LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
34.Kohout 10290
35.Reich 10254
36.Ondra 10253
Bouldry:
34.Ďurech 9106
35.Kožich 9100
36.Hronek 9028
Hory:
17.Najman 4632
18.Magič 4483
19.Cibulka 4073

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5697 lezců
1156658 cest
Nové přelezy:
Du Opfa 8a
Lolek 8a
Bolek 8a
No Existei 7b
Bolek 8a
Lolek 8a
Mandibula 7c+
Flex Contr 10-
Special Ed 8A
Frogger 8A

Stěny
Lezecká stěna Jičín - Jičín
Boulder HO Domažlice - Domažlice
BoulderClub Brno - Brno

Prodejny
HUDYsport - Mladá Boleslav
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tendon cup 2010 Jeseník

logoDne 18. září proběhly v tělocvičně Gymnázia Jeseník opět po 2 letech závody v lezení na obtížnost. Jsme rádi, že jsme je mohli pořádat, ačkoliv od nás z Jeseníku máme nyní menší lezecké zastoupení.

Dětí se sjelo celkem 71 a bylo se na co dívat. Stavěči cest, mezi kterými byl třeba i člen reprezentace České Republiky Petr Čermák, se na cestách vyřádili a lezcům to nikterak neusnadnili. Závodníci lezli s pořádnou vervou a jak už to bývá, někteří se dostali vysoko a některým se to moc nepovedlo. Každý si to prožil podle svého.
Lezlo se, blblo se na hrazdě, venku svítilo sluníčko, po celý den vládla dobrá atmosféra. Děti měli neskutečné množství energie a i přes řádění a skotačení mimo lezeckou stěnu se pak opravdu bylo na co dívat i na stěně.
A teď k samotnému závodu. V chlapecké kategorii D to vypadalo až do superfinále tak, že Kuba Šenkýř s Lukášem Dolečkem lezou bez rozdílu a TOPovali všechny cesty. V Superfinále ale rozhodl oblý chyt u stropu, který přelezl jen Kuba, a tak tuto kategorii vyhrál. Na třetím místě skončil Martin Gottwald. U holek ve stejné kategorii to bylo možná ještě větší drama než u kluků. TOP u obou kvalifikačních cest předvedlo hned 5 závodnic s tím že tu finálovou už TOPovali jen dvě. Opět se rozhodovalo v Superfinále. Zde dolezla dál o jeden chyt Hanka Křížová z Líšně a druhá za ní dolezla Adéla Janíková z Pardubic. Třetí skončila Dominika Davidová z Brna.
V kategorii C chlapci to byly opět nervy i ve finále a o vítězi rozhodoval skok do chytu ve stropě. Jediný kdo ho tečoval byl Zbyšek Černohous z Lanškrouna. Za ním skončili Jan Švec z Jihlavy a na třetím místě Matěj Plšíček z Pardubic. Dívky v kategorii C předvedly, že lepší výkon v kvalifikaci nic neznamená. Obě závodnice na prvním i druhém místě byli v kvalifikaci horší než závodnice na třetím místě. A jak to tedy dopadlo? První byla Eliška Vlčková z Brna, hned za ní Anička Reichlová z Lanškrouna a na třetím místě skončily dvě lezkyně a to Tereza Sadílková z Prostějova a Veronika Šimková z Brna.
Zato v kategorii B u kluků s přehledem zvítězil Marek Škorpil, který TOPoval všechny cesty v kvalifikaci a nakonec i tu finálovou. Druhý dolezl Mirek Doseděl z Lanškrouna a třetí Vojta Kratochvíl s Brna. Také u dívek předvedla Andrea Pokorná z Lanškrouna, že nemá v této kategorii konkurenci. Topovala obě kvalifikace a ve finále dolezla nejdál. Lepší už byla jen Terka Laubrová, která ale lezla mimo soutěž. Druhá skončila Lucka Urbanová a třetí Natálie Drinková obě z Brna.
A kategorie chlapci byla také obsazena závodníkem mimo soutěž. Jeho jméno bylo Jan Kříž a ukázal že je nejlepší. Vraťme se ale zpět k bodovaným místům. Zde rozhodly body z kvalifikace, protože ve finále to dopadlo pro dva účastníky stejně. Vyhrál  Míša Petřek z Brna před Víťou Kučerou ze Vsetína. Za nimi dolezl Jarda Vystavěl z Pustiměře. V dívčí kategorii A se lezlo jen mimo soutěž a rozdali si to zde Eva Křížová z Líšně a Míša Zbořilová z Pustiměře, která nakonec zvítězila.
Chtěli bychom poděkovat všem, co se podíleli při organizaci závodu, díky nim jsme je mohli  přádat. Také děkujeme sponzorům tohoto závodu, kterými jsou Město Jeseník, Tendon, Campanula s.r.o., Sport 2000, Tilak, WOOX, Maxport, ČHS.

 Výsledky kluci

 Výsledky holky















Jana Přibylová   [úpravy] 12:37 02.10.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Fotka z Chulilly, oblast Tesoro, bez lidí, zato však s Tyransaurem
Tyrannosaurus
 Databáze cest:
Všechny cesty (181509)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Parapluie 7A Fontainebleau
Cannabis In Vitro 4c Sa Gubia
The Master 6a Sa Gubia
Od Plotny Na Podpatek 4+ U Lesníka
Pura Puteria 6b+ Pinell De Brai
Nově komentované:
The Master 6a Sa Gubia
Únik Ze Slůje 5C Panský Les
Stísněný Prostor 6B Panský Les
Love Hurts 8+/9- Geyikbayiri
Love Hurts 8+/9- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
prevence je základ | prevence je základ | Zavody | Finale | Pro Buližení chtivý | Re: Hezký | Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Realizace 10? (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezečky Ocún Havoc vel UK - 7 / EUR - 41 | SALTIC lezečky | Garmont Pinnacle GTX | Scarpa Booster 42,5 EUR | Různé lezecké vybavení | Dodávka k cestování pro dva | Zítra lezení Kokořínsko | Prodám levně Hanwag, Direct Alpine | Spolulezec |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 115 
 Ne 
 82 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.