LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183428 cest
Nové přelezy:
Kurare 7C+
Semišová M Xb
Brandlemou 10-
Level 50 10-
Velká Post 7C+
Vrchcáby 7C
Wolkom 7C
Velká Pard 9
Velmistři! 7C
Mustang 9-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Štandu 8: Honza Červinka - 1. část

První část osmého dílu diskusního pořadu, prodloužené půlhodinky se zajímavou osobností ze světa vertikál. Hostem dobrodruha a historika Libora Duška a režiséra a kameramana Tomáše Galáska je Jan Červinka, který se účastnil všech klíčových československých expedic do velehor v 50.-80. letech.

Honzovo vyprávění by vydalo na 3-4 díly, tak jsme se rozhodli pro dvě delší části bezmála dvou hodin bez střihu. Jeden z posledních žijících matadorů poválečné generace se horolezení věnuje od roku 1946 a byl členem prvního reprezentačního družstva, které vzniklo v roce 1950. Účastnil se 1. československé horolezecko-vědecké expedice do Hindúkuše v roce 1965 a dalších jedenácti expedic do světových velehor. Hranici osmi tisíc metrů prolomil v roce 1976 výstupem na jižní vrchol himálajské Makalu. Muž mocné fyzické kondice, nezlomné vůle a pevných nervů, kterému nechybí smysl pro humor a umělecké cítění, zřejmé nejen z fotografií, které mnozí z vás znají z jeho autorských výstav, kterých už proběhlo pětadvacet.

Ve videu jsou použity fotografie Viléma Heckela, osobního přítele Honzy Červinky. Děkujeme Heleně Heckelové a archivu Viléma Heckela!



Borek   [úpravy] 07:16 20.05.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Film09:44:56 20.05.2021
Ahojte, neviete kde by sa dal pozriet, zohnat spominany film "Kam vtak nedoletne" ? Vdaka moc.
Pavolodpovědět 
 Re: Film10:13:52 20.05.2021
youtu.be/vVd2oRt2DtM
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Film10:36:04 20.05.2021
Velka vdaka, vyborny film a rovnako tak aj rozhovor.
Pavolodpovědět 

 super09:28:34 26.05.2021
Konecne jsem si to vecer pred spanim pustil. Dekuju a moc se tesim na pokracovnai.

Uz se tu psalo, ze moderator je trochu studenej, ale za to je dost dobre pripravenej. Ty zpovidane legendy bych klidne nechal se vic rozpovidat. Tohle jsou lidi, u kterych nevadi, kdyz toho reknou vic. Jsem treba netusil, ze Radan Kuchar mel jako horskeho vudce Raymonda Lamberta. (Toho, ktery to v roce 1952 s Tenzingem otocil cca 200-300 m pod vrcholem. Taky vylezl nejakou sparu.) Vypraveni o tom, jak v roce 1965 jel jako druhy kameraman a co s tim bylo driny, je take dobre. A jak vzal Vilema Heckela na konci na jeden kopec, to je proste krasa.
jx zeroodpovědět 

 Foto dne:
Mevlana
Come as you are, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187310)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Restwärme 3 Müglitztal
? 5+ Pálava
Via Archai 7 Dro
Herbstabend 5- Müglitztal
Zum Ausblick 6- Müglitztal
Nově komentované:
Modulor 7B+ Fontainebleau
Žíznivá Varianta 7- Kozelka
Manévry Řiditelných Draků VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Rosenhochzeit 6+ Höllental
Hrana 6+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Tak to mě RedBul naštval, | Re: Co už.. | Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Re: Redbull ti dava kridla | Re: Co už.. | Jmenuje se Škofic | Re: Co už.. | Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (46)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (13)
Alone on the wall (9)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 604 
 50 dní v divočině 
 467 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 544 
 Andrea 
 482 
 Ashima 
 409 
 Barkley Marathon 
 499 
 B.I.G. - světové prvenství 
 474 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 437 
 Gálfy - Horský život 
 414 
 Jak se staví ledovec 
 401 
 JAMES - Století nad oblaky 
 557 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 449 
 Lezci z Manína 
 480 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 437 
 Operace Nos 
 428 
 Plamen nikdy nezhasne 
 422 
 Pohlednice z konce světa 
 483 
 Pomíjivost ledu 
 414 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 432 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 412 
 Rhapsodia Corcontica 
 419 
 Sama 
 459 
 Šampioni zlatého údolí 
 445 
 S lyžemi v oblacích 
 504 
 Tenaya Traverse Challange 
 447 
 Tenkrát na východě 
 482 
 Velká alpská silnice - 73 
 456 
 Za oponou velehor 
 529 
 Zápasník Dee Dee 
 434 
 Životní výprava 
 445 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.