LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
45.Kubíček 10081
46.Bardas 10035
47.Černík 10031
Bouldry:
45.F 9006
46.Kožich 9000
47.Kollár 8953
Hory:
29.Nehasil 2188
30.Dörfl 2142
31.Stehlík 1988

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5806 lezců
1182681 cest
Nové přelezy:
Malej Bejk 9+
Top Gun 10-
Tandem Xc
French Kis 9+/10-
Sparťan 7C
Malej Bejk 9+
French Kis 9+/10-
Okamgnieni 7c
Oblina Ve 10-
Hermés 8A/8A+

Stěny
Gekon Boulder bar - Pardubice
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
Bongo Brno - Brno

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MFA Praha Smíchov 2015 - nedělní report

V neděli vyvrcholil jeden z nejúspěšnějších ročníků MFA

smSlovní spojení „listopadové nedělní ráno“ v nás evokuje ospalou, ponurou podzimní náladu. Je to přesně čas, kdy je potřeba to rozsvítit a nakopnout se po zbytek dne. A takový Mára Holeček – nejvýraznější domácí osobnost současného alpinismu – je skvělý nakopávač.

S humorem a nadsázkou povyprávěl o jeho lásce z posledních let, kterou je jihozápadní stěna Gasherbrumu I a další vábivé vrcholy. Nechyběla samozřejmě ani zmínka o té úplně největší lásce - dcerce Viktorce.

A program se rozjel jako po másle – na pódium přišel Honza „Tráva“ Trávníček za doprovodu jeho partnerky Miri Jirkové a kluků z Betonski Teamu, aby povyprávěli o letošní expedici „Manaslu na máslu“, při které dali přednost zachráně lidského života před vábením vrcholu. Sklidili zasloužený respekt a potlesk!

Krátce po poledni diváky napumpoval adrenalinem první blok těch nejlepších filmů sezóny – European Outdoor Film Tour.

České sportovní lezení je díky Adamovi na absolutní špičce a přesně tam, jak ve svých přednáškách prezentovali, směřují i dvě velké naděje – Markéta Janošová a Eliška Adamovská.

Vyběhnout na skialpových lyžích osmitisícovku a ještě ten samý den ji sjet na lyžích? Ano, je to možné a i tací blázni v dobrém slova smyslu žijí mezi námi. Není jich mnoho na světě a jednoho zástupce velmi úzké skupiny těch nejlepších extrémních skialpinistů najdeme v sousedním Polsku. Andrzej Bargiel proměnil plátno v bránu do světa těch nejšílenějších výkonů na lyžích, jaké lidstvo pamatuje.

Černý kůň zahraničních hvězd se rozjel v pořádném tempu! Držitel ocenění Zlatý cepín a přední postava nesmírně silné slovinské generace Luka Lindič povyprávěl o svých splněných snech. Jsou jimi extrémní cesty v nejvyšších stěnách v Himálaji a Karakoramu. Běžný smrtelník si takové sny může nechat zdát, Luka je žije a diváky do nich nechal nahlédnout. Další hřeb letošního ročníku!

A pak přišlo finále – Adam Ondra. Skromný kluk, který svými kousky na skalách i při závodech nenechává nikoho na pochybách, že je nejlepším lezcem, přišel skvěle naladěn. Aby také ne, vždyť týden před festivalem vybojoval celkové prvenství v SP v lezení na obtížnost. Adam dokázal svou vášen pro lezení promítnout i do přednášky, která se stala tou nejkrásnější tečkou za 12. ročníkem MFA.

Cenu Johanna Stüdla za nejlepší přednášku si (již po několikáté) odnesl Mára Holeček.



















Adam Ondra


Foto: Jakub Müller Milisphoto.eu., Jan Ticháček Jantichacek.com.

Více viz: www.festivalalpinismu.cz.

Dan Polman   [úpravy] 06:59 23.11.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Roter Stein
Ottenkonig, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187229)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Spárka VIIb Ostaš
Přímá Zkratka 7- Josefovské Údolí
Scary Movie Xa Labské Údolí - Pravý Břeh
Grizzlyho Plotna 6 Skály U Kutné Hory A Malešova
Severozápadní Cesta III Rájec - Ptačí Stěny
Nově komentované:
Spárka VIIb Ostaš
Imola 10 Krkavka
Imola 10 Krkavka
Imola 10 Krkavka
Imola 10 Krkavka

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Denicek rozbity | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Zamyšlení | Tak ... | Re: AO | Re: šumák | Ruce pryč od Klofáče! | Re: Závody/skály | Dobry to je | Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (105)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (32)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 546 
 50 dní v divočině 
 420 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 491 
 Andrea 
 430 
 Ashima 
 363 
 Barkley Marathon 
 438 
 B.I.G. - světové prvenství 
 421 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 394 
 Gálfy - Horský život 
 377 
 Jak se staví ledovec 
 353 
 JAMES - Století nad oblaky 
 484 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 391 
 Lezci z Manína 
 414 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 390 
 Operace Nos 
 383 
 Plamen nikdy nezhasne 
 376 
 Pohlednice z konce světa 
 420 
 Pomíjivost ledu 
 377 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 386 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 370 
 Rhapsodia Corcontica 
 375 
 Sama 
 413 
 Šampioni zlatého údolí 
 397 
 S lyžemi v oblacích 
 449 
 Tenaya Traverse Challange 
 401 
 Tenkrát na východě 
 432 
 Velká alpská silnice - 73 
 416 
 Za oponou velehor 
 480 
 Zápasník Dee Dee 
 382 
 Životní výprava 
 389 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.