LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
30.Adamovska 10284
31.Duchoň 10281
32.Novotná 10265
Bouldry:
30.Svoboda 9531
31.Ďurech 9456
32.Kümmel 9450
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183806 cest
Nové přelezy:
Attention, 7C+
Patroclos 7b
Extáze 9
Hradní Spá 10-
Valkýry 10-
Zenaida 7b
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A
Jasná Kart 7C
Malej Bejk 9+

Stěny
Boulder bar Točna - Jihlava
Bouldering za oponou - Měnín
Hotel Impuls - Havířov

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

7. díl - Kanin, Slovinsko

Naše slovinská štace pokračuje v Bovci. Městečko v Julských Alpách je častým cílem českých turistů především v létě. Průzračná řeka Soča se svým malebným okolím nabízí skvělé možnosti pro raftování a jízdu v kajaku.

Kdo má pod sebou raději pevnou zem, nasedne na kolo. V okolních terénech si užijí své výletníci i vyznavači náročných trailů.

Málokdo ale tuší, že v horách, které ční nad břehy řeky Soči, se ukrývá ve výšce nad 2000 metrů nad mořem lyžařské středisko Kanin, z něhož je možno přejet na italské sjezdovky a vyřádit se nejen na upravených tratí, ale i ve volném terénu. A když ve volném terénu, tak samozřejmě na skialpech. Obě varianty jsou velmi blízké i lyžařské ikoně Slovinska, čtyřnásobné mistryni světa a olympijské vítězce Tině Mazeové. A právě excelentní světová slalomářka bude naší průvodkyní sedmým dílem třetí řady seriálu Skialpem to začalo.

S Tinou Mazeovou na sjezdovkách v Bovci

S Tinou Mazeovou na sjezdovkách v Bovci


Zdálo se skoro neuvěřitelné, že by si tahle slovinská hvězda udělala dva dny času na natáčení s Českou televizí. A stalo se! Možná i proto, že minulou zimu ukončila kariéru a najednou měla času přeci jen víc, než v době aktivního závodění. Právě o konci své aktivní závodní dráhy s námi mluvila velmi upřímně. Profesionálka každým coulem! Kameramani jí proháněli po kopci, ona dokonale předváděla, že umí. To všechno s okouzlujícím úsměvem. A ještě je pochválila, že jí při souběžné jízdě stačí. Hmmm, takovou poklonu si vyslouží asi málokdo.

Skialpová túra s Tinou Mazeovou

Skialpová túra s Tinou Mazeovou



Na skialp jsme s Tinou vyrazili v doprovodu místních horských vůdců na Prestrejeniško okno, podívat se ze slovinské na italskou stranu hor. Firn byl ráno ještě po nočním mrazu zmrzlý a na strmých svazích držely pásy jen silou vůle. Slunce ale pražilo. Pro výstup sice až moc, ale nutno uznat, že díky jeho síle jsme si pak sjezd užili. Tina by jistě přivítala tvrdší povrch, ale sama mluvila o tom, že skialp má v poslední době ze všech lyžařských disciplín nejraději. A stále častěji na túry vyráží. Zapojila se i do sbírání bodů pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem pro Hanku Doležalovou. Jo, a prý si máme do Slovinska vyrazit znovu co nejdřív – po ránu na lyže a na večeři do tepla k moři, jak to ráda dělá i ona sama.

Kolik bodů se podařilo posbírat pro Hanku Doležalovou

Kolik bodů se podařilo posbírat pro Hanku Doležalovou


Sedmý díl seriálu Skialpem to začalo vysíláme výjimečně  neděli 17. prosince, čas najdete na www.ceskatelevize.cz.

Nad Bovcem jsme točili i z letadla

Nad Bovcem jsme točili i z letadla


Alena Zárybnická a Jiří Hölzel




Alena Zárybnická   [úpravy] 09:59 15.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Pohádka na hraně, 8+/9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poszukiwace Zaginionej Warki 6 Wysokie Skaly
Dolina Pterodaktyli 6 Wysokie Skaly
Oranžové Blechy 4 Paličník
Na Zdrowie 7- Toczek
Díra Zleva 7A Koryčanský Hřeben
Nově komentované:
Haka 7A+ Fontainebleau
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Tragikomix 8A Sloup

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Ex post | Re: Pláč. | Re: Pláč. | Jdu si pro vás | Re: Pláč. | Pláč. | Re: jste úplný magoři!? | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: jste úplný magoři!? |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (62)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Secret Spot Bouldering 2025 (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (9)

 Nově v inzerci:
Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 661 
 50 dní v divočině 
 495 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 585 
 Andrea 
 525 
 Ashima 
 438 
 Barkley Marathon 
 533 
 B.I.G. - světové prvenství 
 505 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 465 
 Gálfy - Horský život 
 445 
 Jak se staví ledovec 
 423 
 JAMES - Století nad oblaky 
 586 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 481 
 Lezci z Manína 
 517 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 462 
 Operace Nos 
 451 
 Plamen nikdy nezhasne 
 458 
 Pohlednice z konce světa 
 513 
 Pomíjivost ledu 
 433 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 464 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 435 
 Rhapsodia Corcontica 
 444 
 Sama 
 485 
 Šampioni zlatého údolí 
 468 
 S lyžemi v oblacích 
 540 
 Tenaya Traverse Challange 
 480 
 Tenkrát na východě 
 511 
 Velká alpská silnice - 73 
 480 
 Za oponou velehor 
 576 
 Zápasník Dee Dee 
 464 
 Životní výprava 
 471 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.