LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183715 cest
Nové přelezy:
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A
Jasná Kart 7C
Malej Bejk 9+
Nabucco 7c+
Valhalla 7b+
Saula 7B+
Doktor Hou 7C+
Zlatý Drak 8B
Polar Bear 8A

Stěny
Lezecká stěna Jičín - Jičín
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Štramberk – Botanická zahrada

hrozba zřícení části skal!

Naléhavě tímto varujeme před zřícením převisů v lezecké oblasti Štramberk v Botanické zahradě a to konkrétně v lezeckých cestách „Černý expres“, „Na onen svět“ a „Černý pás“!

Podle informací Libora Holého z FM hrozí akutní zřícení převisů v lezeckých cestách „Černý expres“, „Na onen svět“ a „Černý pás“ v Botanické zahradě lezecké oblasti Štramberk.

Přestože se mi tuto informaci ještě nepodařilo ověřit, chtěl bych z důvodů preventivní obezřetnosti vyzvat lezeckou veřejnost, aby až do odvolání kromě výše uvedených cest nelezli také cesty „Ládíkova“, „Narovnání“ a „Sterjcovská“ a aby při návštěvě této lokality zohlednili skutečnost, že se jedná o bývalý kamenolom a své jednání jak na skále, tak také pod ní přizpůsobili riziku pádu ne jen jednotlivých kamenů, ale i rozsáhlejších skalních celků.

Naposledy došlo ke zřícení celého skalního bloku v cestě „Hrana Májové“ v loňském roce.

Jiří Babača   [úpravy] 22:14 31.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Štramberk23:01:18 31.10.2013
Ahoj Jirko, zrovna dnes jsme si chtěli odpočinout Štramberku. Naštěstí měli zavřeno. Díky za info. Potvrzuji, že kolem cesty Černý pás to nevypadá dobře.
mjodpovědět 

 Těžko říci, kdy to spadne13:41:26 01.11.2013
Ten šutrový převis vypadá nebezpečně, co Štramberk pamatuji. A to je 33 let. V poslední době se však celý Štramberk začíná rozpadat. Nevím čím, ale možná kyselé deště. Cesty, které jsme dříve lezli, tam už nejsou nebo se pro totální rozpad nedají lézt... Díky Pavlíkovi se tam stějně převážně nedá lézt, tak tato lezecká oblast postupně ztrácí na významu. Nikdo do toho nechce investovat své úsilí.
Petrodpovědět 
 Re: Těžko říci, kdy to spadne19:04:19 01.11.2013
Kvůli Pavlíkovi?
 B.C.Frayodpovědět 
  Re: Těžko říci, kdy to spadne19:20:42 17.11.2013
Asi pozdě, ale vysvětlím. Pozemek je vlastně dnes soukromý a patří panu Pavlíkovi (koupil jej za symbolickou korunu k vybudování botanické zahrady). V zimě je "botanická zahrada" zavřena úplně (říjen až duben), na jaře a podzim je otevřeno jen o víkendech a v létě možná denně, ale jen do večera. Po práci by se tam dalo pěkně lézt, vždyť světlo je do deseti, ale v pět to pan Pavlík zavírá a všechny vyhání. I o víkendu by člověk přivítal lezení "do tmy". Takže ivestovat své úsilí do něčeho, kde se vlastně nedá lézt je zbytečné.
Petrodpovědět 

 Aktuální situace18:15:19 08.05.2014
Ahoj,
jak to vypadá s bezpečností aktuálně? Spadlo něco dalšího? Chystám se v sobotu, tak sonduju..
Kubaodpovědět 

 Foto dne:

Pohádka na hraně, 8+/9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187353)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Závodní Projekt 7C Popova Skála
La Grimpette 3 Fontainebleau
Les Bossettes 3+ Fontainebleau
L'Emprunt 3+ Fontainebleau
Crispations 4C Fontainebleau
Nově komentované:
Tragikomix 8A Sloup
Le Plafond 7B+ Fontainebleau
Barre Fixe 7B+ Fontainebleau
Gross Wenediger 8 Chřenovice-Podhradí
Ladena Voda 6a Osoje - Čikola

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru |

 Nové komentáře:
Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? | mokro | jste úplný magoři!? | no name | Pěkné | Re: Saskarna | i tak gratulace a k fotkam | Nevím jak | Re: Hezky |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (60)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (17)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Alone on the wall (9)

 Nově v inzerci:
Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 651 
 50 dní v divočině 
 488 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 577 
 Andrea 
 518 
 Ashima 
 433 
 Barkley Marathon 
 526 
 B.I.G. - světové prvenství 
 500 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 459 
 Gálfy - Horský život 
 438 
 Jak se staví ledovec 
 420 
 JAMES - Století nad oblaky 
 580 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 475 
 Lezci z Manína 
 508 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 456 
 Operace Nos 
 445 
 Plamen nikdy nezhasne 
 451 
 Pohlednice z konce světa 
 509 
 Pomíjivost ledu 
 428 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 456 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 432 
 Rhapsodia Corcontica 
 440 
 Sama 
 481 
 Šampioni zlatého údolí 
 464 
 S lyžemi v oblacích 
 533 
 Tenaya Traverse Challange 
 477 
 Tenkrát na východě 
 506 
 Velká alpská silnice - 73 
 476 
 Za oponou velehor 
 569 
 Zápasník Dee Dee 
 457 
 Životní výprava 
 468 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.