LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
48.Gospoš 10022
49.Nyč 10021
50.Pelikán 10018
Bouldry:
48.Šmejkal 8700
49.Zímová 8656
50. 8653
Hory:
29.Petr 2799
30.Nehasil 2710
31. 2691

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5697 lezců
1156621 cest
Nové přelezy:
Mandibula 7c+
Flex Contr 10-
Special Ed 8A
Frogger 8A
Schlonzige 8A+
Mother Nig 8B
The Dagger 8B+
En Bloc Xa
Kerberos Xb
Brutální I XIa

Stěny
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod

Prodejny
HUDYsport - Olomouc
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sport climbing in Arco - nový průvodce na skalky v Arcu

Přepracovanou a rozšířenou 2. edici skalkařského průvodce Sport climbing in Arco vydalo letos nakladatelství Vertical-Life. Je rozšířena na 51 oblastí, ve kterých je 122 skal. 11 z nich je nových. Má 640 stran, 2x víc než 1. vydání. Dostali jsme výtisk na ozkoušení. Jaký je?

Skutečně průvodce na sportovní lezení v oblastech v okolí měst Arco a Trento v severní Itálii obsahuje nové cesty, doplněné sektory, někde jsou přepracované obtížnosti. Ale narazili jsme i na to, že sektor oproti 1. vydání chybí. A přitom to 1. vydání z roku 2013 bylo prezentováno pouze jako výběr: Best of Arco.

U Red Point Wall v Laghelu nad Arkem nebyl v novém vydání už horní sektor s lehčími cestami. Od místních jsme slyšeli, že vícero skalních sektorů v novém vydání není, a to prý proto, že tvůrci chtějí návštěvnost v těchto oblastech regulovat.

Naopak v průvodci přibyly i hodně staré tradiční oblasti jako např. Sport Roccia 86 pod Colodri, která v novějších průvodcích chyběla. Hodně oblastí přibylo kolem Trenta.

Sport climbing in Arco mapka


Topa v průvodci jsou stejně jako u 1. vydání nakreslena linkami do fotografií. U seznamů cest je pouze název, obtížnost a délka. Někdy název nebo obtížnost chybí.

Oblasti jsou přehledně uvedeny jednoduchou infografikou o stínu, převislosti a pod.

Sport climbing in Arco infografika


Nové vydání je jedinou trojjazyčnou verzí s texty v italštině, angličtině a němčině, na rozdíl od Best of Arco, které vyšlo ve třech extra verzích (v anglické, německé a italské).

V nové knize je předmluva od pionýrů sportovního lezení Heinze Mariachera a Maurizia „Manolo“ Zanolly. Uvnitř několik rozhovorů s místními prvovýstupci. A v knížce je vlepen kód pro digitální verzi na Vertical-Life.

V knize nejsou GPS souřadnice skal, protože se podle tvůrců počítá s použitím zmíněné aplikace Vertical-Life, kde je navigace na parkoviště k sektorům.

Sport climbing in Arco topo


Parametry průvodce:


Sport climbing in Arco


Sport climbing in Arco
Arco, Valle del Sarca, Valli Giudicarie, Trento, Rovereto
2. vydání 2017
ISBN 9788898495108
Vydavatel: Vertical-Life
Autor: Matteo Pavana
+ Vertical-Life App Code

Obsah: 122 skal pro sportovní lezení
Stran: 640
Formát: A5, paper back
Hmotnost: 1000g
Jazyky: anglicky, německy, italsky
Doporučená cena: 949 Kč

Ukázka:
Preview

Lze objednat na:
Lezec-shop.cz

Stránky vydavatelství, které nám průvodce k recenzi poskytlo:
www.vertical-life.info

Archivní článek k 1. vydání: Best of Arco - Nový průvodce

sth   [úpravy] 12:00 29.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Průvodce13:04:34 29.11.2017
Průvodce je dobrý, koupil jsem si ho letos na podzim ikdyž jsem měl i starší vydání. Dost mě naštvalo, že například velké oblasti typu nago, nebo i menší jako belveder mají přečíslované cesty, takže člověk potom musí složitě hledat. Navigace přímo k oblasti s aplikací vertical life je fakt paráda.
Martin Hodpovědět 
 Re: Průvodce19:45:04 29.11.2017
Průvoce dobrý,ale fakt to přečíslování je hrozný!!!
Stepanodpovědět 
  Re: Průvodce06:46:16 30.11.2017
Co znamená přečíslovaný? Oproti původní verzi? Nebo se neshoduje číslování na fotce s číslováním v textu?
d.odpovědět 
   Re: Průvodce08:32:25 30.11.2017
Předpokládám, že se neshoduje číslování v průvodci a čísla přímo na skále.
Petrodpovědět 
    Re: Průvodce20:08:56 30.11.2017
Přesně tak,v Massone je to rozdělené na sektory,v průvodci maš např 5,na skale je to 28:))není to tak ve všech oblastech.
odpovědět 
     Re: Průvodce23:11:37 05.12.2017
přesně tak. Číslování na skalách a v průvodci je občas jiné. Co člověka zamrzí že převážně v hlavních oblastech se liší kde člověk potom musí hledat ikdyž má před sebou výborného průvodce.
Martin Hodpovědět 

 Foto dne:
Fotka z Chulilly, oblast Tesoro, bez lidí, zato však s Tyransaurem
Tyrannosaurus
 Databáze cest:
Všechny cesty (181505)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pura Puteria 6b+ Pinell De Brai
Gat Vell 6b Pinell De Brai
Megálo Filí 6c Manikia
Dream Thym 6c+ Manikia
Special Edition 8A Brione
Nově komentované:
Únik Ze Slůje 5C Panský Les
Stísněný Prostor 6B Panský Les
Love Hurts 8+/9- Geyikbayiri
Love Hurts 8+/9- Geyikbayiri
Ganesha 8+/9- Beycik

 Nově v diskusi:
Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Zavody | Finale | Pro Buližení chtivý | Re: Hezký | Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezečky Ocún Havoc vel UK - 7 / EUR - 41 | SALTIC lezečky | Garmont Pinnacle GTX | Scarpa Booster 42,5 EUR | Různé lezecké vybavení | Dodávka k cestování pro dva | Zítra lezení Kokořínsko | Prodám levně Hanwag, Direct Alpine | Spolulezec |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 114 
 Ne 
 82 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.