LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jedu, šlapu na ty nohy!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Novák 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5805 lezců
1182124 cest
Nové přelezy:
Pray For P 7C+
Srdce Z Ka 7C
Srdce Z Ka 7C
Chaplin 8A/8A+
Die Keule 10-
Buzíci 9+
Odcházení Xb
Vstupenka 7C
Ocelový Ko 8A+
Ja-in Tlus 7C+

Stěny
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3
ZŠ Jihlava - Jihlava
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Alpin Sport Ski Tour Race 16. 1. 2011

Úvodní kolo Středoevropského poháru ve skialpinismu pro rok 2011 připravili pořadatelé z TKN Tatra teamu v Zakopaném na druhou lednovou neděli.

Původně se mělo vše odehrát v sobotu, ale pro nepříznivé počasí na polské straně Vysokých Tater byl start přesunutý na neděli. Trasy závodu byly upraveny podle aktuálních sněhových podmínek v okolí Kasproweho Wierchu. Většina členů AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB teamu v neděli startovala, chyběli však opory v hlavních kategoriích Mirek Duch, Dita Formánková a Michaela Mannová. Vítězem závodu se ale později nestal ten nejrychlejší na trati…
Pro seniorské kategorie připravili pořadatelé tři výstupy na Kasprowy Wierch, přitom první a třetí kolo bylo stejné. Konce všech tří stoupání museli závodníci absolvovat na mačkách, v druhém případě pouze na botách, ale vždy s lyžemi na batohu.
Junioři a kadeti měli závod zkrácený o poslední, třetí výstup dospělých kategorií. Převýšení závodu bylo v prvním případě 1150 metrů, pro juniorské kategorie 760 metrů. Po sobotních vydatných deštích a silném větru v neděli vládlo „aprílové“ počasí. Chvilku svítilo slunce a foukal čerstvý vítr, chvilku jemně pršelo, chvílemi nebylo přes hustou mlhu nic vidět, a občas padal drobný zmrzlý sníh.
Těsně po desáté hodině odstartovalo necelých 150 zástupců ze tří zemí – z Polska, Čech a Slovenska. Na čele se podle předpokladů usadila trojice Hlavčo ze slovenského Bobrovce, domácí Bargiel a nejlepší z Čechů Groh. Tato trojice spolu v podstatě soupeřila celý závod. Za nimi se pořadí měnilo, aktivně si po startu počínal slovenský junior Litvaj, další z domácích Brzeski a Češi Fejfar a Štantejský. Ve třetí skupině se pohyboval první z kadetů – patnáctiletý Sádlo. Po druhém výstupu se na čele pořadí neměnilo, do cíle jako první došel na krátké trati po suverénním výkonu junior Marek Litvaj, třetí skončil Petr Adámek. Petra Volfová nestačila na Paulinu Figuru a obsadila v juniorkách druhou příčku. Kategorii kadetů ovládl Dominik Sádlo.
V hlavní kategorii mužů se v posledním výstupu vynikajícím výkonem dokázal před oba své soupeře dostat Radek Groh a zopakoval vítězství z minulého týdne. Druhý skončil Hlavčo, třetí Bargiel. Ondra Fejfar naopak v posledním výstupu ztratil několik míst a skončil osmý. Jana Nekvindová má za sebou premiéru v seniorské kategorii šestým místem. Erwin Schubert skončil mezi veterány osmý. Nakonec ale vše nedopadlo tak, jaké bylo pořadí v cíli. Radek Groh během závodu nasadil pásy mimo vyhrazený prostor, a místo toho, aby ho rozhodčí vrátili na předepsané místo, dostal od pořadatelů penalizaci a to ho odsunulo na druhou příčku. Je škoda, že závody se nerozhodují na trati, ale u stolu.
Dalším závodem měla být na konci ledna Noc tuleních pásů v Janských Lázních. Tu ale pořadatelé zrušili. První sobotu v únoru tak čeká závodníky AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB teamu Mistrovství České republiky na Javorovém v Beskydech, zároveň jako druhé kolo kvalifikace na světový šampionát.
Štěpán Pleskač
AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB team
www.skimo.cz

po startu




celo zavodu na mackach


Radek Groh


Petra Volfová


Radek před cílem


kadeti


juniorky


junioři


muži

Štěpán Pleskač   [úpravy] 20:33 19.01.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pěkný22:51:12 19.01.2011
Hezky pěkně Radar! ;) Krkonoše vpřed! :D
Alíšaodpovědět 
 Re: pěkný23:10:49 19.01.2011
Co je to AKLVK a TRAB? díky
odpovědět 
  Re: pěkný10:38:37 20.01.2011
Alpinistický Klub Lyžařů Východních Krkonoš, prostě skialp tým (best of u nás), TRABy sou lyže (best of ve světě) :-)
Sotyodpovědět 
 Re: pěkný19:08:08 22.01.2011
:-* Radíček je nej!! Mocinky Ti držím palečky a a sleduji všechny Tvoje úspěchy....posílám mu pusinečičku :-* :-* MUCK :-*
MissMokreTricko15Leontynkaodpovědět 

 :-)20:16:13 21.01.2011
prosim vaá co Duch je za oporu???leda tak pro pulitr..
skialpodpovědět 
 Re: :-)19:00:50 22.01.2011
Co je Duch ???
Alešek Rodpovědět 

 Foto dne:
obtížnost, semifinále
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187147)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Parallel Gut 2017 8- Frankenjura
Die Keule 10- Frankenjura
Jižní Cesta V Ostrov
Urlaubsweg V Wildensteiner Gebiet
Hinterhermsdorferweg VIIb Wildensteiner Gebiet
Nově komentované:
Svérázný Rybolov VIIIc Ostaš
Atak Mrówek 8 Szczytnik
Rozcvička (Ochmelka) 5+ Čtyři Palice
Schody Soft 8- Josefovské Údolí
Přes Převis Přímo 6 Hnědé Skály

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Jak funguje žebříček? |

 Nové komentáře:
Re: AO | Re: No vida | Re: AO | Re: Manaslu | Re: AO | Re: AO | Re: Manaslu | Re: AO | Manaslu | Re: No vida |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (127)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (26)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (17)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 | Spolulezec neděle 28.9. | Wild Country Revo | parťák teď na neděli 28.9. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 516 
 50 dní v divočině 
 397 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 465 
 Andrea 
 407 
 Ashima 
 353 
 Barkley Marathon 
 425 
 B.I.G. - světové prvenství 
 393 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 382 
 Gálfy - Horský život 
 360 
 Jak se staví ledovec 
 338 
 JAMES - Století nad oblaky 
 467 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 369 
 Lezci z Manína 
 404 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 378 
 Operace Nos 
 368 
 Plamen nikdy nezhasne 
 359 
 Pohlednice z konce světa 
 402 
 Pomíjivost ledu 
 360 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 368 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 355 
 Rhapsodia Corcontica 
 360 
 Sama 
 395 
 Šampioni zlatého údolí 
 381 
 S lyžemi v oblacích 
 421 
 Tenaya Traverse Challange 
 381 
 Tenkrát na východě 
 409 
 Velká alpská silnice - 73 
 397 
 Za oponou velehor 
 457 
 Zápasník Dee Dee 
 369 
 Životní výprava 
 376 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.