LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
22.Lukášek 10656
23.Jungling 10616
24.Melen 10601
Bouldry:
22.Chejn 9900
23.Šlapák 9850
24.Urubčík 9850
Hory:
15. 3908
16.Najman 3723
17.Magič 3464

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183805 cest
Nové přelezy:
Attention, 7C+
Patroclos 7b
Extáze 9
Hradní Spá 10-
Valkýry 10-
Zenaida 7b
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A
Jasná Kart 7C
Malej Bejk 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mnoho smrťáků na Everestu a dalších osmitisícovkách

Mnoho lidí zahynulo na osmitisícovkách v Himálajích v posledních dnech. Zahraniční i česká obecná média informují o 10 obětech na Everestu, kde mezi příčinami několika úmrtí byla i zácpa na normální výstupové trase. V nepálské části Himálají bylo od března 18 smrťáků.


sth   [úpravy] 05:26 26.05.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 velmi pěkné08:42:54 26.05.2019
Vypadá to moc hezky. Pravé horolezectví.
Humrdodpovědět 

 Dopravné zácpy13:51:16 26.05.2019
na obľúbených kopcoch sú bežná vec. Zažil som na normálkach na Mt. Blanc, Matterhorn alebo Cima Grande. Nie je to príjemné, zdržiavajú, zhora zhadzujú kamienky, ale väčšinou nejde o život.
igi2odpovědět 

 Dopravné zácpy14:09:14 26.05.2019
na obľúbených kopcoch sú bežná vec. Zažil som na normálkach na Mt. Blanc, Matterhorn alebo Cima Grande. Nie je to príjemné, zdržiavajú, zhora zhadzujú kamienky, ale väčšinou nejde o život.
igi2odpovědět 
 Re: Dopravné zácpy17:44:38 26.05.2019
Klika je, že to není povinné. Na druhou stranu tady jasně vítězí ego nad pudem sebezáchovy.
Lubošodpovědět 

 masovka22:54:59 26.05.2019
Na té fotce bylo prý 300 lidí ve frontě na vrcholovém hřebenu.

Tak nějak s úsměvem si vybavuji ten "výkon" kláry Kolouchové.
odpovědět 
 Re: masovka09:26:21 27.05.2019
Tak zase na druhou stranu je to výkon, stát ve frontě na vrchol :D
odpovědět 
 Re: masovka09:34:44 27.05.2019
Taky jsem si na ní vzpomněl, když jsem četl o šerpovi, co tam byl už téměr 25x, z toho jednou dokonce 2x za týden :-)
odpovědět 

 horolezci?21:29:31 03.06.2019
No, opravdový horolezec dnes už na Everest nepůjde. Minimálně ne normální cestou. Toto není horolezectví a lidi, co se učí jumarovat v základním táboře opravdu za horolezce nepovažuji. Nepovažuji za něj ani sebe, jakožto rekreačního skalkaře a alpinistu a to si troufnu tvrdit, že mám o dost víc zkušeností než spousta klientů, co si Everest zaplatí. Ze svých zkušeností s pětitisícovkami a jednou sedmitisícovkou, jsem byl opravdu nemile překvapen, co za lidi tam občas jezdí (a že je ty agentury a cestovky berou). Já měl vždycky k horám obrovský respekt a laťku náročnosti zvyšuji pomalu a postupně. ale dnes už pěknou řádku desetiletí platí, že na velké hory chodí spíš lidé co na to mají peníze, než ti co na to mají fyzicky, zkušenostmi a technicky. To že tam pak takto umírají lidi je logické, nikomu to nepřeji, ale líto mi jich nikoho není, každý si na tom chce namastit kapsu (cestovky, agentury, nepálské úřady), majetní klienti se zas předvést a pak to takto dopadá. Moje velmi naivní idealistická představa je, zrušit jakýkoli byznys ve velehorách a ať tam chodí jen ti, co jsou schopni to zvládnout sami, bez pomoci vůdců, šerpů atd. To by to v těch horách vypadalo jinak. Takhle člověku nezbývá, než škrtat vysněné hory (a že se nejedná zdaleka jen o osmitisícovky, ono stačí se podívat do Tater, či na Blanc a Matterhorn). Je to karma a kdo s čím zachází, s tím také schází. Já bych na osmičku nechtěl ani za zlatý prase. Horolezectví a lezení je nebezpečný sport, ale tato egoistická honba za senzací nedostatečně zkušených a připravených a penězi v případě těch, co nich vydělávají, přesně k takovýmto hromadným tragédiím. A pak tam umíraj všichni.
thrasherVojtiodpovědět 

 Foto dne:

Pohádka na hraně, 8+/9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poszukiwace Zaginionej Warki 6 Wysokie Skaly
Dolina Pterodaktyli 6 Wysokie Skaly
Oranžové Blechy 4 Paličník
Na Zdrowie 7- Toczek
Díra Zleva 7A Koryčanský Hřeben
Nově komentované:
Haka 7A+ Fontainebleau
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Tragikomix 8A Sloup

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Pláč. | Re: Pláč. | Jdu si pro vás | Re: Pláč. | Pláč. | Re: jste úplný magoři!? | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (62)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Secret Spot Bouldering 2025 (21)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)

 Nově v inzerci:
Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 658 
 50 dní v divočině 
 492 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 583 
 Andrea 
 522 
 Ashima 
 436 
 Barkley Marathon 
 531 
 B.I.G. - světové prvenství 
 502 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 463 
 Gálfy - Horský život 
 441 
 Jak se staví ledovec 
 422 
 JAMES - Století nad oblaky 
 584 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 479 
 Lezci z Manína 
 516 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 459 
 Operace Nos 
 450 
 Plamen nikdy nezhasne 
 455 
 Pohlednice z konce světa 
 511 
 Pomíjivost ledu 
 430 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 461 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 433 
 Rhapsodia Corcontica 
 443 
 Sama 
 483 
 Šampioni zlatého údolí 
 466 
 S lyžemi v oblacích 
 537 
 Tenaya Traverse Challange 
 478 
 Tenkrát na východě 
 508 
 Velká alpská silnice - 73 
 479 
 Za oponou velehor 
 573 
 Zápasník Dee Dee 
 461 
 Životní výprava 
 470 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.