LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
35. 10178
36.Hyžný 10175
37.Fajkoš 10131
Bouldry:
35. 9206
36.Jeliga 9203
37.Kožich 9200
Hory:
26.Štalmach 2894
27.Nehasil 2710
28.Málek 2682

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5712 lezců
1146413 cest
Nové přelezy:
Kompromis 9
GeKo 9+/10-
Odvaha Zas 9+/10-
Panna Orle 8+/9-
Orang-Ute 7c
Klinka 7c
Advocatus 8a
Pornoland 7C+
Lege Artis 9
Song Of Ic 7a+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zimní Everest je na stáncích a ve schránkách předplatitelů.

-reklama-

Advent je opět tady, což je skvělá příležitost k tomu vychutnat si klid a pohodu nad stránkami zimního Everestu a následně vyrazit do hor utéct od všudypřítomného shonu.

Poradíme vám jaké winterraumy stojí za to letos navštívit i kam vyrazit za prašanem. A nejen to, na 64 stranách vás tradičně čeká mnoho dalšího inspirativního čtení. Pokud vás následující témata osloví, udělejte na Vánoce radost svým blízkým nebo i sami sobě a objednejte roční předplatné na http://ieverest.cz nebo ještě výhodněji v kombinaci s Alpenvereinem na http://oeav.cz

Fotografie Honzy Zahuly jste mohli zahlédnout již v minulých vydáních Everestu v celostránkových Pohlednicích, ale nyní můžete své oko potěšit rozsáhlým portfoliem, ve kterém jsou kromě horského plenéru zachyceny i úctyhodné lezecké výkony. Tím ale vizuální představení nekončí. Je to už pár let zpátky, co Honza Kreisinger neváhal vláčet středoformátový Pentacon do největších bigwallů světa a teď se konečně dostal k naskenování diáků. Díky tomu se můžete podívat do velkých stěn Patagonie, Kyrgyzstánu i Indie.



Jedi Master (M11), foto: Jan Zahula




Riders on the Storm, Patagonie, foto: Jan Kreisinger




Letos toho zatím v Alpách mnoho nenasněžilo, ale nemusíte zoufat. Třeba se vám poštěstí vychytat skvělou lezeckou podmínku v severce Lenzspitze, jako tomu bylo vloni. Nebo vyrazte trochu dále za humna. V Gruzii totiž sníh padá vždy a místní terény jsou podle Kláry Janouškové na freeride jako stvořené. A pokud nedojde ani na jedno, vyhřátý winterraum je vždy jistota! Tom Laburda prozradí, jaké jsou jeho nejoblíbenější a přidá i řadu tipů na okolní túry. 


Prosincová severka Lenzspitze,  foto: Jakub Cejpek



Ignaz- Mattis Hütte , foto: Tom Laburda



Prašanové království v Gruzii, foto: Klára Janoušková




Což takhle vzít si roční dovolenou? Může to znít jako z říše pohádek, ale přesně tento sen si splnil Martin Spilka. Sbalil celou rodinu a vyrazit na roční lezeckou tour. Zážitků (a přelezů) za tu dobu nastřádal celou řadu, takže si to rozložíme hned do několika dílů. V prvním se podíváme do jihoafrického Rocklands.


Rocklands, JAR, foto: Martin Spilka



Dlouhé zimní večery jsou ideální příležitostí k spřádání smělých plánů na léto. I v létě stojí Gruzie za navštívení. Honza Haráč vám vylíčí, jak pohodový dokáže být výstup na Kazbek a jaké jsou další výhody relativně blízkého a levného Kavkazu.


Pohoda pod Kavkazem, foto: Jan Haráč



Alena Čepelková se šestým dílem seriálu "Ladné ženy s lanem" dostala do finále a zaměřila se především na úctyhodné výkony Diny Štěrbové. Kromě odhodlání jsou stejně neuvěřitelné i okolnosti a historky, které tehdejší výpravy doprovázely.


Dina Štěrbová na vrcholu Nošaku v roce 1977, foto: archiv



Osobnost, kterou v rozhovoru vyzpovídal Tom Laburda není nutné nijak dále představovat. Reinhold Messner už sice oslavil sedmdesátku, ale jeho charisma tím ovlivněno nebylo. Ba spíše naopak. Kromě jeho názoru na aktuální horolezeckou scénu se například dozvíte, zda někdy lezl na umělé stěně, nebo jestli se s ním můžete potkat na některém z alpských wintterraumů.


Reinhold Messner, foto: Tom Laburda



A mnoho dalšího inspirativního čtení:
- Pohlednice: Magická hodina
- Strmý Mischabel
- 48 nejvyšších vrcholů starého kontinentu
- Metodika: Jak fungují Winterramy?
- Bivak: Na nejlepší adrese (Arbenbiwak)


Ikonické panorama Jižní Ameriky, foto: Lenka Vaňková




Vzhůru do severky Rimpfischhornu, foto: Martin Skuhravý




Členství v Alpenvereinu + 4 Everesty za 1750,- Kč

Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a online objednací formulář naleznete na http://oeav.cz. Využijte až 20% slevy v outdoorových obchodech a další řadu benefitů. Novinka: Vyřiďte vše online a buďte pojištěni ihned bez dalšího čekání! http://oeav.cz/express




Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu http://ieverest.cz a Facebooku http://www.facebook.com/casopiseverest

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na floowie.com: http://www.floowie.com/cs/nahled/258683190584688594fd6e

Jakub Cejpek   [úpravy] 09:01 19.12.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Röthelfels
Götterbogen, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (183457)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Iniziazione 4+ Isolacia
Bei Ricordi 4+ Isolacia
GeKo 9+/10- Súľov
Odvaha Zasunúť 9+/10- Súľov
Pán Včielka 10 Súľov
Nově komentované:
Cloister 7- Srbsko
Cloister 7- Srbsko
Cloister 7- Srbsko
Die Unschuld Vom Land 9 Frankenjura
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Konečně! | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Nalez Kozinec |

 Nové komentáře:
Eiger | Re: Gratulace a dotaz | Re: Gratulace a dotaz | Re: stan | Re: Gratulace a dotaz | Gratulace a dotaz | stan | Smekám | Eiger | Bomba |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (30)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zákaz lezení na Kozlovi (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (18)
Severní stěna Eigeru (15)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (10)

 Nově v inzerci:
Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1691 
 Ne 
 1623 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.