LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
37.Hyžný 10125
38.Bartoš 10088
39.Hebelka 10066
Bouldry:
37.Plaček 8903
38.Čech 8900
39.Tra 8884
Hory:
18.Punčochář 3751
19.Louda 3676
20.Novotný 3598

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1136945 cest
Nové přelezy:
Satan 7C+
The Burden 8A
La Directe 7C
Blitzkrieg 7b+
Altamira 8A
KKT 7C
Ambra 8B
Pyšná Prin 9+/10-
Game Over Xb
Knucklehea 8a+

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vyjádření ČHS k problematice originálních chytů

a tréninkovým podmínkám v lezení na rychlost

ČHS by tímto rád reagoval na článek Jiřího Babači: Tvrzení ‚Vedení ČHS‘ versus realita“„ uveřejněný na serveru Lezec.

V článku autor zmiňuje pochybnosti o originalitě chytů instalovaných na stěně Komec v Brně. Tyto chyty si na své vlastní náklady v roce 2015 pořídil jeden z reprezentantů v lezení na rychlost přímo od firmy Planet’Roc, která v té době byla a stále zůstává jediným certifikovaným výrobcem chytů pro lezení na rychlost. Několik měsíců po nákupu však uvedla firma Planet’Roc na trh novou verzi těchto chytů, vyráběných její patentovanou technologií Rev’Olution. Realita je tedy taková, že zmíněné chyty skutečně jsou originální, pochází však ze starší série a z toho důvodu jsou také vypodloženy.

Dále autor článku uvádí, že teprve na základě jeho kritiky přišel ČHS s návrhem zorganizovat soustředění v lezení na rychlost, a to dokonce v Innsbrucku. Ve skutečnosti však vedení reprezentace neplánuje soustředění na základě článků – ať už kritických, nebo jiných ­– uveřejněných na internetu. Soustředění jsou rámcově plánována již koncem předešlého roku v souvislosti s přípravou rozpočtu a souvisejícími žádostmi o dotace. Navíc, soustředění ve všech třech disciplínách proběhlo v Innsbrucku již vloni a i pro letošní rok bylo naplánováno právě před vrchol sezóny, kterým je MSJ v Moskvě.

Svaz si samozřejmě uvědomuje, že tréninkové podmínky pro lezení na rychlost nejsou v ČR zdaleka ideální. Právě za účelem zlepšení tohoto stavu svolal předseda KSL po schůzce k VSCM všechny trenéry a přítomné závodníky v lezení na rychlost a vyzval je, aby se pokusili najít prostor (ideálně v Brně), kde by bylo možné zřídit standardní stěnu na rychlost se dvěma drahami, jejíž stavbu by ČHS podpořil. Vhledem k tomu, že nikdo takovou možnost nenalezl, uvítal ČHS záměr provozovatelů stěny Tendon Hlubina zainvestovat stavbu standardní stěny se dvěma drahami, navijáky a časomírou s tím, že by si ji pronajímal pro trénink a závody v této disciplíně (detailní informace lze nalézt v předešlém článku: https://www.horosvaz.cz/soutezni-lezeni/reakce-na-clanek-j-babaci-na-lezci/). I nadále platí, že ČHS je připraven v rámci svých možností podpořit každého – ať je to provozovatel stěny, nebo například některá tréninková skupina – kdo přijde se smysluplným návrhem na zlepšení podmínek pro přípravu závodníků v jakékoliv disciplíně.

Vedení ČHS   [úpravy] 09:16 13.07.2018Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:
Ledolezení, cesta
Earl Gray
 Databáze cest:
Všechny cesty (181636)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oktoberfest 7b San Vito Lo Capo
Karl May 8a Kalymnos
Chvilková Arytmie 8A+/8B Tisá - Modřín
Citový Průjem 7C Tisá - Modřín
For Shepherds And Climbers 6b Krraba
Nově komentované:
Kraessi 6b Leonidio
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon
Troppo Duci 7a Castelluzzo
Varianta Mochomůrkova 6 Svatý Jan
Varianta Mochomůrkova 6 Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura | Re: Dotazník | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Dotazník | Dotazník |

 Nové komentáře:
Re: Podnět k zamyšlení | Re: Holeček na hrad | Re: Holeček na hrad | Re: Bloudek chce zase přidat | Holeček na hrad | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: jiný job? | Re: Podnět k zamyšlení |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (64)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Jazda Olympanov (18)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna | Prodám zánovní lezečky Triop | Statická a dynamická lana | Prodám posilovací desku | La Sportiva za odvoz a něco... | Průvodce El Chorro | Evolv Kira Lady 37,5EU | Dámske luxusní menšestrove zvoňáky | Lezečky Scarpa Booster 42,5 EU |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1141 
 Ne 
 1109 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.