LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
40.Hyžný 10125
41.Lebloch 10094
42.Bartoš 10088
Bouldry:
40.Čech 8900
41.Kalvas 8900
42.Fišer 8900
Hory:
3.Skopec 7324
4.Sejbal 6951
5.Černý 6808

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5696 lezců
1156537 cest
Nové přelezy:
En Bloc Xa
Kerberos Xb
Brutální I XIa
Inspirace Xc
Liposucció 7b+
En Bloc Xa
Paquirrín 7c+
No Chain, 8a
Kralupskej 7C
Levobočka 7C

Stěny
WallClub - Sezimovo Ústí
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
Rock Point Vaňkovka - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení v Sasku

III. díl

Dnes pár užitečných rad k pobytu ve skalách. Tak především magnézium. To, společně s ostatními podobnými materiály, je pravidly zakázáno. Kalafuna není v pravidlech uvedena výslovně, ale před strážci parku jistě neobstojí. Praxe ve skalách vypadá tak, že občas nějaké ty strážce potkáte a sami němečtí lezci budou připraveni vás ukamenovat. Strážci hlídají i ze značných vzdáleností s dalekohledy.

Cesty samotné jsou čisté, tedy bez bílých stop. Jen výjimečně jsem našel starší stopy magnézia (Kompromis RP Xb v Affensteinech, Taifun RP Xc v Bielatalu). Lezci na fotografiích z težších cest pytlíky nemají a lezce, které jsem potkal ve skalách je též neměli. Ovšem nejtežší cesta, kterou jsem viděl lézt, byla za IXc. Takže pokud se neovládnete, amen s vámi.


Němci mají velkého "sportovního ducha" a i když si myslím, že si často lžou do vlastní kapsy, budou se dívat skrz prsty na vaše shora hozené lano. No, když se nedře skála, zůstanou u těch prstů.

Spaní. Víceméně platí jako kdysi. Zákaz v Rathenu, na Schrammsteinech, Velkém Zschandu, zhruba v polovině Brandu. Jinde lze použít bivaky, ve kterých jsou zřízena i ohniště.

Všude narazíte na informační cedulky Národního parku, kde jsou zákazy, příkazy, dovolení a výjimky. Ale pozor! Výjimky pro horolezce předpokládají, že jste horolezci a tedy máte průkaz ČHS. Já osobně jsem se jím prokazoval naposledy před dvanácti lety.

Tschüs

Jarda Maršík   [úpravy] 09:22 04.12.2000Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Pot strachu
Super foto, uz aby bylo leto a lezeni na pisku. To magnezium je smula myslim, ze jiz bez nej bych nemel dobry pocit z lezeni, mozna ze bych ho ani nepotreboval pouzivat v prubehu cesty, ale dole pred nastupem, to bych si nejak prsty zpocene strachy osusit chtel.
Zapsal: JirkaS, 15:19:22 05.12.2000
 Pot strachu
To je prosté. Pod stěnami je všude dostaet písku, kterým se dají prsty docela dobe osušit. Svého času se také nosil pytlík na zadku, ale nebylo v něšm magnézium ale právě ten píseček.
Zapsal: Petr Jandík, 20:47:31 14.05.2002
 LnYYPggmtata
16auRV Hey, thanks for the blog post.Really thank you! Fantastic.
Zapsal: aSWlAXGeXFG, 17:53:38 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Fotka z Chulilly, oblast Tesoro, bez lidí, zato však s Tyransaurem
Tyrannosaurus
 Databáze cest:
Všechny cesty (181498)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Wiedervereinigung 8+ Müglitztal
BrExit VIIIc Děčínský Sněžník
Sito 7+ Priedhorie
Adlerriss 5+ Hochswab
Želízka 3 Dubské Skály - Údolí Peklo
Nově komentované:
Únik Ze Slůje 5C Panský Les
Stísněný Prostor 6B Panský Les
Love Hurts 8+/9- Geyikbayiri
Love Hurts 8+/9- Geyikbayiri
Ganesha 8+/9- Beycik

 Nově v diskusi:
Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Zavody | Finale | Pro Buližení chtivý | Re: Hezký | Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezečky Ocún Havoc vel UK - 7 / EUR - 41 | SALTIC lezečky | Garmont Pinnacle GTX | Scarpa Booster 42,5 EUR | Různé lezecké vybavení | Dodávka k cestování pro dva | Zítra lezení Kokořínsko | Prodám levně Hanwag, Direct Alpine | Spolulezec |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 112 
 Ne 
 80 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.