LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zaber! A trochu výraz při tom!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
47.Černík 10031
48.Mikulec 10023
49.Hebelka 9976
Bouldry:
47.Kollár 9003
48.Kožich 9000
49.Kohout 8900
Hory:
11.Abt 4062
12.Hess 4058
13.Procházková 3970

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183644 cest
Nové přelezy:
Jasná Kart 7C
Malej Bejk 9+
Nabucco 7c+
Valhalla 7b+
Saula 7B+
Doktor Hou 7C+
Zlatý Drak 8B
Polar Bear 8A
Kurare 7C+
Semišová M Xb

Stěny
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
Gejzír - Karlovy Vary
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha

Prodejny
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
HOLAN SPORT - Praha 2
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Rok Kavkazu

- PR -

Díky obrovskému nárůstu popularity Kavkazu v celé jeho rozloze mezi českými horolezci, vysokohorskými turisty i trekaři jsme se rozhodli vyhlásit rok 2008 Rokem Kavkazu

, kdy bude veřejnosti nabídnuta dosud nevídaná škála expedic na Kavkaz, a to nejen do jeho nejvyšší části v okolí hory Elbrus, ale hlavně do méně známých a méně navštěvovaných oblastí. Tyto oblasti, které dosud stojí ve stínu dvouhlavého bílého obra (Elbrusu) totiž nakonec většinou poskytnou mnohem krásnější zážitky než nejvyšší vrchol, který je v posledních letech často davovou záležitostí.
Nabízíme Vám stručnou charakteristiku jednotlivých expedic, podrobnější informace hledejte na www.pamir7000.cz:

Prielbrusie vlakem a letecky
Klasická výprava na nejvyšší vrchol Kavkazu Elbrus (5642m), tentokrát ovšem se zcela novým programem aklimatizace. Místo tradičního výstupu na Gumači a VIA tau v dolině Adyl su a na Německý bivak v dolině Šcheldy zamíříme na trek do doliny Andyrči, Adyr su (vrchol Ullutau) a Tjutju su (vrchol Tjutju), poté přejdeme z doliny Šcheldy do doliny Jusengi pod východní stěnu Donguzorunu a nakonec i výstup na Elbrus bude zcela netradiční - půjdeme od východu po Ačkerjakolském lávovém proudu. Kdo bude chtít, může stoupat samozřejmě klasickou trasou přes Prijut 11 a Aristovovy skály, kudy se bude základní skupina vracet.
17 dní (z toho 15 dní/letadlo nebo 11 dní/vlak v horách), cena 10 500 Kč + 2000 Kč vízum nebo 5900 Kč + 2000 Kč vízum + letenka (nyní od 11 800 Kč).




Bezengi vlakem a letecky
Výprava zkušených turistů či horolezců do nejdramatičtější a nejzaledněnější oblasti Kavkazu, kde najdeme všechny jeho pětitisícovky (krom sopek Elbrus a Kazbek). Drsná krása a náročné výstupy všech kategorií obtížnosti v nejlépe vedeném táboře na Kavkaze. Zde není společný program, každá podskupina provádí výstupy dle svého uvážení.
17 dní (z toho 15 dní/letadlo nebo 11 dní/vlak v horách), cena 10 500 Kč + 2000 Kč vízum nebo 5900 Kč + 2000 Kč vízum + letenka (nyní od 11 800 Kč).




Elbrus netradičně přes Uzunkol vlakem
Výstup na Elbrus je možné podniknout také od západu, z republiky Karačajev Čerkesie. Aklimatizace probíhá v překrásné oblasti západního Kavkazu - Uzunkol, v dolině se stejnojmenným táborem ve výšce 2000m v piniovém háji. Scenerie tábora je jednoznačně nejkrásnější na Kavkaze. Výstupy na vrcholy do 3900m jsou následovány výstupem na Elbrus přes sedlo a plató Chotjutau, poté se napojíme na klasickou výstupovou trasu u chaty Prijut 11. Ověřená oblast - v roce 2007 byla navštívena skupinou PAMiR7000 v počtu 24 osob. 
17 dní (z toho 11 dní v horách), cena 10 500 Kč + 2000 Kč




Archyz - hory a jeskyně mikrobusem
Kombinace všeho, co nabízí západní Kavkaz. Největší jeskyně ruské strany Kavkazu (Južnyj slon, Majskaja), vykopávky alanských měst z 10. století vysoko v horách, kozácké stanice, trek přes vrcholy Zahedán a Urup z Bolšoj Laby do Archyzu. Dále koňské vyjížďky a rafting na řece Velký Zelenčuk. Na zpáteční cestě 2 dny koupání na východním Krymu.
17 dní (z toho 11 dní v horách), cena 10 800 Kč + 2000 Kč




Archyz z turistické chaty mikrobusem
Unikátní program pro ty, kteří nechtějí s sebou tahat stan. Západokavkazská oblast Archyz je překrásnou směsicí třítisícových hor, historických památek z 10.století, ledovcových panoramat, vyjížďky na koních nebo raftingu. A to vše z tepla turistické základny v centru horské vesnice Archyz (1680m). Pohodová akce mimo pohraniční zónu s Abcházií. Na zpáteční cestě 2 dny koupání na východním Krymu.
17 dní (z toho 11 dní v horách), cena 10 800 Kč + 2000 Kč

Michal Kleslo, Pamir7000   [úpravy] 23:23 17.01.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
ženské finále lezení na obtížnost
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187329)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Krvavý Poledník Direct 7B+ Radyně
Nabucco 7c+ Boltigen
Omikron 8- Müglitztal
Le Petit Phoque 7A Fontainebleau
Via Falcone 7+ Valle Di Ledro
Nově komentované:
Krvavý Poledník Direct 7B+ Radyně
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? |

 Nové komentáře:
Re: Saskarna | Saskarna | Re: Není to nuda? | Re: Turisté | Turisté | Re: zítra můžeme ovlivnit | Re: Každému co jeho jest | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | Re: Hezky | Re: Hezky |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (57)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (14)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (14)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (9)

 Nově v inzerci:
Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 630 
 50 dní v divočině 
 481 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 565 
 Andrea 
 505 
 Ashima 
 425 
 Barkley Marathon 
 513 
 B.I.G. - světové prvenství 
 492 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 452 
 Gálfy - Horský život 
 432 
 Jak se staví ledovec 
 413 
 JAMES - Století nad oblaky 
 572 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 468 
 Lezci z Manína 
 503 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 452 
 Operace Nos 
 438 
 Plamen nikdy nezhasne 
 442 
 Pohlednice z konce světa 
 500 
 Pomíjivost ledu 
 424 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 451 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 423 
 Rhapsodia Corcontica 
 436 
 Sama 
 474 
 Šampioni zlatého údolí 
 455 
 S lyžemi v oblacích 
 521 
 Tenaya Traverse Challange 
 463 
 Tenkrát na východě 
 499 
 Velká alpská silnice - 73 
 470 
 Za oponou velehor 
 554 
 Zápasník Dee Dee 
 450 
 Životní výprava 
 460 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.