LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
47.Černík 10031
48.Mikulec 10023
49.Hebelka 9976
Bouldry:
47.Kollár 8953
48.Kohout 8900
49.Tra 8884
Hory:
27.Sukačová 2316
28.Kulajta 2304
29.Nehasil 2188

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183091 cest
Nové přelezy:
Californic 8A
Škubánek 7C+ tr
Metro 8A
Extáze 9
Doktor Hou 7C+
King Kong 7C
Zlatý Drak 8B
Puroresu 8A
Duch Bez T 8A
Muttertag 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČHS směřuje ke změně identity

Není žádným tajemstvím, že Český horolezecký svaz vede vážné úvahy a podniká konkrétní kroky k tomu, aby došlo ke změně nebo úpravě jeho identity. Vysvětlení je prosté. Chceme a potřebujeme reagovat na změny, které se za posledních 30 let odehrály v horolezeckém sportu i všem ostatním kolem nás.

Rozšířilo se portfolio horolezeckých disciplín a s tím se zcela proměnilo složení členské základny ČHS, komunikace se radikálně přetavila do online prostoru a tlak na vizuální stránku komunikace sílí ze všech stran. Současná vizuální identita přestává odpovídat dynamice vývoje i rostoucímu povědomí o našem sportu.



Cílem změny není hodit všechny horo/lezce do jednoho pytle a už vůbec ne mezi nimi vytvářet vzájemnou rivalitu či pnutí. Našim cílem je prezentovat se uvnitř i navenek jako střecha, která pod sebou sdružuje široké spektrum různorodých aktivit, aniž bychom potlačili jejich jedinečné DNA.

Prvním krokem bylo zpracování průzkumu a na něj navazující analýzy, jejímž výstupem bylo posouzení značky ČHS. Tato analýza byla provedena externím odborníkem, který vyhodnotil silné a slabé stránky všech aspektů současné identity a navrhl další postup, zahrnující i zadání pro grafické studio. Výběr studia byl vzhledem k referencím poměrně jednoduchý. K tomu, co studio o lezeckém světě vědělo již z dřívějších zakázek, bylo potřeba dodat velký balík dalších informací ohledně fungování a struktury ČHS, jeho vizích i historii. Specifika jednotlivých lezeckých disciplín studio diskutovalo přímo s předními osobnostmi a dalšími zástupci lezecké veřejnosti.

Podmínkou zadání bylo zachování a rozvinutí subidentit, které budou definovat jednotlivé disciplíny, ale zároveň budou na první pohled propojené s hlavní identitou celé zastřešující organizace.

Návrh nové identity, který není konečný, ale ukazuje směr, kterým bychom chtěli jít, jsme publikovali v bulletinu pro valnou hromadu plánovanou na 25. 3. 2023.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zásadní změnu, jejíž hlavním posláním je zlepšit propojení celé lezecké komunity, je žádoucí, aby s ní tato komunita byla většinově komfortní a přijala ji. Proto jsme zorganizovali několik setkání s jejími klíčovými zástupci, kde jsme navrhované změny prezentovali a společně o nich diskutovali. Jako první se s novou identitou seznámili zaměstnanci, předsedové a zástupci jednotlivých komisí a interní spolupracovníci ČHS, tedy zhruba 20 lidí. Následovalo setkání oddílů v Pardubicích, kam byli přizváni zástupci všech lezeckých oddílů sdružených v ČHS. Vzhledem ke slušné účasti, se zde s návrhem seznámilo na 60 osob  z 30 oddílů. Aby získali možnost vyjádřit se i ti zástupci oddílů, kteří na setkání nedorazili, byl zorganizován online call, kterého se zúčastnilo přes 40 lidí z dalších cca 35 oddílů. Prostor pro debatu dostali na samostatném callu také čeští reprezentanti ve sportovním lezení, kteří nás pod identitou ČHS reprezentují doma i ve světě. Debaty se zúčastnilo 29 sportovců.

V rámci těchto diskusí jsme se setkali s přijetím, nadšením, ale také kritikou. Vyvstala řada otázek, připomínek a podnětů, které bude nutno pečlivě zvážit, dále je diskutovat a případně do návrhu zapracovat. Nejzásadnější podněty pro případné změny vnímáme zde:

Název - České lezení
● slovo “svaz” - vnímáno méně negativně než se očekávalo
● slovo “lezení” - nezastřešuje dostatečně skialpinismus

Grafické ztvárnění - Lev a jeho modifikace v rámci disciplín
● pozice lva - není dostatečně lezecká
● příliš nacionální symbol - přežitek národních organizací

Claim - Hrdě, tvrdě, mazaně
● staré pískařské heslo - většinově jej komunita nezná, nechápe, vnímá v nežádoucích souvislostech

Na základě této skutečnosti se výkonný výbor rozhodl, že na VH návrh nové identity pouze představí jako dílčí výstup, který ještě není připravený ke schválení. V průběhu roku 2023 bude probíhat další diskuse ohledně jednotlivých složek identity a potřebné úpravy návrhu, s cílem dosažení co největší shody. Uvědomujeme si, že 100% akceptace jakékoliv změny není reálná, ale zároveň jsme přesvědčeni, že na základě práce se získanou zpětnou vazbou lze návrh upravit tak, aby byl po další komunikaci přijat výraznou většinou našich oddílů a jejich členů.

ČHS   [úpravy] 09:09 15.03.2023Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:

Frontman Deluxe, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (187276)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Komu Straší Ve Věži IXa Teplické Skály
Katapult IXb Teplické Skály
Křížová Cesta Varianta VIIIc Prachov
Mambo 7C Rudolfov
Ledová Krása SD 7C Rudolfov
Nově komentované:
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Hrana 6+ Davle
Východní Cesta II Prachov

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Nejde to podepsat ručně? | Super kámo | . | Re: Elišku | Elišku | A nebo | Gratulace | Re: Jednoznačně zakázat. |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (72)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (44)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (21)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Alone on the wall (9)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
86letý C. Soría je nejstarším, kdo vylezl na osmitisícovku (4)

 Nově v inzerci:
Triop Tiger TOP | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Horolezecké boty Salomon Super Mountain 9 | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 585 
 50 dní v divočině 
 453 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 528 
 Andrea 
 461 
 Ashima 
 398 
 Barkley Marathon 
 484 
 B.I.G. - světové prvenství 
 453 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 423 
 Gálfy - Horský život 
 405 
 Jak se staví ledovec 
 386 
 JAMES - Století nad oblaky 
 538 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 426 
 Lezci z Manína 
 456 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 423 
 Operace Nos 
 406 
 Plamen nikdy nezhasne 
 408 
 Pohlednice z konce světa 
 466 
 Pomíjivost ledu 
 403 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 417 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 400 
 Rhapsodia Corcontica 
 404 
 Sama 
 442 
 Šampioni zlatého údolí 
 428 
 S lyžemi v oblacích 
 486 
 Tenaya Traverse Challange 
 431 
 Tenkrát na východě 
 463 
 Velká alpská silnice - 73 
 445 
 Za oponou velehor 
 512 
 Zápasník Dee Dee 
 409 
 Životní výprava 
 427 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.