LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
4.Trojan 11956
5.Štípek 11769
6.Stribrny 11700
Bouldry:
4.Novák 10900
5.Stráník 10800
6.Pochman 10675
Hory:
13.Hess 4058
14.Procházková 3970
15. 3908

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183748 cest
Nové přelezy:
Zenaida 7b
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A
Jasná Kart 7C
Malej Bejk 9+
Nabucco 7c+
Valhalla 7b+
Saula 7B+
Doktor Hou 7C+
Zlatý Drak 8B

Stěny
Lezecké sdružení Kotelna - Brno
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
Rock Point Vaňkovka - Brno
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ukončení sanací na Branických skalách

smallBranické skály v Praze jsou opět přístupné k lezení. Jištění v cestách zůstalo, skalní bloky jsou ukotvené.

Sanační práce, které firmě zadalo město skončily. Jak to vypadá na Braníku pro horolezce?

Nad skalami je zrekonstruované oplocení. Horní hrany převisů jsou očištěné, na části je v pletivu zabalená jakás asi květenu podporující zemina (protierozní sítě Biotec). Pod převisy na okraji lesíka na ochranném valu u dětského hřiště je nový masivní plot z fošen. Zasíťovaná vypadá nově také část ploten za kostelíkem. - viz zakázka Zabezpečení dětského hřiště

Celkově tato skalní dominanta (z bývalých vápencových lomů) stále vypadá z dálky pěkně. Lezecky to není nic světového, ale "na odpoledne po práci dobrý", dá se tu mezi stromy zapomenout i že jste ve městě. Pod převisy už není tolik třeba se bát, že to někoho zavalí, ale část převisů je teď "zadělaná" od cementu.


bytelné plocení u dětského hřiště mohou horolezci obejít

chvíli tu nikdo nelezl a břečťan se kolem roztahuje

hrana mezi Levou plotnou a Převisy












Dolní plotna - v okolí se rozbujela zeleň, jištění a štandy v pořádku, skála pevná (kratší lehké rajbasy).

Levá plotna - na již olezenýh cestách se minimálně odlupují kamínky vápence z ploten, hodí se přilby, dávejte pozor na okolní lezce a při slaňování. Jištění a štandy beze změn. V levé části je od loňska cvičná vícedélková cesta (6 x štand).

Převisy - přibyly masivní 3m kotvy na bloku mezi cestami Kryplkárka a Rubikova kostka. V cestách Komu zvoní hrana, Kriplkára a Kriplkárka pozor při případném pádu na hlavici kotvení ve výlezu z cest. V cestě Pizza al Spinaci ohnutá plaketa nýtu. Několik linií včetně jištění v okolí cesty Rubikova kostka je zvětší části "politých" cementovou kaší. Chybí maillonka u nýtu na laně u přístupu k cestám Draze jen chutná. ...
Několik lehčích cest je ještě nahoře vpravo vedle převisů - sektor Plotnička nadšenců (pěšinou v prudkém svahu) nebo ve spodní části převisů - sektor Medvídek. 

Okolí skal - dětské hřiště bylo posunuté dále od skal, restaurace na Jezerce má nový kabát a zřejmě i nového provozovatele. Kolem Branických skal proběhla i letos na jaře další brigáda na úklid odpadků.




* Branické skály jsou přírodní památkou, aktuálně je zde lezení povoleno vyhláškou magistrátu. Leze se především v převisech a na plotnách ve dvou úrovních za trafostanicí a dětským hřištěm u parčíku mezi zastávkami tramvaje Přístaviště a Dvorce, je zde i parkoviště pro auta, půjčovna bruslí a mnoho občerstvení.

Průvodce:
komplet na Lezci
převisy od Karešáka



Martin Tučka, OVK Praha a Střední Čechy

Marťan   [úpravy] 09:52 04.06.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 někdo si natrhne prdel16:32:30 06.06.2014
Ty kotvy vypadaj že si o ně někdo natrhne prdel.

Levé plotny se sanační práce hádám asi nedotkly?
 honza

 Foto dne:

Pohádka na hraně, 8+/9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187355)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Díra Zleva 7A Koryčanský Hřeben
Cesta Na Počest Předsedy OVK I Prachov
Závodní Projekt 7C Popova Skála
La Grimpette 3 Fontainebleau
Les Bossettes 3+ Fontainebleau
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Tragikomix 8A Sloup
Le Plafond 7B+ Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru |

 Nové komentáře:
Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? | Díky za bouldry | gratulace | Re: nebreč | nebreč | Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (60)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Secret Spot Bouldering 2025 (15)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (12)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (9)

 Nově v inzerci:
Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 654 
 50 dní v divočině 
 490 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 580 
 Andrea 
 521 
 Ashima 
 434 
 Barkley Marathon 
 528 
 B.I.G. - světové prvenství 
 502 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 463 
 Gálfy - Horský život 
 440 
 Jak se staví ledovec 
 422 
 JAMES - Století nad oblaky 
 584 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 477 
 Lezci z Manína 
 513 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 457 
 Operace Nos 
 448 
 Plamen nikdy nezhasne 
 452 
 Pohlednice z konce světa 
 509 
 Pomíjivost ledu 
 430 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 460 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 433 
 Rhapsodia Corcontica 
 442 
 Sama 
 482 
 Šampioni zlatého údolí 
 466 
 S lyžemi v oblacích 
 536 
 Tenaya Traverse Challange 
 478 
 Tenkrát na východě 
 507 
 Velká alpská silnice - 73 
 478 
 Za oponou velehor 
 572 
 Zápasník Dee Dee 
 458 
 Životní výprava 
 470 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.