LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
21.Pail 10831
22.Svoboda 10721
23.Kalvas 10678
Bouldry:
21.Lavička 9950
22.Břicháček 9903
23.Šlapák 9900
Hory:
25.Verner 3138
26.Štalmach 2894
27.Kulajta 2726

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1166827 cest
Nové přelezy:
Long Peach 7C
To Není Fu 7C+
Jazda Dědo XIc
Vecchio Sa 7c
Pumpa 7B+
La Valse D 7c
Principál 9
Elle Ve Ou 7c+
Minisex Ro 7C+
Kraftfeld 9/9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

To se samozřejmě určitě nestalo

Teď jsem si vzpomněl. To jsme před rokem s Honzou vlastně poprvé pořádně lozili, protože ten výlet na Bořeň se s předchozími Černolicemi či Prokopákem nedal srovnat. V sobotu jsme dali nějaký čtyřky (naše tehdejší maximum) a večer jsme zašli na pivko do chaty pod Bořní. Zatímco já se věnoval spíše řádnému vyplňování pivního dotazníku (taky jsem ho měl na závěr začárkovanej líp než Honza), Honza se uspokojoval vyprávěním historek, jak je kde zaslechl, takový tý horolezecký latiny, čili těch příběhů, který se samozřejmě určitě nestaly, bo to jsou totální hovadiny, ale ňáký legendy musí mít i lození, to je jasný. "A to si představ, Tomáši, že mi jeden kluk vyprávěl, že jednou šel s nějakým zelenáčem do skal a vylezli spolu na nějakou špici a ten zkušenej řiká tomu zelenáči: Hoď dolu lano! A on ho fakt hodil dolu!" No ale to je teda fakt dobrá historka, dostatečně jsme se řezali a myslím že když jsme již značně vysmátý klopýtali nocí ke stanu, tak jsme ještě párkrát na sebe vykřikli: "Hoď dolu lano!" No ale bylo jitro, den druhý. Ten den mám zapsanej pěkně za ušima, protože jsem vysmah svoji první pětku. Čima to byla, úžasná to bořeňská cesta, fakt poprávu označená v průvodci kytičkou. Co na tom, že poslední dvě jištění mi vypadla, takže případný pád by byl možná až do kytičky. Každopádně euforie na vrcholu skvělá, když dolez Honza, tak takový ledabylý "Vcelku normálka, vole", ale srdíčko si plesá. Tož Honza: "Tak já hodim dolu lano." Počkej, ještě ne, Honzo, řikám já, počkej, já ho ještě pěkně složím, to musí bejt srovnaný jako kdybysme ho teďka rozbalili, si myslím, po takovýhle nádherný cestě! Takže beru lano do rukou a totálně předpisově ho odprostředka skládám. No výborně, lano srovnaný jak pyžamo na vojně, tak říkám Honzovi: "Zavolej dolů, že hážeme lano." Honza volá "Lano!". Dole přímo pod skalou sedí skupinka  lidí, asi svačí a dělá, že neslyší. Honzo, musíš ještě jednou, ať všichni viděj, že sme dokonalí, dodržujeme všecky lezecký zásady a celkově prostě jsme mistři světa, co už lezou pětky. Honza ještě zvyšuje hlas a opakuje: "Lano!". Skupinka se neochotně zvedá, civí otráveně vzhůru a já HÁŽU DOLŮ LANO.

(no, dolů jsme nakonec slezli tou dvojkovou cestou co je naštěstí kousek vedle)

tomash   [úpravy] 10:36 01.12.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Hustý
Takže jste si to docela zkousli. Zajímalo by mě co jste si povídali při tom slejzání.
Dlouho mě po ránu žádnej článek na Lezci tak nepobavil jak tenhle.
Čauves
Zapsal: Monroe, 11:25:45 01.12.2001
 Skvělej učebnicovej fórek
Díky Tome, děsim se na pivo a Ti povim o nočním zmrzlym Srbsku a zapadnuti sněhem na M. Fatre.
Zapsal: ronny, 12:04:57 01.12.2001
 To Monroe:
No, jestli si to dobře pamatuju, tak tenkrát když jsme slejzali dolů a pak když jsme přišli k tý partičce dolů, tak bylo na celý Bořni ticho jak v kostele. Já nevim, ale myslím že všichni tak nějak tušili, že kdyby se někdo jen malinko uchichtl, tak to spustí takovou kanonádu, že by ta akustická vlna smetla celý vrch Bořeň z povrchu zemskýho... Tak takhle to asi bylo...
Zapsal: tomash, 12:39:25 01.12.2001
 
no a pak ze se historie neopakuje....:-))
Zapsal: kuba, 15:04:30 01.12.2001
 :o)
Docela sranda,lidstvo se nikdy nepoučí ze svých chyb.Ale lepší tohle než nějaký mrtvoly na skalách.
Zapsal: Lezkyně, 21:24:59 02.12.2001
 Yo prosímvás,
teda čistě teoreticky: Pokud by se eventuelně stalo, že si tento článek někdo přečte a pak za rok, za dva roky, za deset let, za čtvrt století HODÍ DOLU LANO, tak ať mi to napíše! S radostí předám štafetový kolík...;)))
Zapsal: tomash, 19:17:40 03.12.2001


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

SP Chamonix
 Databáze cest:
Všechny cesty (185004)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Flow VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Bangalang 7A Padang
Paleo 6a Ostaš
Borůfky 5A Ostaš
Srpodráp 6b Ostaš
Nově komentované:
Ája The Dog Direkt 7A Ludvíkov (Nad Hřbitovem)
Výletník Maxík 7B Bechyně
Výletník Maxík 7B Bechyně
Výletník Maxík 7B Bechyně
Tyrannosaurus Rex 8a Oréac

 Nově v diskusi:
Pomoc s lezením na pískovci | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Dobrá sekačka | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet | Re: Není dobré přehlížet | Re: Sebevědomí vs. nejistí diktátoři | Re: Není dobré přehlížet |

 Nové komentáře:
Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: Gratolace | Re: gratulace klukům | Gratolace | VPN | Odborníci | Re: osma | Síla rozvodů |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (36)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Pinch od Edelridu (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (10)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1662 
 Ne 
 1909 
 Nevím 
 1182 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.