LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Umíš jistit? Jasně, viděl jsem to na YouTube.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12825
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Y 8226
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168769 cest
Nové přelezy:
One Piece 11-
Friends Li 10/10+
Linea Goti 7b+
Aplaus 9
Das Spiel 9/9+
Fénix 9+
Menší Post 9
Opravdový 9
Professeur 7b+
Fénix 9+

Stěny
Flash Wall - Olomouc
Alpin Třebíč - Třebíč
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk

Prodejny
HUDYsport - Mladá Boleslav
HUDYsport - Praha 5
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Svatosky po tme

18. - 19.11.

Pohodove zimní zalezení na Svatoských skalách.

Tak jsm se vypravil s Jirkou Trieskou v sobotu na Svatošky. Trochu jsme zvažovali jestli nepojedem na poslední slanění, které se konalo na Kozelce, nakonec  ale vetší touha po lezení než po chlastání rozhodla pro Svatosky. A udelali jsme dobre. Vysly nam dva krasne lezecke dny. V sobotu jsme za temer mraziveho docasi vylezli Ohri hranu na zámek a potom jiz za svitu celovek Diretissimu, což je výrazný kout, který protíná celou jižní stěnu zámku. Trochu jsem se opet pocvicil v zakládání vklíněnců smyček a podobných udělátek.  Přestože cesty nejsou prilis tezké po tme a v zimne to bylo skoro dobrodružné. Neděle se nám odměnila sluníčkem, které se  kolem poledne přehouplo přes stěny údolí a ohřálo alespoň horní část některých veží. Vylezli jsme znovu na Zámek Variantou přes balvan a pak jsme se ohřáli na Nevěstě v Ohří cestě.  Spousto nově vynýtovaných cest je nyní i na muzikanty, kde jsme také lezli jednu cestu. Na závěr jsem se potrápil v dolní části Tchyně na cestě Krvavého šerpy - ten název je přiléhavý. Držet se za žáby na Svatoškách znamená velkou spotřebu kůže na rukách, alespoň pro nás nespecialisty spáraře. Cesta pokračuje z police středem stěny až na vrchol a je vynýtovaná k technickému přelezení. Docela by mě zajímalo jestli je vylezená volně a jak je to těžké, vypadá těžší než Miniaréna.
Moc mně potěšilo, že jsme byli jediní lezci na skalách a tak jsem rád oželel bujarou náladu, která jistě panovala na Kozelce.
Pochvala patří správcům skal. Z řady nových nýtů je videt, že se najde někdo kdo je ochoten investovat spoustu času k této  lezcůmlibé činnosti. Ahoj Bolek.

Karel (Bolek) Kříž   [úpravy] 13:59 22.11.2000Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Krvavy Serpa
Cesta Krvaveho serpy byla prelezena volne.
Zapsal: Renda, 15:08:58 25.06.2003
 IYNLnXlFqEn
WNc195 wow, awesome blog post.Much thanks again.
Zapsal: lNTXcRGeek, 18:43:27 19.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Occitanista, 6a
 Databáze cest:
Všechny cesty (185224)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
SZ Cesta VII Bělá U Děčína
Klammeraffe 8- Puchberg Und Grűnbach
Černé Silikonové Srdce VIIIc Bělá U Děčína
Červencová Cesta VI Bělá U Děčína
El Hombre Dorado VIIc Bělá U Děčína
Nově komentované:
Einfach Los VIIIb Bělá U Děčína
Azken Hatsa 6c Villanueva De Valdegovia
Montana 7+ Srbsko
Nebe Plné Hvězd 7+ Srbsko
Fénix 9+ Rudice

 Nově v diskusi:
Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? | Re: rytířská zbroj | D | Re: rytířská zbroj | rytířská zbroj | Re: Je to pánko |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1738 
 Ne 
 1981 
 Nevím 
 1247 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.