LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
24.Melen 10601
25.Pelíšek 10491
26.Kolomazník 10382
Bouldry:
24.Šlapák 9850
25.Urubčík 9800
26.Obal 9753
Hory:
16.Hlahulek 3548
17.Magič 3464
18.Tomasu 3348

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183658 cest
Nové přelezy:
Jasná Kart 7C
Malej Bejk 9+
Nabucco 7c+
Valhalla 7b+
Saula 7B+
Doktor Hou 7C+
Zlatý Drak 8B
Polar Bear 8A
Kurare 7C+
Semišová M Xb

Stěny
Orel Břeclav - Břeclav
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová
Na Střelnici - Svitavy

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Dap Sport - Hradec Králové
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jorg Verhoeven zveřejnil video, jak ho při pádu ochránila helma

Nizozemský lezec Jorg Verhoeven zveřejnil video, na němž je zachyceno, jak ho ochránila helma při pádu během lezení po vlastním na skalách v Coloradu.

"Tedy, chlapci a děvčata, to je důvod, proč musíte nosit přilbu, když lezete po vlastním ...," uvedl na Instagramu k videozáběru. Těsně před pádem nechal nohu za lanem a pak pak mu druhá noha uklouzla, jak vysvětluje. Při pádu naráží přímo hlavou v přílbě do skály. Podle záběru měl na hlavě letošní model ultralehké přilby Petzl Sirocco.



sth   [úpravy] 06:10 08.06.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Jištění jističe13:30:28 08.06.2017
Nechápu příliš proč není jistič také jištěn , pád mohl vypadat úplně jinak.
Asi jsem ze staré školy.
M.Maštálkoodpovědět 
 Re: Jištění jističe14:08:33 08.06.2017
já spíš nechápu jak se lezec dostal do té výchozí pozice ve které došlo k pádu. vypadá to, že se chystal na bungee.
čejčodpovědět 
  Re: Jištění jističe17:07:37 08.06.2017
Tady to mate cele, koumaci...
https://www.instagram.com/p/BVDGjHGAceM/
odpovědět 
   Re: Jištění jističe20:29:22 09.06.2017
Helma určitě pomohla hodně,ale z videa je jasný, že i v průseru noha za lanaem nepadal vůbec pasivně a skvěle se orientoval v prostoru. Ta Ruka nad hlavou (teda podle videa a to že náraz na hlavu čekal) možná zachránilo jeho páteř, která by ani helma nepomohla.
Valmarodpovědět 
 Re: Jištění jističe15:13:40 08.06.2017
To je fakt. Mohl být mnohem tvrdší. :-/
patapufaodpovědět 

 prsák14:54:26 08.06.2017
no, mít prsák, tak dopadne o dost líp. Ale nejsou moc cool, no
d.odpovědět 
 Re: prsák16:59:35 08.06.2017
Klasika, lano za nohou.
odpovědět 
 Re: prsák18:18:35 08.06.2017
No nejsem si jistej, jestli se dá za lepší považovat zlomenina krčku, která by mohla nastat s prsákem při pádu s lanem za nohou.
Prudičodpovědět 
  Re: prsák19:35:28 08.06.2017
z hlediska vyhodnosti ruznejch katastrofickejch scenaru.. kdyz si zlomis nohu v krcku, jsi za par mesicu zase v provozu. & behem srustani nevypadnes uplne ze zivota (pokud se nezivis rukama).
Kdyz si bouchnes hlavou o skalu, muzes skoncit jako zelenina bez moznosti navratu k cemukoli.
Samozrejme ..prsak ti muze pomoci k zlomenejm zebrum, pohmozdenejm obratlum, vyjetejm plotynkam atd atd, toto jen zjednodusene srovnani.
odpovědět 
   Re: prsák07:27:47 09.06.2017
dalsi koumak
odpovědět 

 ?20:03:44 08.06.2017
Jaká je souvislost s tím, že se kluci a holky leze po vlastním? Pokud tam jsou nýty, tak se tohle stát nemůže?
Kolikrát jsem od jističe slyšel .... bacha, vole, máš lano za nohou!  ..........
ABLodpovědět 
 Re: ?22:19:27 08.06.2017
jj, taky nechapu proc zduraznuje vlastni matros kdyz s nejtama hrozi to samy.. V kazdym pripade na tohle se kokos na tykvi dost hodi. Noha za lanem byva docela casto i kdyz se na to dava pozor.
odpovědět 
  Re: ?07:28:37 09.06.2017
by nebyl pak cool post
odpovědět 
   Re: ?23:40:30 09.06.2017
V originále píše trad climbing. To se většinou překládá jako lezení po vlastním, ale nemusí to tak být nutně, v širším slova smyslu jakékoliv lezení které není odjistene jako sportovka. Treba i nyty, ale dal od sebe.

Myslim, ze proste chtěl jen akcentovat rozdíl ve vzdálenostech jištění. Akorát že u nás pro to nemáme vhodný jiný překlad. Tradiční lezení se nejak neujalo. Tak co treba "nesportovní lezení"?
masoodpovědět 
    Re: ?21:52:02 10.06.2017
Pro maso:

Jo, to už smysl dává. Podíval jsem se slepě jen na překlad a tam to zní opravdu děsně. Když se na to podíváš z toho originálu, tak to nabere jiný směr.

A nesportovní lezení? Proč ne, to je takové to lezení pro radost. Ne pro sport ale pro požitek. Prostě "trad"- klasika.
Dík.
ABLodpovědět 

 nejen uraz hlavy00:15:05 09.06.2017
Ty vago, ted jsem videl kompletni video brane zespodu, mel dosti stesti, ze neutrpel kompresni zlomeninu v oblasti C patere - na videu je dobre videt jak pri narazu jde hlava do vyrazneho kratkeho zaklonu ... fuj tajksl ... helma jiste pomohla ... bez ni by to asi nebylo tak vesele ... take mne prekvapuje jak akcentuje to vlastni jisteni ... ze by tim chtel naznacit, ze lano muze jit vic zig-zag, nebo ze jsou delsi odlezy, kdy pri padu hrozi noha za lanem daleko vice ... no nic fuj ble
J. Kladaodpovědět 

 Mozna by nebylo od veci...02:13:59 09.06.2017
Mozna by nebylo od veci prestat na lezci zverejnovat "cool" fotky lezcu beh helem...
Annaodpovědět 
 Re: Mozna by nebylo od veci...07:33:27 09.06.2017
mozna placas pekny blbosti
odpovědět 

 Foto dne:
ženské finále lezení na obtížnost
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187329)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Krvavý Poledník Direct 7B+ Radyně
Nabucco 7c+ Boltigen
Omikron 8- Müglitztal
Le Petit Phoque 7A Fontainebleau
Via Falcone 7+ Valle Di Ledro
Nově komentované:
Gross Wenediger 8 Chřenovice-Podhradí
Ladena Voda 6a Osoje - Čikola
Jaxe Menuju? 8+ Hlubočepské Plotny
Krvavý Poledník Direct 7B+ Radyně
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? |

 Nové komentáře:
Re: Saskarna | Saskarna | Re: Není to nuda? | Re: Turisté | Turisté | Re: zítra můžeme ovlivnit | Re: Každému co jeho jest | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | Re: Hezky | Re: Hezky |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (57)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (14)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (14)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (9)

 Nově v inzerci:
Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 630 
 50 dní v divočině 
 481 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 565 
 Andrea 
 505 
 Ashima 
 425 
 Barkley Marathon 
 514 
 B.I.G. - světové prvenství 
 492 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 452 
 Gálfy - Horský život 
 433 
 Jak se staví ledovec 
 414 
 JAMES - Století nad oblaky 
 573 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 468 
 Lezci z Manína 
 503 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 452 
 Operace Nos 
 438 
 Plamen nikdy nezhasne 
 442 
 Pohlednice z konce světa 
 500 
 Pomíjivost ledu 
 424 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 451 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 424 
 Rhapsodia Corcontica 
 436 
 Sama 
 475 
 Šampioni zlatého údolí 
 456 
 S lyžemi v oblacích 
 522 
 Tenaya Traverse Challange 
 465 
 Tenkrát na východě 
 499 
 Velká alpská silnice - 73 
 470 
 Za oponou velehor 
 555 
 Zápasník Dee Dee 
 450 
 Životní výprava 
 461 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.