LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183633 cest
Nové přelezy:
Valhalla 7b+
Saula 7B+
Doktor Hou 7C+
Zlatý Drak 8B
Polar Bear 8A
Kurare 7C+
Semišová M Xb
Brandlemou 10-
Level 50 10-
Velká Post 7C+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
K2-Poprad - Poprad

Prodejny
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice podvacáté šesté

Závody s nejdelší historií, která se začala psát již roku 1990, se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích.


Celkem se sešlo 52 účastníků ve čtyřech kategoriích.





Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, jako první vlezli chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Aleš Maršík (Komorní výtah Liberec), druhý skončil Radek Votoček (HO Železný Brod) a třetí místo vybojoval Matyáš Pochman (Liberec). Na stejné trati startovaly i dívky. Tak jako loni se nejvíce dařilo Andree Obročníkové (LKP Jičín), těsně za ní skončily Eliška NovotnáNatálie Tužová (obě Komorní výtah). Ty si oproti loňsku svá místa na bedně vyměnily.
Na ženy čekala cesta s mírně převislým začátkem, který je dovedl do stropu. Závěr byl opět silovou záležitostí ve stopu a na trámu. Letos chyběla dlouholetá mnohonásobná vítězka Eliška Karešová, a tak to ženy měly o něco jednodušší. Nejdále dolezla Lucie Smolová (HO Železný Brod), za ní skončily Natálie TužováŠárka Hvězdová (obě Komorní výtah)
Kvalifikace pro 24 mužů začínala sokolíkem na novém profilu stěny a pokračovala přes plastové struktury až na druhou část stěny. Byla silově dost náročná, topnout se podařilo pouze dvěma závodníkům. Podle výkonů postoupilo do finále celkem 11 lezců.  Po úvodním traverzu následoval oblý převis a strop, kterým se borci přesunuli do trámu. Sem se dostalo jen osm lezců, v první části trámu skončili další tři.  V posledním úseku měl nejvíce sil junior Vojta Trojan  (Komorní výtah Liberec), který jako jediný dolezl až na závěr cesty. O tři chyty dříve skončil Petr Havrda  (HO Lomnice) a na třetí místo dosáhl Petr Potěšil (HO Železný Brod). 
O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.
Tak zas 29. Prosince

















Děkujeme našim sponzorům:
ALB forming, Telnice; HUDY Sport Jablonec n. Nisou;  HUDY Sport Liberec;  MAKAK Jablonec;  VAR, Jablonec, CUBE s.r.o.

Zdroj:
Kompletní výsledky najdete na www.horohejnice.webzdarma.cz

Kaspíny   [úpravy] 11:01 01.01.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
ženské finále lezení na obtížnost
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187327)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Omikron 8- Müglitztal
Le Petit Phoque 7A Fontainebleau
Via Falcone 7+ Valle Di Ledro
Kančí Ragú 6A Tisá - Modřín
Střední 4 Koberovy
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Raptor 6C+ Oybin
Modulor 7B+ Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Není to nuda? | Re: Turisté | Turisté | Re: zítra můžeme ovlivnit | Re: Každému co jeho jest | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Sítě | Re: Není to nuda? |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (57)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (12)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)

 Nově v inzerci:
walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 626 
 50 dní v divočině 
 475 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 561 
 Andrea 
 499 
 Ashima 
 422 
 Barkley Marathon 
 512 
 B.I.G. - světové prvenství 
 488 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 449 
 Gálfy - Horský život 
 425 
 Jak se staví ledovec 
 409 
 JAMES - Století nad oblaky 
 571 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 463 
 Lezci z Manína 
 500 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 450 
 Operace Nos 
 435 
 Plamen nikdy nezhasne 
 435 
 Pohlednice z konce světa 
 497 
 Pomíjivost ledu 
 422 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 447 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 419 
 Rhapsodia Corcontica 
 431 
 Sama 
 469 
 Šampioni zlatého údolí 
 453 
 S lyžemi v oblacích 
 516 
 Tenaya Traverse Challange 
 461 
 Tenkrát na východě 
 496 
 Velká alpská silnice - 73 
 468 
 Za oponou velehor 
 546 
 Zápasník Dee Dee 
 446 
 Životní výprava 
 455 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.