - Svitavy

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
Rock Point Olomouc - Olomouc
HUDYsport - Hřensko

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dynafit Sprint Rokytnice 2024

Hudy Český pohár ve skialpinismu 2024

Po roce se do Rokytnice nad Jizerou opět sjeli závodníci na skialpinistických lyžích, aby poměřili síly v nejmladší disciplíně, skialpovém sprintu. Závody byly součástí letošního Hudy Českého poháru ve skialpinismu 2024, který se musel přizpůsobit letošním špatným sněhovým podmínkám.

I pořadatelé z TJ Spartak Alpin clubu museli dění závodu posunout do vyšších nadmořských výšek, kvůli výrazné oblevě. Celé závodní klání bylo situováno na červenou sjezdovku v areálu Horní Domky, nad chatu Světlanka. Místo známé jako „Václavák“ posloužilo jako zázemí i závodní trať zároveň.

Skialpinistický sprint se skládá z kvalifikace, kterou absolvuje každý osamocen. Z výsledného času se následně skládají rozjížďky, které se v našich končinách běhají po čtyřech závodnících. Následují semifinále a nakonec finále. Všechny tyto sprinty jsou čtyřčlenné, proto je tato disciplína i divácky velmi zajímavá. Závodníci, kteří postupují v pavouku až do finále, běží vždy stejnou trať. Proto je důležitá i taktika závodění. Po úvodním rovném úseku následuje část s nucenými zatáčkami, poté již prudší část do prvního depa. Tam je povinné lyže sundat, uvázat na batoh a pokračovat dále bez lyží do druhého depa. Od druhého do třetího depa se stoupá opět na lyžích. Ve třetím depu se sundávají pásy a závodník plynule pokračuje do obřího slalomu až do cíle. Důležitá je proto nejen rychlost, ale také technická dovednost v depech.

V sobotu 2. března 2024 přijelo do Rokytnice 39 závodníků. Vytvořili úžasnou závodní, přesto velmi přátelskou atmosféru. První místo v nejprestižnější kategorii Muži vyhrál Radoslav „Radar“ Groh a v kategorii Ženy zvítězila jeho sestra Karolína Grohová. Domácím pořadatelům udělala radost Denisa Hančová, která zvítězila v kategorii Veteránky 40+ a její syn Jakub Hanč na 2. místě v kategorii Kadeti. Celkem se v českém poháru vyhlašuje deset kategorií. Kompletní výsledky, včetně kvalifikace, semifinále a finále jsou zveřejněné na stránkách stopnito.cz nebo horosvaz.cz. Poděkování na závěr patří našim partnerům – Dynafit, Rock Point, Hannah. Ty se postarali o věcné ceny pro vítěze. Skialpové závody v Rokytnici každoročně podporují i Město Rokytnice nad Jizerou, Horský resort Rokytnice, firmy Radioking a Stopnito.cz. Hudy Český pohár ve skialpinismu 2024 sponzorují Hudy sport, Direct Alpine a Český horolezecký svaz, který je zároveň organizátorem celého seriálu.

Příjemné skialpové zážitky za pořadatele přeje Honza Doubek.












































Honza Doubek   [úpravy] 07:59 08.03.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Gastonka
 Databáze cest:
Všechny cesty (184627)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Údolní Komín III Měsíční Údolí
Pravá Náhorní Cesta III Měsíční Údolí
I Primi 30 7a+ Sass Beita
Cesta Pro Vnoučka VIIb Měsíční Údolí
Donner 6A+ Falzarego
Nově komentované:
Souvlaki Xb Labské Údolí - Levý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup
Country Road VIIb Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: Zillertal spaní, mýto atd |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | CNN si taky škrtněte. | Re: Šlo tomu předejít | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (28)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Gabrielka - friendy a ballnuty | Chata pod Rysmi | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1520 
 Ne 
 1761 
 Nevím 
 1049 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.