LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
42.Kopáček 10110
43. 10100
44.Zedek 10100
Bouldry:
42.Skočdopole 9103
43.Paděrová 9100
44.Chovanová 9100
Hory:
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183614 cest
Nové přelezy:
Valhalla 7b+
Saula 7B+
Doktor Hou 7C+
Zlatý Drak 8B
Polar Bear 8A
Kurare 7C+
Semišová M Xb
Brandlemou 10-
Level 50 10-
Velká Post 7C+

Stěny
Studénka - Studénka
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
Prysk - Prysk

Prodejny
Green sport - Brno
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

II. Mistrovství Světa ve skialpinismu 2004 – Španělsko

Val d´Aran

Jako jedna z 29 zemí ze 4 kontinentů se Česká republika zúčastnila II. Mistrovství světa ve skialpinismu. Mistrovství se konalo ve španělském údolí Val d´Aran na svazích lyžařského střediska Baqeria – Beret. Množství závodníků se ubytovalo první březnový týden v malebném horském městečku Salardú.

Mistrovství (2.-7.3. 2004) zahrnovalo kromě tradičních závodů dvojic a jednotlivců ještě časovku do vrchu (převýšení 1000m) a štafety (3 – 4 úseky s převýšením 200m). Hodnotily se jednotlivé závody, kombinace závodů dvojic a jednotlivců a celkové umístění jednotlivých států. A tam si myslím, že jsme slavili největší úspěch a aspoň pro mě to bylo největší překvapení. Skončili jsme totiž PÁTÍ!!!!!! Před námi se objevily samozřejmě alpské země jako Švýcarsko, Itálie, Francie, pak Španělsko. Naše celkové bodové hodnocení stačilo na šesté Slovensko, ale i Německo, Rakousko………. Celkové výsledky je možno nalézt na internetové adrese www.ski-mountaineering.net.
No, nás to prostě moc potěšilo. A protože se i u nás už dostává tento sport stále více do povědomí lidí, doufáme, že vás to povzbudí a stejně jako nás vás bude lákat nasadit si na lyže tulení pásy a stoupat do míst, kam se třeba jiným způsobem nelze dostat a odkud uvidíte nezapomenutelné výhledy.
A proč jezdíme na závody? To je jen zpestření a asi přirozená lidská touha se stále s někým srovnávat. Ale vězte, že je to i pro nás jen doplněk tohoto krásného sportu!
A kam příště? Výlety nechám na vás, III. Mistrovství Světa se pak bude konat za dva roky v italském Cuneu!!!
A v jakém jsme byli složení?
Všechny vás zdraví Pavel Jirsa (jako trenér), Zbycho Kantor (též jako technická  podpora), Marcel Svoboda, Michal Němec, Míra Duchů, Roman Kučinský, Jarda Bánský, Tomáš Němec, Štěpán Pleskač, Lukáš Havel, Pepa Hepnar, Pavel Vondra (junior), Sebastián Kantor (kadet), Kamila Bulířová, Lucka Oršulová 
a  Alice Korbová.


Start - II. MS ve skialpinismu



Roman Kuczinský z Beskyd a Pavel Vondra - junior z Krkonoš. Je to v závodě časovka do vrchu, kdy junioři startovali o 15min dříve, tudíž někde v horních partiích při předcházení. - II. MS ve skialpinismu



Společné foto - II. MS ve skialpinismu


Alice Korbová   [úpravy] 13:16 06.04.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 banáne jsi bůh!02:15:50 07.04.2004
paráda banáne!gratulace! jen tolik nehul a nepij, jezdilo by ti to ještě lépe...
doktorodpovědět 

 Díky08:55:00 07.04.2004
...za informaci, pěkný článek a takový úspěch.
Alena Čepelkováodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187324)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kančí Ragú 6A Tisá - Modřín
Střední 4 Koberovy
Přes Dírku 6A Údolí Loubenského Potoka
Ventre Et Vague 6B+ Fontainebleau
Course De Limaces 6A Fontainebleau
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Raptor 6C+ Oybin
Modulor 7B+ Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Sítě | Re: Není to nuda? | Není to nuda? | Re: micro traxion | Re: previs | micro traxion | Borec |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (53)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (21)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (13)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)

 Nově v inzerci:
stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 621 
 50 dní v divočině 
 473 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 555 
 Andrea 
 494 
 Ashima 
 418 
 Barkley Marathon 
 508 
 B.I.G. - světové prvenství 
 483 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 446 
 Gálfy - Horský život 
 422 
 Jak se staví ledovec 
 408 
 JAMES - Století nad oblaky 
 567 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 461 
 Lezci z Manína 
 494 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 445 
 Operace Nos 
 432 
 Plamen nikdy nezhasne 
 432 
 Pohlednice z konce světa 
 490 
 Pomíjivost ledu 
 420 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 441 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 417 
 Rhapsodia Corcontica 
 426 
 Sama 
 467 
 Šampioni zlatého údolí 
 451 
 S lyžemi v oblacích 
 514 
 Tenaya Traverse Challange 
 456 
 Tenkrát na východě 
 491 
 Velká alpská silnice - 73 
 465 
 Za oponou velehor 
 542 
 Zápasník Dee Dee 
 442 
 Životní výprava 
 451 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.