LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
23.Jungling 10616
24.Melen 10601
25.Pelíšek 10491
Bouldry:
23.Vaňous 9850
24.Urubčík 9800
25.Obal 9753
Hory:
15.Najman 3723
16.Magič 3464
17.Tomasu 3348

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5806 lezců
1182480 cest
Nové přelezy:
Oblina Ve 10-
Hermés 8A/8A+
Ratten 7b
Unfinished 7c
Omerta 8A+
Pray For P 7C+
Srdce Z Ka 7C
Srdce Z Ka 7C
Chaplin 8A/8A+
Die Keule 10-

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ahoj lezci, lezkyně a lezčata,

předběžně bych vás rád pozval na možná poněkud originální akci, ačkoli v kraji žulovým šutrům zaslíbené již něco podobného proběhlo. Totiž, rádi bychom někdy za stabilního počasí, tedy nejspíš někdy v polovině června využili boulderové pohostinnosti petrohradských lesů a s Karlem Hegrem uspořádali závody na přírodních kamenech. Za tímto účelem zprovozníme nějakou novou oblástku (např. viz foto) a na absolutně nových neznámých šutrech by to celé mohlo proběhnout. Systém předběžně vidím tak, že by se v definovaném okruhu označilo body ca. 20-30 směrů, ty bychom společně obešli a poté by se odstartovala hodinka lezení. Podle nasbíraných bodů (pouze celé vylezené věci) by se určilo pořadí. Bodování by určitě bylo uděláno tak, aby se vyplatilo vylézt méně těžších věcí, než více lehčích, ale šanci v tomto systému dostanou i slabší. Obtížnosti budou někde od trojky po masakry. 

Tímhle způsobem bychom rádi dostali do povědomí lezců nové boulderové možnosti a také poněkud stmelili český boulderový kolektiv. Za tímto účelem bude večer zapálena vatra v Josemitu a do ranních hodin budou pěny písně a vyprávěny historky z drsného boulderového prostředí. Soudeček není vyloučen, spíš naopak.

V průběhu května se na Lezci objeví podrobnosti termínové a o místě srazu. Místo lezení samozřejmě neprozradím.

Přežijte periodu hnusného počasí, trénujte a až se budete nudit, napište pár podnětů a názorů na tenhle výmysl.




Petr Resch   [úpravy] 10:56 06.02.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ceske Bleau13:30:18 06.02.2003
Hmm, nektery ty sutry maji opravdu svetovy dimenze.
JirkaSodpovědět 

 Potřebujeme novou uklízečku,14:00:44 06.02.2003
nechceš to Petře vzít? Dobrej nápad, hlavně ten sud:)
Bídaodpovědět 

 bezva nápad18:43:20 06.02.2003
Myslím, že je to super nápad.Přijedu už kvůli těm boulder historkám.Jen dobře zvažte zda je dobré přenést soutěžní atmosféru do přírody.Možná by bylo dobrý boulderovat úplně volně a ohodnotit večer nejtěžší,nejhezčí,nejakrobatičtější a třeba i nejblbější boulder,ale hlavně všichni společně.
Už se na Váš Granitovej camp těším.
šťouchodpovědět 
 Re: bezva nápad09:24:59 07.02.2003
Myslím, že již z povahy pravidel (předběžných) je patrné, že se nebude závodit do krve a je to spíš taková srandička. Mimochodem samozřejmě není kontrolovatelné, kdo co vylezl (na řekněme dvaceti boulderech), ale bude to o důvěře. Druhou věcí je, že ceny budou určitě symbolické a ani body do českého žebříčku udělovat nebudeme. Jde fakt spíš o to bavit se. Organizátoři také předpokládají, než se snažit kontrolovat lezce, že budou všechno patřičným způsobem dokumentovat.
Šutru zdar
Petr
Petr Reschodpovědět 

 dobra idea21:16:36 06.02.2003
Vybornej napad, urcite Vas prijedu podporit!
Musadoodpovědět 
 Re: dobra idea09:52:29 07.02.2003
Naprosto souhlasím, super nápad. Jakmile bude termín tak dej vědět a přijedem v hojném počtu(dvou).
Břéťa
BBodpovědět 

 super...10:51:31 17.02.2003
takovouhle akci si urcite nenecham ujit a s par chlapikama urcite dorazime...
kubikodpovědět 

 Foto dne:
Roter Stein
Ottenkonig, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187181)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vánoční Pyramida VIIc Jetřichovice
Rodinný Konstelace VIIc Jetřichovice
Pískovcová Demence VIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Maiteder 4+ Baskicko
Sin Nombre1 / Izen Barik1 5 Baskicko
Nově komentované:
Mr. Kreatin 7A Magic Wood - Averstal
Arenas Movedizas 5 Baskicko
Jižní Stěna VIIIb Prachov
Hrobníkovi Z Lopaty 7A Popova Skála
Chuck Jurčak 8- Demänovská Dolina - Machnatô

 Nově v diskusi:
Denicek rozbity | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: Pády a sedák | Satanský riport |

 Nové komentáře:
Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! | Re: do velkých stěn! | Re: AO | Re: do velkých stěn! | do velkých stěn! | Re: šumák | Re: trenér | Re: šumák |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (110)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (34)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (28)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Singing rock ONYX | NEJLEPŠÍ ONLINE PŮJČKA BEZ PODVODŮ | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina | La Sportiva Nepal 41 | Prachůvek-nalezený botky | Chulilla/Cuenca | Boty Scarpa summit GTX Women 40 | LS Otaki women 38,5 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 528 
 50 dní v divočině 
 410 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 479 
 Andrea 
 416 
 Ashima 
 358 
 Barkley Marathon 
 434 
 B.I.G. - světové prvenství 
 407 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 387 
 Gálfy - Horský život 
 370 
 Jak se staví ledovec 
 342 
 JAMES - Století nad oblaky 
 475 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 381 
 Lezci z Manína 
 411 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 381 
 Operace Nos 
 375 
 Plamen nikdy nezhasne 
 370 
 Pohlednice z konce světa 
 413 
 Pomíjivost ledu 
 368 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 378 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 363 
 Rhapsodia Corcontica 
 368 
 Sama 
 406 
 Šampioni zlatého údolí 
 388 
 S lyžemi v oblacích 
 436 
 Tenaya Traverse Challange 
 391 
 Tenkrát na východě 
 427 
 Velká alpská silnice - 73 
 405 
 Za oponou velehor 
 469 
 Zápasník Dee Dee 
 372 
 Životní výprava 
 382 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.