LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
30.Adamovska 10284
31.Duchoň 10281
32.Novotná 10265
Bouldry:
30.Svoboda 9531
31.Ďurech 9456
32.Kümmel 9450
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183806 cest
Nové přelezy:
Attention, 7C+
Patroclos 7b
Extáze 9
Hradní Spá 10-
Valkýry 10-
Zenaida 7b
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A
Jasná Kart 7C
Malej Bejk 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

In memoriam z horolezeckých deníků předsedy ČHS Zdeňka Hrubého

Kam až dolétne sokol

V srpnu tomu budou dva roky, co tragicky zahynul jeden z našich nejlepších horolezců, v té době i předseda ČHS Zdeněk Hrubý.

Na popud Kláry Matouškové se rozhodl Boris Hlaváček vydat knihu (ve stejné edici jako úspěšná kniha P.R.A.C.H.T.E.L. aneb život na niti) zápisků ze Zdeňkových deníků s názvem Kam až dolétne sokol. Není to však běžná cestopisná kniha. Od většiny se svým obsahem i formou zcela vymyká.

obálka knihy


Jak Boris Hlaváček v úvodu knihy píše: „…Co jsem však na něm kromě jiného obdivoval, byl jeho obrovský vědomostní přesah. Od znalostí staré i současné poezie, české i světové literatury, vážné, folkové i bigbeatové hudby, nejrůznějších filozofických směrů až po poslední ekonomické trendy.

Všechny tyto nesportovní aktivity se s neuvěřitelnou lehkostí objevují v jeho zápiscích z cest. Jeho texty jsou psány neotřelou poutavou formou s obrovským filozofickým nadhledem. Pro vyjádření hloubky vnitřního poznání momentální situace jsou doplněné o přesně cílené a náladu doplňující citace z filmů, knih i běžných povídaček.

Zápisky z jeho deníků jsou zcela výjimečné a vymykají se běžným horolezeckým cestopisům. Při jejich čtení se dostanete až pod kůži horolezce nejen při nejnebezpečnějších situacích, ale i při opojném pocitu ze zdolání kýženého cíle.

Věřím, že si po přečtení této knihy uvědomíte, že horolezectví není jenom hazardní snaha po dosažení vrcholu.“


Kniha je doplněná vzpomínkami jeho některých jeho spolulezců, fotografiemi Radka Jaroše, Máry Holečka, Jirky Nováka a snímky z rodinného alba. Křest knihy bude 19. června na Hrubé Skále u příležitosti 1. ročníku Festivalu horolezeckých filmů Český ráj (www.fhfcr.cz). Více se o knize dozvíte na www.hithit.cz.

Zdeněk Hrubý

ASA   [úpravy] 20:07 09.04.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zvedavost.07:20:52 11.04.2015
Tusim , ze to byl chytry a mimoradny chlap. Tusim i proc. Proto se tesim a zejména jak moc bude veta z upoutávky nahore:  "Jeho texty jsou psány neotřelou poutavou formou s obrovským filozofickým nadhledem."....pravdiva. (:
Martas.odpovědět 
 Re: Zvedavost.15:01:15 29.04.2015
má to slabou reklamu, nejsem si jistý, jestli to dokážou prosadit, autor nápadu měl jít do jiné firmy, která se zabývá příspěvkem na projekty.
highlanderodpovědět 

 Foto dne:

Pohádka na hraně, 8+/9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poszukiwace Zaginionej Warki 6 Wysokie Skaly
Dolina Pterodaktyli 6 Wysokie Skaly
Oranžové Blechy 4 Paličník
Na Zdrowie 7- Toczek
Díra Zleva 7A Koryčanský Hřeben
Nově komentované:
Haka 7A+ Fontainebleau
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Tragikomix 8A Sloup

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Ex post | Re: Pláč. | Re: Pláč. | Jdu si pro vás | Re: Pláč. | Pláč. | Re: jste úplný magoři!? | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: jste úplný magoři!? |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (62)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Secret Spot Bouldering 2025 (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (9)

 Nově v inzerci:
Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 662 
 50 dní v divočině 
 496 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 586 
 Andrea 
 529 
 Ashima 
 438 
 Barkley Marathon 
 534 
 B.I.G. - světové prvenství 
 505 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 466 
 Gálfy - Horský život 
 445 
 Jak se staví ledovec 
 425 
 JAMES - Století nad oblaky 
 586 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 481 
 Lezci z Manína 
 519 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 465 
 Operace Nos 
 452 
 Plamen nikdy nezhasne 
 459 
 Pohlednice z konce světa 
 515 
 Pomíjivost ledu 
 435 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 464 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 436 
 Rhapsodia Corcontica 
 444 
 Sama 
 486 
 Šampioni zlatého údolí 
 468 
 S lyžemi v oblacích 
 542 
 Tenaya Traverse Challange 
 481 
 Tenkrát na východě 
 511 
 Velká alpská silnice - 73 
 481 
 Za oponou velehor 
 576 
 Zápasník Dee Dee 
 464 
 Životní výprava 
 472 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.