LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
23.Jungling 10616
24.Melen 10601
25.Pelíšek 10491
Bouldry:
23.Vaňous 9850
24.Urubčík 9850
25.Šlapák 9850
Hory:
16.Najman 3723
17.Magič 3464
18.Tomasu 3348

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183778 cest
Nové přelezy:
Patroclos 7b
Extáze 9
Hradní Spá 10-
Valkýry 10-
Zenaida 7b
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A
Jasná Kart 7C
Malej Bejk 9+
Nabucco 7c+

Stěny
Cakle - Ústí nad Orlicí
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Singing rock caffé - Vysoké Tatry

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Ústí nad Labem
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká premiéra filmu o Adamu Ondrovi na Festivalu alpinismu

Praha Smíchov 24.-26.11. 2017

Česká premiéra filmu Heinze Zaka o Adamovi Ondrovi a jeho přelezu Dawn Wall v Yosemitech, které bude předcházet  přednáška obou lezců, je jedním z vrcholů programu Mezinárodního festivalu alpinismu o přespříštím víkendu v Praze.

O programu festivalu, který se letos od 24. do 26.listopadu vrací zpět do tradičních prostor Národního domu na Smíchově, dnes informovali na tiskové konferenci v Praze jeho pořadatelé.

V české premiéře se má promítat i film Still Alive, který je režisérskou prvotinou Reinholda Messnera o záchranné akci na expedici na Mount Kenya. A třetí českou premiérou bude film o zimním výstupu slavných rakouských horolezců Petera Habelera a Davida Lamy severní stěnou Eigeru. Tímto výstupem oslavil Peter Habeler letos v březnu své 75. narozeniny.

David Lama na festivalu také osobně představí filmovou show o pokusu o prvovýstup na téměř sedmitisícový vrchol Lunag Ri v Nepálu.

Dalším výzamných hostem festivalu bude Lucka Hrozová, nejlepší světová ledolezkyně, která bude mluvit o svých přelezech nejtěžších mixových a ledových cest na světě.

Lucka Hrozová se zúčastní ještě panelové diskuse o sportovním lezení spolu s Adamem Ondrou a rakouskými závodními lezci Annou Stöhr a Jakobem Schubertem.

Lucka Hrozová a Ladislav Jirásko na tiskovce v Praze

Lucka Hrozová a ředitel festivalu Ladislav Jirásko. Lucka Hrozová bude na festivalu přednášet o nejtěžších mixových a ledových cestách na světa. Momentálně má od lezení pauzu. Léčí se s nemocným ramenem, který měla několik týdnů v ortéze po operaci kvůli úrazu z přetížení 


V nabitém programu budou i přednášky Marka Holečka o prvovýstupu Satisfaction na Gasherbrum I, Radka Jaroše a jeho aktuálním projektu Seven Summits a Jana Trávníčka a Marka Audyho o osmitisícovkách a jeskyních.

V rámci festivalu se chystají také autogramiády mj. Davida Lamy a Petera Habelera, a výstava Adam Ondra a David Lama s velkoformátovými fotografiemi z projektů Dawn Wall, Flatanger, Cerro Torre dalších.


Adam Ondra leze Dawn Wall (c) Heinz Zak0
Oo nedávné světové premiéře v Rakousku a o filmu je více v článku zde: Adam Ondra a Heinz Zak: premiéra filmu z Dawn Wall


Během festivalu se budou vyhlašovat výstupy roku 2017 a Horolezec ČR 2017 a v premiéře bude také vyhlášen vítěz nové soutěže Osobnost českého sportovního průmyslu. Proč na festivalu alpinismu? Jedním z důvodů má být i to, že outdoor je nejnosnějším odvětvím ve sportovním průmyslu, jak jsme se dozvěděli na tiskovce.

Tisková konference k MFA

Tisková konference k Mezinárodnímu festivalu alpinismu Praha


Festivalu bude předcházet ve čvrtek 24. listopadu Fórum alpinismu, což bude den na téma bezpečnost v horách. Přednášky odborníků mají reflektovat osudnou událost z února 2016, kdy pod lavinou v Rakousku zahynulo 5 českých skialpinistů.

Více o programu viz:

festivalalpinismu.cz

sth   [úpravy] 22:17 15.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Pohádka na hraně, 8+/9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187355)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Díra Zleva 7A Koryčanský Hřeben
Cesta Na Počest Předsedy OVK I Prachov
Závodní Projekt 7C Popova Skála
La Grimpette 3 Fontainebleau
Les Bossettes 3+ Fontainebleau
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Tragikomix 8A Sloup
Le Plafond 7B+ Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru |

 Nové komentáře:
Pláč. | Re: jste úplný magoři!? | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? | Díky za bouldry | gratulace | Re: nebreč | nebreč |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (62)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Secret Spot Bouldering 2025 (17)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (12)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)

 Nově v inzerci:
Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 657 
 50 dní v divočině 
 490 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 580 
 Andrea 
 522 
 Ashima 
 435 
 Barkley Marathon 
 531 
 B.I.G. - světové prvenství 
 502 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 463 
 Gálfy - Horský život 
 440 
 Jak se staví ledovec 
 422 
 JAMES - Století nad oblaky 
 584 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 479 
 Lezci z Manína 
 515 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 459 
 Operace Nos 
 449 
 Plamen nikdy nezhasne 
 454 
 Pohlednice z konce světa 
 510 
 Pomíjivost ledu 
 430 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 461 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 433 
 Rhapsodia Corcontica 
 443 
 Sama 
 483 
 Šampioni zlatého údolí 
 466 
 S lyžemi v oblacích 
 537 
 Tenaya Traverse Challange 
 478 
 Tenkrát na východě 
 508 
 Velká alpská silnice - 73 
 479 
 Za oponou velehor 
 573 
 Zápasník Dee Dee 
 458 
 Životní výprava 
 470 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.