LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
41.Schockherr 10150
42.Kopáček 10110
43. 10100
Bouldry:
41.Zíma 9150
42.Skočdopole 9103
43.Kalvas 9100
Hory:
27. 2404
28.Sukačová 2316
29.Kulajta 2304

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183716 cest
Nové přelezy:
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A
Jasná Kart 7C
Malej Bejk 9+
Nabucco 7c+
Valhalla 7b+
Saula 7B+
Doktor Hou 7C+
Zlatý Drak 8B
Polar Bear 8A

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Novoroční open - krajské mistrovství

Police

Police nad Metují - poutákDoplněny fotky a celkové výsledky
Junior Martin Stráník (r. 1990) vyhrál dnes závod dospělých v lezení na obtížnost v Polici nad Metují Novoroční Open. První výsledky stručně :
1. Martin Stráník, Rajče team OSL Choceň
2. Jan Havel, Makak Jablonec
3. Jan Zbranek, Saltic Rajče tým Jeseník

1. Eliška Karešová, Slavia Liberec ELMADA
2. Lída Řepková, Slavia Liberec ELMADA
3. Katka Chudobová, Ruzyně

Závod byl na poslední chvíli na žádost organizátorů zařazen jako mistrovství Královéhradeckého kraje. Ale toto jsou výsledky závodu, nikoliv Krajského mistrovství. Závodníci hodnocení v Krajském mistrovství jsou v tabulce celkových výsledků (viz linky níže) ve žlutém políčku.

 VÝSLEDKY - muži - NOVOROČNÍ OPEN - POLICE NAD METUJÍ

 VÝSLEDKY - ženy - NOVOROČNÍ OPEN - POLICE NAD METUJÍ

Police nad Metují

Police nad Metují

Police nad Metují

Police nad Metují

Police nad Metují

Fotky ve větším rozlišení jsou v rubrice FOTKY ve Výstavce Novoroční Open 2004

Fotil to Vašek Malina (správce ruzyňské stěny) a další obrázky by se od čtvrtka měly objevit na stránkách www.stena-ruzyne.com.

StandaH   [úpravy] 23:02 17.01.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Chybně11:51:26 19.01.2004
Ve sponzorech Elišky a Lídy má být ELMADA, ne L.MADA nebo jak je napsali na závodech - EL MADA. Jde o zkratku tří jmen - Eliška, Martina, Dalibor. To jen pro jasnost.
Dalasodpovědět 

 Výsledky...13:00:20 19.01.2004
...taky na stránkách ČHS.
 jirousodpovědět 
 foto dne10:10:07 20.01.2004
a doskocils to:)?
lacoodpovědět 
  Re: foto dne19:42:05 20.01.2004
Jasně, skáče dobře, skáče rád!!
Houmyodpovědět 

 Gratulace14:11:00 19.01.2004
Elisce a Martinovi moc gratulujeme.Super vykon.
Easy Stickodpovědět 

 Kraj Mistrovství09:36:11 22.01.2004
Moc pěkná stěna a asi i závody......Vítězům gratulace. Jenom bych se pozeptal jak lze na poslední chvíli či dokonce zpětně vyhlásit závod jako krajské mistrovství? Nedeklasuje to závodníky, kteří se rozhodli neúčastnit původně regionálního závodu vzhledem k novému nominačnímu systému ČP.....děkuji za vysvětlení.
Radimodpovědět 
 Re: Kraj Mistrovství12:58:43 22.01.2004
Je to trošku šílený... a neboj se, že by byl závod sražen "na žádost" pořadatelů... Sám asi odtušíš,že regule ČHS pro pořádání závodu moc možností nedávali (jelikož byl závod připraven na flashové kvalifikace a přímé postupy do finále, nebylo možné udělat závod II.kat -nesplnili bychom kriteria)...Pro příští rok plánujeme návrat k normálnímu RANKINGOVÉMU závodu s tím, že v dohodě se svazem budeme vyžadovat zachování systému závodu! (tzn. dvě kvalifikace FLASH a finále ON SIGHT). podrobnosti toho, jak na vlastní žádost srazit úroveň závodu Ti sdělím klidně soukromě na mail nebo povím po telefonu - 604 979 846... Jirka Heřman Škop, ředitel závodu Novoroční Open... howg!
Heřmanodpovědět 
  „Jak jsem vyzrál na ČHS“15:07:04 23.01.2004

Heřmane,
Na úvod musím říci, že mne mrzí Tvoje reakce. Byl jsi to Ty, kdo na poslední chvíli požádal o zařazení do oficiálního systému závodů, a tím jsem se domníval, že jsi si zvolil jednu ze dvou možností:

a) budeš pořádat závody, jaké chceš, a jsi schopen zajistit dostatečné finanční krytí a pozvat dostatečný počet závodníků a nebo
b) je pro Tebe výhodnější se spojit s ČHS a přijmout jisté podmínky.

Osobně nevidím důvod, proč by všechny závody v ČR musely být pod hlavičkou ČHS. Naopak si myslím, že je zde prostor pro čistou aktivitu soukromých pořadatelů.

ČHS je oficiální autoritou sportovního lezení v ČR a musí mít určitý nadhled a měla by podporovat pouze takové závody, které mají dlouhodobý význam pro rozvoj závodění.

V roli koordinátora mojí osobní snahou je:
1) zachovat pravidla pro pořádání závodů v ČR, tak aby se svojí objektivitou co nejvíce podobala závodům Světového poháru a Mistrovství světa či Evropy.
2) rozšířit počet lezců, kteří se zúčastní závodů a kteří se budou o sportovní lezení zajímat
3) nepřekročit rozpočet ČHS

Jako nejlepší spojení těchto snah považuji:
1) zachování dosavadního systému republikových soutěží: MČR a závody Českého poháru. Jelikož se jedná o závody pro českou lezeckou špičku, je vhodné, aby objektivnost závodů a tím pravidla byla srovnatelná se SP.
(loňské republikové rankingové závody III. kategorie tyto pravidla nesplňovaly a navíc byly dvě na obtížnost a jedny pro bouldering. Z výsledku Rankingu v minulém roce se 5 lidí zúčastnilo všech posledních bodovaných 4 závodů a 4 lidi alespoň 3 závodů. Ostatní byli na jednom, dvou nebo třech závodech. Nelze tedy mluvit o 2. lize pro nešpičkové lezce.
=> proto nepovažuji za efektivní tyto závody podporovat financemi ČHS, naopak vidím prostor pro soukromé aktivity. Na druhou stranu vůbec nepochybuji o tom, že závody to byly parádní)

2) Zavedení Krajských a Okresních mistrovství, které nejsou apriori určeny pro špičku, ale pro širší lezeckou veřejnost.
a) Geografické omezení je přirozenější, než zákaz účasti lezecké špičky a účast na závodech pro závodníky není tak nákladná (nemusí jezdit přes celou republiku)
b) Objektivnost závodů může být nižší – což sníží náklady na pořádání a umožní i menším stěnám a boulderovým centrům pořádat oficiální závody.
c) Oficiální závody mají svoji váhu při získávání dotací od obecních a krajských institucí.
Vlasta Volákodpovědět 
   Re: „Jak jsem vyzrál na ČHS“11:58:35 27.01.2004
Šlo mi spíš o to, odpovědět Radimovi na to, jak je možné závod deklasovat z III. kategorie "rankingu" pouze na krajské mistrovstvií.. myslím, Vlasto, že my už jsem si to vyříkali a můj názor znáš... v době těsně před závodem nešlo již nic dělat, než závod srazit a ač to byla naše volba (viz. naše dobrovolná žádost), tak to byla jediná možnost, jak závod nezrušit... podmínky pro kategorii II bychom stylem našeho závodu nemohli splnit ani náhodou, a tak doufáme, že pro Open 2005 nalezneme rozumný kompromis, kdy je naším zájmem pořádat závody pod hlavičkou ČHS, na které přijede plejáda závodníků toužících po bodech do žebříčku... jestli se to nepodaří, tak nemá význam dělat jiný závod...důvody jsou nasnadě a tak tady jimi nebudu zdržovat! Ahoj
Heřmanodpovědět 

 Foto dne:

Pohádka na hraně, 8+/9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187353)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Závodní Projekt 7C Popova Skála
La Grimpette 3 Fontainebleau
Les Bossettes 3+ Fontainebleau
L'Emprunt 3+ Fontainebleau
Crispations 4C Fontainebleau
Nově komentované:
Tragikomix 8A Sloup
Le Plafond 7B+ Fontainebleau
Barre Fixe 7B+ Fontainebleau
Gross Wenediger 8 Chřenovice-Podhradí
Ladena Voda 6a Osoje - Čikola

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru |

 Nové komentáře:
Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? | mokro | jste úplný magoři!? | no name | Pěkné | Re: Saskarna | i tak gratulace a k fotkam |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (60)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (15)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (9)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)

 Nově v inzerci:
Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 651 
 50 dní v divočině 
 488 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 577 
 Andrea 
 518 
 Ashima 
 433 
 Barkley Marathon 
 527 
 B.I.G. - světové prvenství 
 500 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 459 
 Gálfy - Horský život 
 438 
 Jak se staví ledovec 
 421 
 JAMES - Století nad oblaky 
 580 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 475 
 Lezci z Manína 
 509 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 456 
 Operace Nos 
 445 
 Plamen nikdy nezhasne 
 451 
 Pohlednice z konce světa 
 509 
 Pomíjivost ledu 
 428 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 456 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 432 
 Rhapsodia Corcontica 
 440 
 Sama 
 481 
 Šampioni zlatého údolí 
 464 
 S lyžemi v oblacích 
 533 
 Tenaya Traverse Challange 
 477 
 Tenkrát na východě 
 506 
 Velká alpská silnice - 73 
 476 
 Za oponou velehor 
 569 
 Zápasník Dee Dee 
 457 
 Životní výprava 
 468 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.