LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
13.Širůčková 11084
14.Bulička 11056
15.Smetanová 10972
Bouldry:
13.Danda 10159
14.Kučera 10125
15.Pařík 10075
Hory:
17.Louda 4248
18.Cibulka 4073
19.Punčochář 3751

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5727 lezců
1151300 cest
Nové přelezy:
Sibarita 7c
La Ultratr 7b
Voodoo 9
Hobit 7c
Giljotina 8a
Pingvin 8a+
Missing Li 8b+
Rádio 1 Xb
Fucknevim 8A
Jak Koza 7B+

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Polsko

20. 10. 2001

Bouldrovat do polska?

No jasně! Čáru jsme překročili v Náchodě a po asi deseti kilácích jsme už viděli stráň posetou šutrama.
Kde přesně to je nevim, snad jen za hranicema na první křižovatce doleva, a pak furt pryč až se to objeví po levý straně na vršku serpentýn.
Vyskočili jsme z auta a Andrej už nás volal stranou, že támhle je vidět ta hrana co říkal Tomas a ať se jdem podívat.
Začali jsme se rozlejzat v lehčích bouldrech a celkem jsme se v chladném počasí rozehřáli. Beru bouldrmatku a valim směr bouldr XXL co jsem si při zběžném průzkumu vyhlédl. Taková plotnička s pár chytama a nahoře oblá hrana. Andrej se v tom prošel, já dost zabojoval a Majkl to vzal jako osobní výzvu a drtil a drtil. Nakonec si musel dát ultimátum posledních dvou pokusů, aby na tom nestrávil celej den. Za chvíli řev a ten soc spadl z vršku, při druhém limitním pokuse už to dal a řval ještě víc.
Bouldrů by se tu člověk nedopočítal, jsou označeny červenou šipkou Český a černou (většinou s názvem) Polský. Obtížnost si tu najde každý.
Vyzkoušeli jsme fůru bouldrů,i Janina si zabouldřila celkem slušně než jsme se vydali za "morfo" bouldrem co tu Andrey lezl při jeho minulé návštěvě a nespojil to. Morfo proto, že prej morfologický a tudíž, že je v tom Andrey krátkej a temnej. Ha ha, dal to skoro hned a my jen čuměli, zejména já, když to dal po ňákým čase i Majkl a já si ne a ne šáhnout na doskakovanej chyt. Tekla mi krev z fakera co jsem si ho rozdrbal na předchozích bouldrech, a začínalo se šeřit. Majkl vysmátej jak mi to nejde, vytáhl čelovku a začal mi provokativně svítit na doskakovanej chyt. To světlo jako by mě navedlo a začal jsem chyt tečovat. Do toho se přidala další krev, tentokrát z malíčku. Nakonec jsem to skočil, to už do mě prudili že tu budem bivakovat.
Večer už jsme si vyjeli pohodu u Peňáka a já o pivko chladil a léčil prsty.
Doufám že časem přinesu podrobnější info kde, co, a jak a taky fotky. Čugo příště.

Jirous   [úpravy] 15:36 22.10.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 No Jirous
Jirousi, Jirousi, ty jses ale nymand ! Majkl ti to nandal ? No to mi hlava nebere. Mozna bys nemel tolik kalit ty tuplaky na BB ! :-)
Zapsal: Pavlik, 09:53:59 24.10.2001
 a´t žije základka
Nazdar nechci prudit,ale nudim se tak prudim.Sice tě neznám,ale jestli máš aspoň ZŠ,tak by si mohl vědět,že Polsko se píše s velkým písmenem.Viz pod datumem "Bouldrovat do polska"
PS:Jinak vás obdivuju v lezeni jste jedničky.
Zapsal: Lezkyně, 21:52:18 24.10.2001
 
Dokonce jsem na vejšce : D Jen pruď třeba se konečně odhodlám ty články po sobě číst, nebo se na tu češtinu aspoň mrknout do pravidel pravopisu.
Zapsal: Jirous, 14:15:42 25.10.2001
 
Jirousi,jeste napis jak casto !
Zapsal: Honza, 21:47:45 26.10.2001


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Ona
 Databáze cest:
Všechny cesty (183875)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Ultratrail De Lluna 7b Margalef
Sibarita 7c Katalan
Převis 5+ Mazák
No Tinc Padrina 7a+ Margalef
Diagonála 6- Mazák
Nově komentované:
Spodina Lebeční VIIIa Hrubá Skála
? 8+/9- Frankenjura
Radegast 8 Súľov
Interferenzstreifen IXa Oybin
Katův Šleh VIIIb Ostrov

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Mágo | Logo | Bouldr | Respirator | Pravda | Re: škodlivost | Re: Zakázat! | Zakázat! | Souhlas | Re: škodlivost |

 Kde to vře:
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (12)
Český horolezecký svaz má nové logo (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 2218 
 Ne 
 2110 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.